Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Aprilia Pegaso


brutus333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie, i do rzeczy. Powidzcie mi proszę czy przyczyną "tempego" zachowania się motocykla podczas przyspieszania może być problem z ładowaniem? Otuż na wyłączonym silniku napięcie na akumulatorze jest około 12,5V, podczas pracy na wolnych obrotach wynosi 14,3V a przy zwiększaniu obrotów zamiast rosnąć, spada nawet do 13,8V przy około 4000 obr. Dodam że jak go kupiłem to sprzedający zapomniał wyłączyć stacyjki i tak motocykl stał całą noc aż do wyczerpania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba jwsteś wielki! Ogromne dzięki. W między czasie znalazłem dane w "Autodacie 2005" i są identyczne oczywiście do silnika 655 rok 97 - 00 a nie 655e 92 -96 bo do tego typu podają na wszystkie zawory 0.15 do 0.25. Mam do ciebie jescze jedną prośbę, jeżeli masz linka do tej serwisówki to podaj. A jak nie chcesz na forum to przesli na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówkę wysłałem. Mam tu kilka ich typów, ta jest właściwie najmniej szczegółowa (nie opisuje jak co dokładnie rozebrać), ale jako jedyna zawiera odpowiednie wartości luzów zaworowych.Jeśli w dokumentach zagranicznych masz wpisaną mniejszą moc - to na pewno jest zdławiona, z powodu ograniczeń dla młodych kierowców. Nie wiem w jaki sposób te ograniczenia są wprowadzone. Ale podejrzewam, że wąskim gardłem będą gaźniki - więc pewnie trzeba będzie dokupić oryginalne elementy. Może też coś w CDI jest zmienione, wtedy koszta odblokowania mogą być większe. Ale to tylko moje przypuszczenia. Znajdź na forum, jak to jest robione w innych motocyklach gaźnikowych - tu na pewno będzie podobnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.