Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ile On Spala


Fresta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie może nie tyle ile On spala (Bandit 400) ale przy jakich obrotach w trasie oczywiście na 6 biegu jest najmniejsze spalanie w granicach 5L. Oczywiście cały czas stała prędkość itp. Z góry dzięki za odpowiedz. Jutro jadę na wakacje a nie wiem dokładnie jakiej cyferki się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dokladnego schematu nie ma. Co prawda posiadam troche wiekszego bandziora ale spalanie nie przekracza u mnie 6 litrow. Sluchaj, jest jak z samochodami. Jesli lapiesz na czym polega jazda ekonomiczna samochodem stosuj to do motocykla. Unikanie gwaltownych przyspieszen i hamowan, unikanie zwiekszania predkosci pod gore. Co do obrotow - jesli jedziesz zbyt wolno na duzym biegu pali wiecej i na odwrot - jesli jedziesz zbyt szybko na nizszym biegu. Dobra szkola jazdy ekonomicznej jest samochod z komputerem pokladowym, wowczas kazdy Twoj ruch odzwierciedlony jest w postaci cyferki (l/km) na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko niestety w 92 jeszcze komputerów nie montowali Czyli rozumiem że po prostu tak jak samochód wyczuć kiedy idzie mu lekko i się nie męczy. Mi trochę odzwierciedla dźwięk bo powyżej 6 tys zaczyna już bardziej agresywnie krzyczeć z rury niż poniżej 6 tys. Tylko przy tych obrotach to jest jazda z prędkością 90km/h a to chyba troszkę za mało. Więc do końca nie wiem jak do tego podejść w samochodzie to troszkę inaczej wygląda. Czuć kiedy silnik wręcz się dusi pod obciążeniem. A tutaj idzie gładko więc może tego obciążenia nie ma ale kto tam wie co Bandit w sercu skrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat racja Zobaczymy jak to będzie prędkość przelotową chciał bym utrzymywać w granicach 100-120km/h. Jakie będzie spalanie to się okaże jak wjadę na stacje ale myślę że w 6L powinienem się zmieścić Załadowany w sumie nie jadę może jakieś 7kg bagażu więc luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat racja Zobaczymy jak to będzie prędkość przelotową chciał bym utrzymywać w granicach 100-120km/h. Jakie będzie spalanie to się okaże jak wjadę na stacje ale myślę że w 6L powinienem się zmieścić Załadowany w sumie nie jadę może jakieś 7kg bagażu więc luz.
A Ty na Kamczatkę się wybierasz ,że taką różnicę sprawi Ci ten litr czy dwa w górę czy w dół?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.