Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Olej Z Odmy-gpz900r


Picek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Temat dałem na Kawa forum ale mało kto z "młodym" chce pogadać Silnik pali od strzała.Nie ma nic niepokojącego.Nie dymi nie pierdzi nie strzela.Nie osłabł-jeżdzi "jak zawsze".Od paruset km. pokazuje się olej pod filtrem powietrza.Objaw jest przy mocniejszym odkręcaniu.Do tych powiedzmy 5tyś.obr. są to śladowe ilości.Może ktoś bawił się z tym problemem.W zasadzie jeszcze nic nie sprawdziłem--dzisiaj ją rozkopałem i jutro po wykręceniu świec sprawdzę ciśnienia.Zasugerowano mi regulację zaworków tylko nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka wylotowe nie bardzo się otwierają i przepycha przez pierścionki Z góry dzięki--pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi.Wygląda to tak że przy spokojnym bujanku nic się nie dzieje.Przy odkręcaniu olej dosłownie się leje.Ostatnio leciałem A4 do znajomych,w jedną stronę przy średniej 150km/h---pokazało się trochę ale tylko na tyle że przez otwór w airboxie wyleciało parę kropel.W drodze powrotnej przez odcinek koło 10km ze średnią 200 wywaliło tyle że pokrywa żebatki łancucha po tylne koło były mokre.Liczę że te pół litra poszło jak nic.Dzisiaj trochę ją rozkopałem--wyregulowałem wszystkie zawory które miały po parę setek za duże luzy.Sprawdziłem ciśnienia gdzie średnio wychodzi 9atm na garnek .Świeczki wszystkie takiego samego koloru i zużycia.W następnej kolejności zdejmę dekiel z nad skrzyni który idzie w odmę.Airbox jest popękany przy otworze wkładu filtra,króćce ssące montowane w airboxie są amen-----sztywne i jakieś jakby za krótkie.Tak myślę to pokończyć i zmienić olej na 20W40---może się trochę uspokoi.Czekam na dalsze sugestie.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.