Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprzęgło Padło Mi W Korku...


kris sps

Rekomendowane odpowiedzi

pojechałem na moto do Zakopanego//z Pszczyny to 190km..pogoda cudowna.autem za mną jechali znajomi z dzieckiem..jechalismy spokojnie cała trase.przed Zakopcem koras.tradycja.nie pcham sie.jedziemy razem z puszeczka w korku..po ok 1 godz 20 min.,czuje że klamka sprzęgła lużna sie robi..za kilkanaście minut pada całkiem nie wysprzeglając...zjeżdzam na pobocze intruderem 1500 w panice,że sprzęt sie sypie..odkręcam kalmke.reguluje..szukam linki od srzęgła..dzwonie po znajomych...kicha troche..po poł godzinie postoju klamka działa,jak nowo narodzona..okazało sie ,że w korku czeste wysprzęglanie prawie zagotowało płyn w układzie wysprzęglającym,i za rzadki był,zeby działać..czy to normalne Panie i Panowie??ps.wiem,że moto nie stoją w korkach,ale tym razem stałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn jest silnie higroskopijny a w sprzęgle ma bardzo trudne warunki pracy. powyżej 2% wody w płynie kalifikuje go do natychmiastowej wymiany bo będzie miał tendencje do gotowania się i będzie powodował przyspieszoną korozję układu.[ istotne zwłaszcza w układach hamulcowych z abs bo siadają zawory modulatora.]wymień płyn na nowy, porządny i markowy przy okazji płucząc układ starannie.niestety hydraulika nie jest wieczna i należy się liczyć z padem pompy lub siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn Kolego możesz sobie wymienić ale na 90% nic to nie da ponieważ przy dłuższej jeździe motocyklem w korku na półsprzęgle powoduje to że olej silnika tak nagrzewa całe sprzęgło że zaczyna ono działać w sposób jaki opisałeś mam tu na myśli sprzęgła mokre. Miałem ten sam problem w cbr na paradzie motocykli jak i w R1 na otwarciu sezonu nie przejmuj się tym. Nie jeździj na półsprzęgle i nie dopuszczaj do nadmiernego nagrzewania silnika bo mimo pracującego wentylatora temperatura silnika będzie rosła w korkach w upalne dni do dość dużych wartości. Patrz na temp silnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.