Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Simson Dziwne Wejscie Na Obroty


Romuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. simson sr 50 odpala od kopa ma tłumik ,,pseudo sporta'' (moze ma to jakies znaczenie) i pyrka sobie na wolnych jak chce nim wejsc na obroty po lekkim odkreceniu manetki zaczyn chodzic jak traktor ma biede wejsc wyzej (czasem wejdzie a czasem chodzi jak trakor i bardzo ciezko mu wejsc ma taki przytłumiony głos..) ale jak pusze manetke odkrece od nowa mocniej to chodzi ideał... Czego to moze byc przyczyna opuznic zapłon czy regulacja gaznika i jak co to konkretnie czego czy moze jest jakis problem z tłumikiem. ? Wielkie dzieki za pomoc!! P.S: I jeszcze jedna sprawa z kolanka leci mi olej wiem ze trzeba tam albo uszczelke albo dokrecic ale czy powinien olej dochodzic do kolanka wiem ze sie wydostaja spaliny ale olej silnikowy normalnie czarne plamy!! Jeszcze raz dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie tu żadna wina tłumika. No chyba że masz jakiś starsznie w środku zanieczyszcozny.Co do obrotów to sprawdź świecę. Jeśli jest mokra to po prostu go zalewa. miałem podobnie.Przeczyść dokładnie dysze w gaźniku.Co do zapłonu to Ci nie powiem bo się nie znam, ponieważ ja mam zapłon electronic, bez platynek tylko moduł zapłonowy.Ale skoro zapala na dotyk to chyba za dużego udziału tu zapłon nie bedzie miał.Dalej.. Jeśli przeczyścisz gaźnik a świeca nie jest mokra to może to być wina świecy, fajki bądź kabla. Mogą mieć przebicie ;)Co do paliwa... jeśli dymi i przy wkrecaniu na obroty się dusi to masz za bogatą mieszankę. Ja mam tak w simsonie mieszankę, że praktycznie wgl nie dymi.W simsonie jest 1 L oleju na 50 L paliwa, czyli 'setka' na 5 L ;)Co do oleju wyciekającego z tłumika.. przy dobrze dobranej mieszance jest to po prostu spalone paliwo z olejem. Przy cylindrze musisz to uszczelnić, a jak bedzie Ci na koncu tłumika delikanie syf się robił to po prostu przejedz to szmatą bo to w simsonie normalne ;) Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.