Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Info Z Dzisiejszego (04 Maja 2009) Egzaminu W Katowicach


Benzin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło że dzisiaj przyszło mi zdawac egzamin na kat A w Katowicach.Po przedłuzonym weekendzie i o 7.30 ale dałem radę i zdałem Jazda po placu i mieście na Suzuki GN125 (!) nie działa licznik i obrotomierz więc jazda po mieście na czujaEgzaminator raczej spokojny z dobrym podejsciemGrupa 11 osob - na placu odpadła 1 osoba - ruszała bez podniesienia stopki i przy poprawce zgasł silnikKażdy wykonywał hamowanie awaryjne - jak zapiszczała pod koniec tylna guma było dobrze Na mieście odpadły do mojej kolejki 3 osoby. (m.in. przejazd na pomaranczowym swietle, ciągła jazda lewym pasem )Kolejny termin jaki sobie rezerwowali to 25maj wiec czas oczekiwania wynosi ok 3tygodnieTrasa po miescie ściśle według mapki w ośrodku każdy robił pełną trasę czyli na osobe schodziło ok 25minPlac poszedl szybko bo przed godz 10 juz bylo po wszystkimEgzamin skończył sie ok g 14 Większośc kandydatow to oczywiscie jezdzacy na codzien motocyklami ;) a ja jako poczatkujący motocyklista dałem radę, a pierwszy raz w zyciu siedziałem na moto w październiku zeszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SaroN gratuluję Sam wkrótce będę w podobnej sytuacji co Ty, ostatni raz we wrześniu na kursowym moto, może uda mi się kupić coś sensownego wkrótce to chociaż kilka razy ósemkę przećwiczę gdzieś na uboczu. Udanego sezonu!O co chodzi z tą "ciągła jazda lewym pasem"?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą "ciągła jazda lewym pasem"?
noo trasa prowadzi wzdluz lotniska na Muchowcu i dalej Graniczna i tam sa dwa pasy prawie caly czas a koles jechal praktycznie caly czas lewym bo jak twierdzil se zapomnial(na codzien smiga bodaj R6 czy czyms podobnym wiec moze stad to przyzwyczajenie) i za to zostal uwalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, no tu nie ma reguły czy się już długo czy krótko jeździ, ja też jeździłem od niedawna i zdałem, a np. zdawał ze mną też gościu który ma jakiegoś tam czopera i skuterek, mówi że tym skuterkiem zrobił 35000km a tu ciach nie zdał, rutyna chyba bo nie zatrzymał się na zielonej strzałce w prawo, auto przed nim się nie zatrzymało no to on też pojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jak to jest z kierunkowskazami i rozgladaniem sie? tylko na slalomie, czy na 8 tez? instruktor mi mowil ze tylko na slalomie, ale na necie pisza ze na 8 tez trzeba...pozdrawiam.
na 8 nie trzeba, ale na slalomie i kierunkowskaz i trzeba spojrzeć przez ramię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jak to jest z kierunkowskazami i rozgladaniem sie? tylko na slalomie, czy na 8 tez? instruktor mi mowil ze tylko na slalomie, ale na necie pisza ze na 8 tez trzeba...pozdrawiam.
to wszystko zalezy od egzaminatora na kursie uczono mnie zeby wlaczac kierunkowskazy i rozgladac sie na slalomie a na 8 tylko rozgladanie, ale podczas egzaminu wystarczylo sie rozgladac, kierunkowskazy nie byly wymagane... przy okazji gorraco pozdrawiam mojego instruktora z Mikołowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminator jeszcze przed wejsciem na plac jasno powiedzial ze nie wymaga kierunkowskazow na slalomie i na 8.Na slalomie nalezalo sie ogladac przez ramie, a na 8 trzeba bylo lewo prawo glowa w momencie tego "skrzyzowania".Choc prawde powiedziawszy nie wszyscy sie rozgladali i nikogo za to nie oblal.Ale 8 i slalom byly traktowane jako 1 zadanie. Jak koles po przejechaniu prawidlowo 8 wjezdzal na slalom to mu zgasla maszyna i musial powtarzac od nowa 8.Generalnie stwierdzil ze to czego wymagaja przepisy o egzaminie praktycznym mamy umiec i tyle.Pod gorke mozna bylo ruszac nawet z hamulca recznego (!)Zwracal szczegolna uwage na sprawdzenie ukladow motocykla.Na skrzyzowaniach na miescie mozna bylo sie podpierac obydwoma nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy egzaminator ma swoje "zboczenia" ;) u mnie na ten przykład TRZEBA było na górce z ręcznego, a stan techniczny motocykla (tak to się chyba zwało) sprawdzała jedna osoba z grupy przy obecności wszystkich zdających... i tu mnie przypadł ten zaszczyt jako, że byłem pierwszy na liście ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Apropo rozglądania się na ósemce i na slalomie to według mnie jest czysta głupota bo chodzi tu o to żeby zobaczyć jak ktoś ma opanowaną jazdę na moto a nie jak macha głową. Co innego jak jedziesz po mieście i zmieniasz pasy albo wyprzedzasz. Tak poza tym to egzamin na prawko i nie ważne na jaką kategorie jest wielką loterią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.