Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Jednoślad 50cc


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od dawna zastanawiam się nad kupnem jakiegoś motoroweru na sam początek. Rozumiem, że to forum motocyklistów, ale w końcu każdy na czymś zaczynał, a mam świadomość swoich praktycznie zerowych umiejętności jeśli chodzi o prowadzenie tych maszyn. Mam 19 lat, 186 wzrostu, maszyna będzie mi potrzebna do jazdy typowo miejskiej (skutery odpadaja!). Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od dawna zastanawiam się nad kupnem jakiegoś motoroweru na sam początek. Rozumiem, że to forum motocyklistów, ale w końcu każdy na czymś zaczynał, a mam świadomość swoich praktycznie zerowych umiejętności jeśli chodzi o prowadzenie tych maszyn. Mam 19 lat, 186 wzrostu, maszyna będzie mi potrzebna do jazdy typowo miejskiej (skutery odpadaja!). Proszę o pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przepisy, ale zastanawiałem się nad czyms motocyklopodobnym jak aprilia czy senda, bo jazda skuterem imo nie przypomina niczym jazdy na prawdziwym motocyklu (m.in siedzi się jak w wc ;)) Ogólnie właśnie wychodzę z takiego założenia, że jeśli się odnajdę w jezdzie na motocyklu (w tym wypadku czymś podobnym) wtedy zrobię kat. A i przesiądę się na większą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przepisy, ale zastanawiałem się nad czyms motocyklopodobnym jak aprilia czy senda, bo jazda skuterem imo nie przypomina niczym jazdy na prawdziwym motocyklu (m.in siedzi się jak w wc ;)) Ogólnie właśnie wychodzę z takiego założenia, że jeśli się odnajdę w jezdzie na motocyklu (w tym wypadku czymś podobnym) wtedy zrobię kat. A i przesiądę się na większą pojemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecil kupic cos w stylu yamaha tzr50, jak to Ci sie spodoba to zrob prawojazdy na A1 i kup 125ccm, np Yamahe YZF 125, ma to tylko 15 KM i poleci pewnie kolo 120km/h i tak malymi kroczkami do przodu ;)kjujik - w jakim celu cytujesz calego posta nad Twoim? cytatow uzywa sie jak post odnosi sie do wczesniejszych postow przykladowo na poprzednich stronach albo do przytoczenia konkretnej frazy/zdania a nie calego postu! moze zacytuj Pana Tadeusza nastepnym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---ciach---kjujik - w jakim celu cytujesz calego posta nad Twoim? cytatow uzywa sie jak post odnosi sie do wczesniejszych postow przykladowo na poprzednich stronach albo do przytoczenia konkretnej frazy/zdania a nie calego postu! moze zacytuj Pana Tadeusza nastepnym razem?
Tak zrobię. Tymczasem całuję.Twój kjujik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:Przytoczone tutaj bzyki typu Derbi Senda swoiście pasują do konia co ma prawie 190 cm wzrostu.Będzie na tym wyglądał jak na kocie a i wygoda podobna pzdrkjujik
Człowieku chyba nie siedziałeś nigdy na derbi sendzie albo na dt.Jakim motocyklem jeździsz Kjujik?Powiem Ci że np f4 ma niżej kanape niż yamaha dt czy derbi senda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślałem sprawę i nie mam zamiaru jezdzic na zabawkach. Kat. A1 IMO nie oplaca sie robic kiedy moge zaczac kurs na zwykle A. Jako pierwsze jezdzidlo myslalem nad jakas "emzeta" 150 albo 250. Czy ktos ma doswiadczenie jesli chodzi o te, złote roczniki? Czy warto bawic sie w kapitalki i inne ew. naprawy. Jeśli nie to co? (tylko w miare taniego - 2-3 k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czescma 14 lat i właśnie zdałem na karte motorowerowa z tego powodu chciałbym sobie kupić jakiś motorower oczywiście do 50 ccm głównie będę jeździł po mieście i czasami jakiś mały wypad w teren zastanawiałem sie nad yamahą dt i aprilią sx lub rx do wydania mam ok 4500 zł.Chciałbym prosić was o rade który z tych motorowerów najlepiej będzie sie nadawać na pierwszy jednoślad. z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.