Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Design & Technologia


Magic/Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie każdemu odpowiadają sprzęty zjeżdżające z taśmy produkcyjnej, wpadłem na pomysł tematu o nietuzinkowych motocyklach (firmach, warsztatach, które przerabiają motocykle seryjne, tworzą nowe od podstaw).Naszła mnie pewna koncepcja następnego motocykla, który chciałbym zrobić 'po swojemu', ale może zarażę się inną wizją...Wiem, ze temat jest bardzo obszerny, ale może macie jakieś ulubione motocykle lub firmy/warsztaty, które wypuściły coś max nietuzinkowego.Osobiście po głowie chodzi mi naked bike na bazie V'ki o sportowym zacięciu, ale temat tyczy się jednośladów wszelkiej maści: od skuterów, po meblościany z potężnymi silnikami.Znalazłem przypadkiem jedną taką włoską firemkę:www.eztuning.it Chodzi mi głównie o motocykle (firmy, warsztaty), które 'odbiegają od normy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał odpowiednią ilość gotówki to rzuciłbym się na Ducati Streetfighter'a i nie myślał o żadnych przeróbkach, bo sprzęt jest po prostu obłędny:Ducati Stretfighter Ducati Streetfightera na pewno nie kupię, ale na rynku sporo jest firm, które składają równie intrygujące moto lub wypuszczają części do bawienia się w to. Jakieś akcesoria, dobry lakiernik itp. i przy dobrym pomyśle, na bazie sprawdzonej konstrukcji można mieć naprawdę niezłego moplika .Na razie jednak 'gdybam' i wstępnie przeglądam rynek......głównie pod kątem w miarę nowych V'ek i...NIC. Nie ma nic ciekawego. Dlaczego Włosi potrafią połączyć design ze świetnymi silnikami, a Japończycy zawsze coś spartolą. Przykładem jak można spiepr.yć moto jest dla mnie Gladius. No comment po prostu... Powinni ciągnąć dalej produkcję SV'ek, a zrobili jakąś dziwną hybrydę. Wogóle nie rozumiem dlaczego Japończycy nie robią sportowych V'ek (V2 a la Ducati). Dlatego podpieram się pomysłami designerskimi innych. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.