Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

świece


Sznajder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie odnośnie świec: ostatnio miałem mały problem z odpaleniem moto.Więc 1 co to wykręciłem świece i są dosyć osmolone.maja jakieś 5 000 km za sobą więc raczej nie powinny być do du..y!!I teraz moje pytanie czy da się je jakoś zregenerować wyczyścić jakimś specyfikiem żeby moto palił do strzału Proszę o opinie thenks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są osmolone, to znak, że Twój piec nie jest w najlepszej kondycji. Jeśli są osmolone na czarno-chu..wa mieszanka, biały nagar - olej. Jeśli nawet przywrócisz je do pierwotnego stanu, za chwilę będą takie same. Proponuje oddać sprzęta pod skrzydło mechanika, niech przejrzy. PozdrawiamAha, biore pod uwagę, ze nie jesteś zwolennikiem "przepalania" motonga w zimę. Bo jeśli tak - robisz kill swojemu silnikowi, a jeśli odpalasz na chwilę, świece mogą być "przylane", stąd efekt osmolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są osmolone, to znak, że Twój piec nie jest w najlepszej kondycji. Jeśli są osmolone na czarno-chu..wa mieszanka, biały nagar - olej. Jeśli nawet przywrócisz je do pierwotnego stanu, za chwilę będą takie same. Proponuje oddać sprzęta pod skrzydło mechanika, niech przejrzy. PozdrawiamAha, biore pod uwagę, ze nie jesteś zwolennikiem "przepalania" motonga w zimę. Bo jeśli tak - robisz kill swojemu silnikowi, a jeśli odpalasz na chwilę, świece mogą być "przylane", stąd efekt osmolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do denso to faktycznie ponoc ich jakosc jest o tyle lepsza ze produkowane sa w JP a nie wszedzie indziej, ale ktorys raz zakladam NGKi i jest dobrze. nie ma co panikować bo wiekszosc przypadków zarżniecia swiecy to wina użytkownika. kolega sposobem odpał-zgaszenie bez wygrzania załatwił 3 komplety w cebrze 600F3tak wiec z głową panowie z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie cuduj. Odpal kawe i przejedx sie po uprzednim jej rozgrzaniu i daj jej w pi2de na szybkiego ruchu żeby swiece sie wypaliły same (jezeli jest silnik i gaźnik ok, beda miały własciwy kolor) Potem je wykręc i sprawdzaj jaki maja kolor. Jezlei nadal czarne okopcone to albo gaźnik do regulacji albo z linka ssania jest cos nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie tylko DENSO DENSO DENSO nie kupuj ngk bo to badziew kazde moto jakie mialem to byly w nim pozakladane ngk pierwsze co robilem to kupowalem denso od razu inna jazda.zalecane do starszych motocykli jezeli masz problemy z odpalaniem. tak jak pisal BART jak zapodasz nowe swiece to musza sie wygrzac bo inaczej bedzie ch...a. teraz tez do swojej chondziny zapodalem sobie denso w sumie roznica ceny byla o ponad 20zl drozsza na sztuce ale sie oplacalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii Po to są różni producenci świec, żebyście mogli wybrać produkt odpowiedni dla siebie.Ja nigdy nie miałem problemów ze swiecami NGK. Używam ich do dnia dzisiejszego i raczej tak pozostanie, ale zdaje sobie sprawę, że są też inne produkty tak samo dobre, albo i lepsze.Miałem delikatne kłopoty z tymi świecami w GSXR 750, ale to była wina regulacji, wiec Ci którzy tak kategorycznie stwierdzają, że NGK to badziew, może powinni udać się do pana zwanego mechanikiem? ;)Pozdrawiam i życzę wszytkim zawsze dobrej iskry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie narzekam na ngieki. denso mialem raz i bylo swietnie ale na ngkach tez jest swietnie tak wiec nie ma o czym gadac. zawsze mozna trafic na chujówke i to nie ma regoly. nie popadajmy w paranoje. nie powiem ale z boshem byly swojego czasu problemy jak zaczeli robic gdzies w turcji ale wrocili do normy. ciekawy jestem jak bedzie na tych irydowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.