Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Półki Prostowanie


nairda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeżdżę hornetem 600 1999r ( koło przód 16 cali) mam mianowicie taki problem gdy puszczam kierownice powiedzmy przy 80-90km/h motocykl spowalnia i przy prędkości 60km/h powstają drgania kierownicy ( powyżej 100km/h motocykl po puszczeniu kierownicy zachowuje się ok) Rozebrałem przód motocykla i wydaje mi się że mam krzywą półkę-i gdzie w pobliżu Wojkowic dokonają mi prostowania półki ? Po za tym co mogę powiedzieć to :*wymienione łożysko w kole oraz tarcze*opony 2 letnie (ostatnio ponownie wyważyłem )*łożysko ma w pewnym miejscu skok więc wymienię oraz bardzo kierownica lekko się kręci w porównaniu do innych motocykli, a nie mogę w swoim mocniej tego dokręcić*kierownica nieoryginalna (dłuższa)*dokonałem pomiaru lag i mogę stwierdzić że są prostehttp://images41.fotosik.pl/237/8cbadc65516003a2med.jpgZna ktoś przyczynę tych drgań i zakład zajmujący się prostowaniem półki ?[Darujcie sobie tekst ,,to nie puszczaj kierownicy??]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a to miejsce oscyluje w lini prostej, w osi do kierunku jazdy czy gdzieś na boku (skręt)?. Bo mądra biblia motocyklisty bez przeczytania której jazda na moto to szalenie niebezpieczna czynność mówi że, motocykl cały czas wężykuje, koryguje swój tor jazdy na wprost. zatem jeśli masz jakieś opory w pobliżu miejsca gdzie występuje zjawisko wężykowania to może to powodować owe oscylację. mówię, że może, żeby nie było:)
ten skok jest jedynie wyczuwalny po zdemontowaniu lagów, kierownicy, lampy, zegarów czyli na samych półkach ( brak obciążenia czyli mniejsza siła do skrętu półkami co idzie z bardziej dokładniejszym pomiarem, z całym osprzętem tego nie wyczuje). Skok nie jest w osi motocykla tylko pomiedzy maksymalnym skrętem a osią motocykla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.