Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Xj 600 Diversion


dami_an123456789

Rekomendowane odpowiedzi

Zaleta: najlepszy w swojej klasieWada: niektórym się wydaje, że jak motor ma 4 cylindry i 600 pojemności to już jest R6, więc znęcają się niemiłosiernie. Dużo zaniedbanych i zajeżdżonych egzemplarzy.Polecam szukać roczników z końca produkcji.PS. To zupełnie subiektywna ocena, ale poparta doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje śmigać na xj-ce jeden sezon.Jak dobrze pamiętam była z roku 94.Mile wspomina tą maszynę.Wygodny,mało palił,niskie koszty utrzymania.wiadomo że przy prędkości 160 czy 170 nie prowadził się jak R1. Jak na swoje 60KM dawał rade ze mną i z pasażerem. Ładnie ciągnie od dołu.Po prostu normalny motocykl do jeżdżenia-czy to do pracy czy na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadą jest to ze zaleta zależy od opiniiile masz lat i do czynienia z internetem? szukaj chłopie. google nie bolą. ja znalazłem w około 10s wielki artykuł na temat używanych xjtek. ~
kolega pyta o opinie kolegów bo po to jest forum a google to możesz założyć na oczka Do tematu : Duża wada to że olej wcina jak baba tampony podczas okresu (przepraszam panie ) , następnie że to nie np. R1 ale swoje potrafi pokazać moc mała, spalanie małe jak dla mnie a jeśli chodzi o roczniki poniżej 94 to niepolecam bo gaźnik ogrzewany olejem no i jedna tarcza z przodu (jak u mnie)Plusy to niezawodność i tyle.A o jaką XJ chodzi....: s czy N no i rocznik jaki cie interesuje, bo to ważne i reszta bardziej w temacie może pomóc?Pozdrawiam KMMISIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna maszyna niezawodna przedewszystkim:)Miałam 95 N, ale krótko,Miałam tez '99 owiewke:)Hamulce to róznia dośc spora. Wiadomo dwie tarcze to dwie nie jedna.A od roku '99 były wkładane dwie tarcze.Motocykl bardzo mało pali(wiadomo zalezy to od jazdy) ale sam w sobie ten model nie je dużo.Bardzo wygodna kanapa i pozycja co na dłuższe wycieczki sie przydaje:)Jak dla mnie wada była waga, dość spora Motocykl Dobry i w trasę i w miasto.Nie jest to jakis potwór nie do okiełznania, wręcz przeciwnie, bardzo przyjemny motocykl na początek.Polecam jak najbardziej Wiecej na temat tego modelu znajdziesz na Forum Yamahy XJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krece juz na swojej 3ci sezon i nie narzekam. W ostatni weekend nakrecilem ponad 1100 km bez zadnych przygód. Wiadomo nie jest to sport, ale do w miare szybkiej turystyki z pasażerem i kupą bagaży nadaje sie idealnie. Naprawde prosta i solidna konstrukcja. Silniki w XJ uchodza za jedne z najtrwalszych, naprawde trudno je zajechac. Idealny sprzet na pierwsze moto. W miare tani w utrzymaniu, nie rzuca sie w oczy. Generalnie trudno szukac czegos o podobnej charakterystyce na rynku.Najlepiej szukac modelu po 98 roku, wieksza srednica lag, 2 tarcze z przodu i chłodzenie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.