Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykla W Austri/niemcy-gdzie Kupić?


kokosek

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem pare kursów autem do Austri i Niemiec(tutaj akurat regiony blisko Polski)Czy ktoś może mi podać gdzie można kupić motocykle w Austri? chodzi mi glownie o jakieś komisy gdzie jest sporo wystawionych sztuk.W Niemczech tez mile widziane,ale najlepiej gdzies blisko granicyKolejna sprawa to ceny.Patrze na e-bay i innych stronach i cenowo wychodza strasznie drogo:(Czy normalnie w niemieckich krajach jest taniej czy faktycznie ceny sa az tak wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem pare kursów autem do Austri i Niemiec(tutaj akurat regiony blisko Polski)Czy ktoś może mi podać gdzie można kupić motocykle w Austri? chodzi mi glownie o jakieś komisy gdzie jest sporo wystawionych sztuk.W Niemczech tez mile widziane,ale najlepiej gdzies blisko granicyKolejna sprawa to ceny.Patrze na e-bay i innych stronach i cenowo wychodza strasznie drogo:(Czy normalnie w niemieckich krajach jest taniej czy faktycznie ceny sa az tak wysokie?
Skąd ty się urwałeś ??? Zawsze było drożej w normalnych krajach . Geneza jest prosta .Motocykl w Polsce jest tańszy bo jest lepszy inaczej ( ma nowe zawieszenie , przednie koło , lampę i lakier )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to ceny.Patrze na e-bay i innych stronach i cenowo wychodza strasznie drogo:(Czy normalnie w niemieckich krajach jest taniej czy faktycznie ceny sa az tak wysokie?
Glosny, W/g jakich kryteriow sprzet jest tanszy w PL niz w Niemczech ? Moze mieszkam w innych Niemczech ale jak patrze w ebay'u to wiekszosc sprzetow kosztuje conajmniej 1/3 do 1/2 taniej niz w innych ogloszeniach.Pozatym na co liczysz ? Ze ktos odda ci sprzeta w dobrym stanie za bezcen ? Jak to powiedziano w " Sami Swoi " Kot musi kosztowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz uzywke sprzet X z prywatnej reki placisz np.3000? , natomiast taki sam sprzet X ten sam rocznik z podobnym przebiegem 100pro ponad 4000? Ciebie przyjdzie. ...Tu Ciebie musze rozczarowac ale Polityka sprzedazy i kupna jest calkiem inna jak w Kraju.
Nie rozczarujesz mnie bo ja kupuję w Reichu pojazdy od ...... kiedy pamiętam . Znam trochę ten rynek . Czasy kupowania od "prawdziwego Niemieckiego Dziadka " w "prawdziwym Niemieckim stanie" już minęły . Młodzi Niemcy już tak nie dbają . A co do wersji Tageszulassung , z 100 km na wajzlu , to mam kumpla w Diseldorfie co "robi" takie auta ( jest Polakiem ale pracuje u Niemca w dużym markowym salonie ) . Ale generalnie to nadal wolę kupować w Reichu , bo jeszcze aż takich magików jak w Polsce tam na razie jest mało . Są , ale nie w takiej ilości , a szansa zakupu dobrej sztuki jest na razie jeszcze tam dużo większa .Uszkodzone tajle raczej się tam wymienia a nie spawa i rzeźbi jak w Polsce . Główną zaleta jest serwisowanie , bo w Polsce na tym się mocno oszczędza . Niemiec już sam nie dłubie i nie pucuje tak mocno jak kiedyś , ale nadal serwisuje pojazd , co też objawia się lepszym stanem używek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tageszulassung robi sie tez z innego powodu. Czesto rejestruje sie motocykl zeby mozna bylo obnizyc cene bo w de jest przepis mowiacy o tym ze nie mozna obnizyc (znacznie) ceny nowej maszyny. Po tym zabiegu sprzedawany jest jako uzywany bo I wlascicielem byl salon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz kupic nowke ze stanem licznika 00000 km.to inna sprawa , ale kto tak kupuje i przeplaca jest sam sobie winny
Kupilem juz dwa razy i jakos nie czuje sie wykopulowany a tym bardziej winny. Spojz moze na to z innego punktu widzenia, kupujac pojazd za powiedzmy 10 000 - 15 000,- € musze wywalic gotowke, kupujac nowke na finansowanie mam dogodne raty, czasem komplet ciuchow za 1500,- € Kasa ktorej nie wydalem pracuje czy to na mnie czy to sama na siebie.´Tzreba tylkó umiec liczyc !
bierze sie z dziennym zameldowaniem (Tageszulassung)
He, he, przyznaj sie ile takich pojazdow juz kupiles ? Wlasnie szukam nowki Corsy w dieset'u i automacie, mam zaprzyjaznionego goscia w Oplu ( jest szefem Opla ) chcialem wziasc albo ze znizka na nauke jazdy albo wlasnie na Tageszulassung o ktorym wogole niema mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.