Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem Z Abs W Hondzie


EGONG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Honde ST1100 rocznik 2000, niestety od pewnego czasu świeci mi sie kontrolka ABS, stało sie tak po całkowitym rozładowaniu akumulatora. Teraz lamka nie gaśnie, hamulce działają prawidłowo, ale nie wiem czy ABS działa, boje sie sprawdzać...lepiej chyba nie próbować.czy ktos może mi pomóc? mieszkam w Gliwicach, może ktos zna jakiegos elektryka od motocykli w okolicy?EGONGliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ABS dzieli się na dwie części - 1 na lewo, 2 po prawej.Po włączeniu zapłonu kontrolki ABS 1 i 2 powinny świecić.Wyłącz zapłon.Procedura testowa ABS Honda ST1100Włącz zapłon i jednocześnie naciśnij przycisk ABS/TCS(wciśnięcie przycisku przed zapłonem u mnie też działa)Trzymaj przycisk ABS / TCS do zgaśnięcia kontrolek ABS (ok. 5 sekund).Natychmiast zwolnij przycisk ABS / TCS max 1 sekunda od zgaśnięciu kontrolek ABS.Od tego momentu ilość błyśnięć kontrolki ABS 1 oznacza kod problemu.Kontrolka ABS 2 nie zaświeca się .Policz ilość mignięć i odnieś się do listy poniżej:1 Wadliwy czujnik w przednim modulatorze.2 Wadliwy czujnik w tylnym modulatorze.3 Wadliwy układ zasilania przedniego modulatora.4 Wadliwy układ zasilania tylnego modulatora.5 Wadliwy czujnik obrotu koła przedniego6 Wadliwy czujnik obrotu koła tylnego.7 Wadliwy obwód zasilania.8 Wadliwa jednostka sterująca (ECU)Jeżeli jest więcej niż jeden problem to po pierwszej serii krótkichmignięć kontrolka rozświetli się na dłużej a kolejne krótkie mignięciabędą dotyczyć następnego problemu.Mignięcia będą się powtarzać cyklicznie aż do wyłączenia zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, dzięki za info i intrukcje, faktyczne działa.jednak tylko częściowo, opiszę efekt:przyciskam przycisk ABS i trzymam, przekręcam kluczyk.kontrolki gasną i wtedy puszczam.2sekndy nie świecą, potem ABS zacyna migać ale rytmicznie długie mignięcia 2-3 sek i długa przerwa.nie ma żadnych krótkich mignięć.czy to znaczy że nie ma błędu, tylko cos zapisało sie w pamięci?nie ma żadnych krótkich mignięć, czekałem długo, tych długich było chyba z 20 i dalej mgiał.Chętnie gdzieś podjadę aby to sprawdzić w innej maszynie, albo pdłączyc się do czegoś?nie wiesz czy można sie podłączyc do kompa? są jakieś programy?Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, dzięki za info i intrukcje, faktyczne działa.jednak tylko częściowo, opiszę efekt:przyciskam przycisk ABS i trzymam, przekręcam kluczyk.kontrolki gasną i wtedy puszczam.2sekndy nie świecą, potem ABS zacyna migać ale rytmicznie długie mignięcia 2-3 sek i długa przerwa.nie ma żadnych krótkich mignięć.czy to znaczy że nie ma błędu, tylko cos zapisało sie w pamięci?nie ma żadnych krótkich mignięć, czekałem długo, tych długich było chyba z 20 i dalej mgiał.Chętnie gdzieś podjadę aby to sprawdzić w innej maszynie, albo pdłączyc się do czegoś?nie wiesz czy można sie podłączyc do kompa? są jakieś programy?Grzegorz----------Nadal mam ten problem, motor stoi w pewnym serwisie juz miesiąc, i chyba się poddali.Smutne, ale ciągle ABS nie działa , kontrolki sie świecą, a sezon sobie leci....mam schemat szczegółową serwisówkę.potrzebuje dobrego elektryka, co się zna na kolorach kabli w języku angielskim :-)chętnie przy tym pomogę.może ktoś pomoże?pozdrawiamEGON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.