Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Trasa Egzaminacyjna Dąbrowa Górnicza


Aliert

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak to jest z kat A. ale obecnie w DG na kat. B, po wejściu nowych przepisów, czas oczekiwania na kolejny termin to ponad 3 miesiące. Zapewne pierwszy termin będzie szybciej. Ja czekałem w DG 1.5 miesiąca na praktykę kat. A.Tak czy inaczej najlepiej sobie przedzwonić do WORDu i dowiedzieć się z pierwszej ręki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie na co warto zwrócić uwage to na to że jedne z pierwszych osób które zdaja muszą uważać co by im motór nie zgasł jak jes zimny strasznie szarpie i gasnie przy 3 czy 4 osobie jest juz OK 2 sprawa na którą trzeba uważać to kontrolka od luzu zapala sie mimo tego ze motór jest na biegu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post z innego tematu, myślę że warto go tu przekopiować."Motocykl na którym będziesz zdawać to Honda CBF 250 - http://www.dieselstation.com/archive/Honda...250/index.shtml tu masz sporo fotek tego motocykla żeby się z nim 'obyć' ;)Na przeglądzie sprawdzamy:- światła: pozycyjne, mijania, drogowe, podświetlenie tablicy rejestracyjnej, kontrolki, światło stopu (klamka i pod nogą) wszystkie kierunkowskazy- naciąg łańcucha (20 mm)- opony (stan bieżnika, ciśnienie w oponach - ja gniotłem gumę palcami )- poziom oleju - motocykl na którym będziesz zdawać posiada bagnet, który trzeba wykręcić, wytrzeć chusteczką itd w moim przypadku miałem tylko pokazać gdzie się ten bagnet znajduje- stan klocków hamulcowych jak i tarczy hamulcowej (improwizuj czyli klęknij przed motocyklem, spójrz na tarczę i zacisk i tyle ;) CBF z tyłu posiada hamulec bębnowy więc nic tam sprawdzać na egzaminie nie musisz ;)- płyn hamulcowy (na kierownicy jest zbiornik z płynem po prawej stronie, jest tam oczko przez które odczytujesz poziom płynu hamulcowego)- zawieszenie przód (zaciskasz przedni hamulec i naciskasz na kierownicę aż amortyzator się 'ugnie') oraz tył (ręką naciskasz na siedzenie aż amortyzator się 'ugnie')- sygnał dźwiękowy1 Pamiętaj żeby przed wjechaniem na ósemkę bądź slalom obejrzeć się za siebie czy 'droga jest wolna', trochę dziwne żeby się na placu za siebie oglądać no ale tego wymagają i wiem że kilka osób kiedyś na tym uwaliło.2 Jeśli nie możesz znaleźć biegu jałowego (neutral) to pamiętaj że możesz odpalić motocykl na biegu naciskając klamkę sprzęgła. Mi osobiście ciężko było wyczuć luz a poprzednik zostawił motocykl na biegu i tak zrobiłem, oczywiście egzaminator tego nie widział ;)3 Ósemkę rób na 1szym biegu, motocykl praktycznie bez gazu jedzie. Sama ósemka jest w miejscu dziwnie usytuowanym ponieważ jej środek jest w lekkim dołku ;) na wyjeździe ze środka można minimalnie dodać gazu.4 Pamiętaj o zamknięciu szybki w kasku i zapinania pod brodą.5 Jak będziesz sprawdzać światła to stawaj dokładnie przed np przednią lampą abyś widział świecącą żarówkę, światła trzeba solidnie sprawdzić.6 Nie stresuj się i nie rwij jako pierwszy na placu, niech inni zagrzeją silnik ;)Jak się z czymś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi, jak sobie jeszcze dodatkowo coś przypomnę to dopiszę, powodzenia ! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No dzisiaj byłem w wordzie i termin mi ustalili na 7.04 jak się uda to może sie załapię na czestochowe Teraz tylko zostało wkuć testy obsługę moto i przypomnieć sobie trasę egzaminuA może ktoś też ma termin na 07.04.2010?
dobrze wiedziec ze juz ustalaja egz, ja jak bylem pod koniec tygodnia to powiedzialy ze jeszcze nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.