Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mapka Egzaminacyjna Z Gliwic Ważna Do 1 Lipca"a"


dr tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Egzamin kategoria A Podstawą do uzyskania pozytywnego wyniku całego egzaminu jest uzyskanie pozytywnych wyników z wymaganych egzaminów teoretycznych i praktycznych. Egzamin teoretyczny1. Przeprowadzany w formie testu komputerowego.2. 12 pytań z zakresu testu zasadniczego, 6 pytań z zakresu testu specjalistycznego, możliwe tylko 2 błędy, czas trwania egzaminu 25minut.Egzamin praktyczny PLAC1. Osoba egzaminowana sprawdza (prezentuje) stan techniczny podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy:1.1. Poziom oleju w silniku (osoba egzaminowana powinna co najmniej wskazać gdzie i przy użyciu jakich przyrządów sprawdza się poziom oleju w pojeździe),1.2. Poziom płynu hamulcowego,1.3. Działanie sygnału dźwiękowego,1.4. Działanie świateł zewnętrznych pojazdu:a. Pozycyjne przednie i tylne, oświetlające tylną tablice rejestracyjną,b. Mijania,c. Drogowe,d. Kierunkowskaz lewy,e. Kierunkowskaz prawy,f. Hamowania "stop",1.5. Przygotowanie się do jazdy,a. Ustawiamy lusterka lewego, prawego, zakładamy hełm ochronny.1.6. Zdjęcie z podpórki motocykla i przemieszczenie go na odległość 5m bez pomocy silnika, podparcie motocykla na podpórce.1.7. Ruszenie.a. Przed ruszeniem upewnić się o możliwości jazdy, ocena sytuacji wokół pojazdu,b. Płynne ruszenie, łagodne puszczenie sprzęgła, zwiększenie obrotów silnika.2. Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu:2.1. Osoba egzaminowana po zatrzymaniu pojazdu na wzniesieniu zaciąga hamulec awaryjny,2.2. Przy ruszaniu pojazd nie powinien cofnąć się więcej niż 0,2m,2.3. Silnik nie powinien zgasnąć.3. Hamowanie awaryjne (nie zawsze jest przeprowadzane na placu, może być na mieście, dec. egzaminatora)4. 5-krotny przejazd po łukach w kształcie cyfry 8 i 2-krotny przejazd pomiędzy 5 pachołkami:4.1. bez podpierania się nogami, najeżdżania na linie, potrącania pachołków,4.2. upewnianie się o możliwości skręcenia. Mapka w linku jak jakieś pytania pisać pozdro mam nadzieje ze pomogłem bo sam mam egzamin 30 kwietniapierwsze zdjęcie: http://img23.imageshack.us/img23/3617/s6301229.jpg i drugie: http://img23.imageshack.us/img23/1062/s6301228e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defQ,wczoraj właśnie gadałem z kumplem który przymierza sie do zdawania na kat.A i coś wspominał że Gliwicki WORD znika...A jeszcze jakiś czas temu ktoś,nie pamiętam już kto,zapewniał mnie że WORD w Gliwicach zostaje bo mają strasznie dużo "klientów"i że nonsensem byłaby likwidacja.Nawet gdzieś po necie krąży jakaś petycja żeby WORD jednak pozostał w Gliwicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bczk85 w lutym bylo spotkanie instruktorow Gliwickich i egzaminatorow [szefostwo WORD ;)] i wted mowili nawet o remoncie tegoz osrodka, a cicho byli ze bedzie zamykany. Teraz bronia sie tym ze LOK od ktorego wynajmowali miejsce, podniosl cene za wynajemn... a ze wybudowali nowy w Rybniku to poszli po najnizszej lini oporu, mowili tez ze prezydent miasta niechce dac terenow pod budowe nowego osrodka egzaminacyjnego, ale z tego co mi wiadomo nawet nie wyszlo zadne pisemnko [od WORD] o pozyskanie tak owych terenow.jak ja to widze, do rybnika Gliwckie OSK raczej jezdzic masowo nie beda, ze wzgledu na droge [zbyt dlugo by to zajmowalo, duzo ograniczen ect.], tylko raczej na DK-88 i do Bytomia, gdzie w tym momecie Bytom zakorkuje sie w terminach ;)... ale to moje zdanie, bede pytac kursantow gdzie chca zdawac, wiec tam bede jezdzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zdawalem rok temu,pierwszy egzamin zdałem ale tylko teorie (na placyku poległem najechalem na 8 na linie i uslyszałem od egzaminatora "dziekuje prosze zjechać" ja oczywiście zdenerwowany (lekko mówiąc) ale drugie podejście już na luzie inny egzaminator,zdane.Co do mapek które wkleił dr tiger to jechałem tą drugą(zajebista trasa jak wyjeżdzałem z ośrodka to odrazu na prawo waliłem droga prościutka,nawet koleś mi niegadał w która str. mam jechać {sam chciałem uniknąc ronda,teraz niewiem czemu })POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.