Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Motor


MaTii81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !Jestem początkującym motocyklistą (tak początkującym,że nie mam nawet papierka albo raczej plastiku ). Zanim skonczę kurs zamierzam jednak zakupić pierwsze dwa kółka i doszkolić się na własną ręke. Mój wybór padł na Kawasaki ER6N rocznik 2006 lub 2007 bądź Yamahę MT03. Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na ten temat. Wszelkie rady dotyczące innego modelu mile widziane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !Jestem początkującym motocyklistą (tak początkującym,że nie mam nawet papierka albo raczej plastiku ). Zanim skonczę kurs zamierzam jednak zakupić pierwsze dwa kółka i doszkolić się na własną ręke. Mój wybór padł na Kawasaki ER6N rocznik 2006 lub 2007 bądź Yamahę MT03. Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na ten temat. Wszelkie rady dotyczące innego modelu mile widziane ...
Witam , każdy sprzęt jest dobry na początek wszystko zależy od twojej kopuły a moze bardziej od tego co jest pod nią , a co do sprzętów które wymieniłes to GOOD CHOICE , Ja zaczynałem od motorynki lata temu i stopniowo do bandita , ale znam ludzi ,którzy zaczynali na R6 czy innych scigach i dawali radę , kup sobie to co Ci się podoba i to na czym najlepiej się czujesz , gleby będą się zdarzać bo to normalka więc się nie zrażaj , załóż GMOLE na sprzęt , porządne ciuchy i zacznij latać różne są opinie na temat Kawy, mnie sie ten sprzęt bardzo podoba , jeździłęm i jest wporzo, jeśli chodzi o Yamahę to nie znam tego motocykla więc wypowiedzieć sie nie mogę,PS. NA POCZĄTEK KUPIŁBYM COŚ STARSZEGO , COŚ CZEGO NIE BEDZIE SZKODA W RAZIE GLEBY oczywiscie oby jej nie było , pomyśl o Xj lub np o gs500 mam nadzieję że cos pomogłempozdrawiam GHOST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba sprzęty ładnie tylko jeden kawałeksraki, a drugi Yamaha Pojedź, przymierz sie, co Ci wygodniej miedzy nogami siedzi i kup.. ale może na początek faktycznie cos nieco starszego? Szkoda sprzeta, pryz głupiej parkinguwie. Z drugiej strony, gmole se pomontuj Nie zapomnij o konkretnym ubiorze dla Ciebie kask,bnuty,rękawice,kombinezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koleżanka Manka jeździła na takim "kawałkusraki" ? widze, że Ciebie moto jeszcze nie zdradziło Na Twoim miejscu kupiłbym jakąś starą honde, nie ma co szpanować i pluć sobie w twarz kiedy rozwalisz nowy kawałek plastika, a jako początkującemu jest dużo prawdopodobne, że to Ci się właśnie przydaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koleżanka Manka jeździła na takim "kawałkusraki" ? widze, że Ciebie moto jeszcze nie zdradziło
Nie, choć nie wykluczam ze se kawałeksraki kiedys kupie bo mi sie podoba Reasumujac, kiedyś moze bede jeździc kawałkiem sraki i tak se wpisze w miejsce posiadanego motocykla: Kawałeksraki.Ps. honda nie zdradza A wracając do tematu, może XJ? fazerek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Szkoda sprzeta, pryz głupiej parkinguwie. (...)
Oj oj oj... bardzo brzydko, dwója dla moderatora, koza po lekcjach i przepisywanie 100 razy w dziale offtopic odmiany przez przypadki rzeczownika "parkingówka" Natomiast co do samego tematu... Nie okresliles sie w zasadzie ani jaki styl jazdy preferujesz, ani jakimi pieniedzmi dysponujesz. Ogolnie zgadzam sie z przedmowcami - kup porzadny kombinezon, kas, rekawice i buty. To Ci starczy na 3 sezony jesli nie zaliczysz wiekszych gleb, a bedziesz mial na pewno spokojniejsza glowe przy cwiczeniu chociazby skladania sie w winklach. Reszte kasy mozesz przeznaczyc na motocykl ale w tym przypadku zrobilbym tak - kupilbym cos starszego za kilka tysiakow, reszte odlozyl i przez caly sezon dokladal. Kiedy po pierwszym sezonie lub dwoch okreslisz sie co Cie tak na prawde kreci (a wierz mi, ze Twoje preferencje co do stylu jazdy i rodzjau motocykla moga sie zmienic calkowicie po kilku miesiacach jazdy) kupisz na prawde wymarzonego sprzeta, mocniejszego i idealnie dopasowanego do Ciebie. Jest jeszcze jedna rzecz, o ktorej wiele osob zaczynajacych przygode z jednosladami zdaje sie zapominac - nic nie stoi na przeszkodzie zeby zmieniac sobie sprzeta co sezon, to nie jest jak samochod rodzinny, ktory sie kupuje na lata Zanim wydasz na sprzet kilkadziesiat tysiecy sprawdz wszystkie opcje, rozne rodzaje motocykli, skosztuj turystyki, offroadu i jazdy sportowej, zebys sobie nie plul w brode przez nastepnych kilka lat ze jezdzisz motocyklem, ktory Cie nie kreci Powodzenia, a jak kupisz - nie zapomnij sie pochwalic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.