Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup Pierwszego Motocykla!


Pawelll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,Mam zamiar zakupić mój pierwszy motocykl (używany nie nowy) na przyszły sezon? I mam parę pytań odnośnie zakupu!Czy dobra na początek będzie Honda CBR 600F4? Chociaż słyszałem, że najlepiej jest zacząć od czegoś z mniejszą pojemnością np Honda NSR 125 ale nie stać mnie na późniejszą zamianę po sezonie 125-tki na coś z większą pojemnością. Wolał bym od razu zakupić coś lepszego. Tylko nie wiem jak będzie z opanowaniem tej Hondy 600F4? Czy nie będzie tak jak na tym filmiku Chociaż, że koleś wygląda na takiego jak by pierwszy raz siedział na moto..http://www.joemonster.org/filmy/10765/Pier...azda_motocyklem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie jeździ się tym co mają, najlepiej wybrać taką szkołę, żeby mieli coś nie mniejszego niż Honda CBF250, bo na takiej zdajesz egzamin. Nauka na jakimś Romecie K125 czy innym Chińskim wynalazku ma niewielki sens.Pytanie czy CBR600 nie jest za mocna na pierwsze moto jest błędne, bo pytać musisz sam siebie czy taki motocykl w Twoich rękach nie będzie bombą z opóźnionym zapłonem. Po przejechaniu się na kursie będzie Ci łatwiej decydować co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie jeździ się tym co mają, najlepiej wybrać taką szkołę, żeby mieli coś nie mniejszego niż Honda CBF250, bo na takiej zdajesz egzamin. Nauka na jakimś Romecie K125 czy innym Chińskim wynalazku ma niewielki sens.Pytanie czy CBR600 nie jest za mocna na pierwsze moto jest błędne, bo pytać musisz sam siebie czy taki motocykl w Twoich rękach nie będzie bombą z opóźnionym zapłonem. Po przejechaniu się na kursie będzie Ci łatwiej decydować co kupić.
U mnie w szkole gdzie się zapisałem mają YAMAHA YBR250 rocznik 2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczolem przygode z zx6r i jezdze i sobie chwale , aczkolwiek poczatki byly straszne ;/ bo spod tylka sie ostro wyrywala. Napewno troche dluzej wychodzi nauka na takim sprzecie ale pozniej juz tylko coraz wiecej frajdy ... wiec mysle ze da sie zaczac prawdziwa przygode na 600-tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sorry, że się podepnę pod temat ale bzdurą jest tworzenie nowego tematu choć o to, o co chcę zapytać również dotyczy pierwszego motocykla, tylko w zupełnie innym klimacie.Dla waszej wiadomości: zdałem niedawno prawko (jeździłem na kursie YBR 250, a na egzaminie CBF 250). Jestem fanem wielkich chopperów/cruiserów. Preferuję raczej majestatyczną, emerycką prędkość choć jestem młodym człowiekiem ;).Zakochałem się w Hondzie VTX 1300c. Zdania są podzielone co do tego czy nadaje się ona na pierwszy motocykl. Moje pytanie brzmi, czy dam rade opanować tego potwora. Nie chodzi mi o moc bo to zależy tylko ode mnie i od tego ile odkręce manetki. Chodzi mi o ciężar (320 kg), czy dam rade utrzymać go na zakrętach i jaki jest w prowadzeniu ?Z góry dzięki za opiniePozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zakochałem się w Hondzie VTX 1300c. Zdania są podzielone co do tego czy nadaje się ona na pierwszy motocykl. Moje pytanie brzmi, czy dam rade opanować tego potwora. Nie chodzi mi o moc bo to zależy tylko ode mnie i od tego ile odkręce manetki. Chodzi mi o ciężar (320 kg), czy dam rade utrzymać go na zakrętach i jaki jest w prowadzeniu ?...
Zapytaj goscia o nicku wojtas75. Zrobil to co Ty chcesz zrobic i sobie chwali z tego co wiem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczolem przygode z zx6r i jezdze i sobie chwale , aczkolwiek poczatki byly straszne ;/ bo spod tylka sie ostro wyrywala. Napewno troche dluzej wychodzi nauka na takim sprzecie ale pozniej juz tylko coraz wiecej frajdy ... wiec mysle ze da sie zaczac prawdziwa przygode na 600-tce
Tobie akurat sie udalo i przezyles. Pytanie tylko czy ktos inny bedzie mial tez tyle szczescia ?
...Jestem fanem wielkich chopperów/cruiserów. Preferuję raczej majestatyczną, emerycką prędkość choć jestem młodym człowiekiem .Zakochałem się w Hondzie VTX 1300c. Zdania są podzielone co do tego czy nadaje się ona na pierwszy motocykl.
W tym przypadku to bardziej zalezy od samego Ciebie ( przynajmnij po czesci ) musialbys sam to sprawdzic, watpie aby ktos na tym czy innym forum dal Ci 100 % odpowiedz czy tak czy nie. Mozna wierzyc w swoje sily i sie przeliczyc.
czy dam rade utrzymać go na zakrętach i jaki jest w prowadzeniu ?
Motocykla nie trzymasz w zakratach - on poprostu jedzie i nie wymaga trzymania, predzej Ty tzrymasz sie motocykla. Prowadzi sie go calkiem fajnie, przynajmniej gdy ma sie juz jakies doswiadczenie.Do autora tematu.Kolego najpierw zdaj egzamin. Podejrzewam, ze juz po pierwszej jezdzie zrewidujesz swoje poglady. Rozumiem, ze buty tez kupujesz conajmniej 4 numery za duze, spodnie i cala reszte rowniez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.