Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Olej


bober

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nikt nie odpowie mi na pytanie !!!!! Nie wierze że nikt na tym forum nie uzywa motorku z śilnikiem (Rotaxa650) a konkretnie bmw F650cs.Czy jest możliwość sprawdzenia poziomu oleju??? i do czego jest ten zbiorniczek oleju w ramie pod wlewem.Nabyłem ten motorek w zimie ale jeszcze takich problemów nie miałem z wymiana oleju choć nie jestem laikiem , nie rozumie tu pewnych żeczy ,czekam na jakiekolwiek info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.advpoland.pl/index.php?option=c...&Itemid=127W tym artykule wyraźnie pisze że silnik ten ma system smarowania z suchą miską olejową więc jest na pewno nad nim zbiornik z olejem. Czyli tak jak w każdym tego typu silniku musisz odpalic moto stojące prosto i przy włączonym silniku w zbiorniczku sprawdzic poziom oleju. Są dwa sposoby albo bagnet w korku którym jest zakręcany zbiornik albo wizjerek w stylu butelek z olejem gdzie widac poziom. Nigdy nie miałem BMW ale w XTZ 750 był np. bagnet i ogólnie sposób sprawdzania przy systemie z suchą miską olejową jest zawsze taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza: jednak nie zawsze taki sam, skoro w Aprilii Pegaso 650 (z silnikiem Rotax 655, z suchą miską olejową i zbiornikiem w ramie -- jak w BMW) sprawdzamy na wyłączonym silniku.A autor tematu niech się tak nie piekli - forumowicze nie mają obowiązku odpowiadać na pytania. Robią to z własnej woli, w wolnym czasie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już kwestia jak tam w jakim moto zdaje się miałem do czynienia z dwoma motorkami z suchą miską olejową i w każdym z nich w maualu pisało że sprawdzamy na odpalonym silniku bo są dwie pompy oleju albo czasem i więcej jednak tloczy olej ze zbiornika do silnika a druga robi powrót. Tak lekko teoretyzując to ciśnienia powinny byc porównywalne obu obiegów bo inaczej albo by cały olej poszeł w silnik albo by przelało zbiornik tak więc jak zmierzysz na odpalonym i będzie w normie to na pewno będzie to odpowiedni stan oleju. Na zgaszonym silniku też ta różnica nie powinna byc znaczna bo przeciez obie pompy zostają wyłączone po zgaszeniu reaktora w tym samym momencie tak że i tak i tak nie powinno byc większej różnicy i jak jest za mało oleju w zbiorniku to i na zgaszonym i odpalonym silniku poziom będzie za niski, a z drugiej strony "lekki" nadmiar(a nie 50% więcej) też nie zaszkodzi.A silniki Rotax'a w Pegaso i gs650 są zdaje się prawie identyczne więc ta sama procedura sprawdzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już kwestia jak tam w jakim moto zdaje się miałem do czynienia z dwoma motorkami z suchą miską olejową i w każdym z nich w maualu pisało że sprawdzamy na odpalonym silniku bo są dwie pompy oleju albo czasem i więcej jednak tloczy olej ze zbiornika do silnika a druga robi powrót. Tak lekko teoretyzując to ciśnienia powinny byc porównywalne obu obiegów bo inaczej albo by cały olej poszeł w silnik albo by przelało zbiornik tak więc jak zmierzysz na odpalonym i będzie w normie to na pewno będzie to odpowiedni stan oleju. Na zgaszonym silniku też ta różnica nie powinna byc znaczna bo przeciez obie pompy zostają wyłączone po zgaszeniu reaktora w tym samym momencie tak że i tak i tak nie powinno byc większej różnicy i jak jest za mało oleju w zbiorniku to i na zgaszonym i odpalonym silniku poziom będzie za niski, a z drugiej strony "lekki" nadmiar(a nie 50% więcej) też nie zaszkodzi.A silniki Rotax'a w Pegaso i gs650 są zdaje się prawie identyczne więc ta sama procedura sprawdzania.
Serdeczne dzieki za info i przepraszam jesli moja forma zapytania kogoś wzburzyła , ale piszac to zapytanie bylem troche zakręcony i bez pomysłu na problem , bo wcześniej z tym nie miałem do czynienia.W końcu jakoś sobie poradziłem tak że jest juz ok.Mój problem polegał na tym że niemogłem zlać resztek oleju ze zbiorniczka a schematy tego nie pokazują.teraz jestem już mądrzejszy o nastepne doświadczenie , pozdrowienia dla wszyskich i wesolych świąt!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.