Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Drganie Kierownicy


Vaqu

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMam Kawasaki GPZ 500. Bardzo drga mi kierownica jak tylko ją puszcze w trakcie jazdy a nawet jak ja delikatnie trzymam jedna ręką. Mam więc pytanko co jest najczęstrzą przyczyną: krzywa felga (choć wyglada na prostą), mógł spać cieżarek, czy lagi przeba na nowo nabić? z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem lagi ( bo miałem zapasowe) - nic, olej w lagach - nic potem po koleiłożyska w kole, w główce ramy, wyważyłem koło ciągle nic.Na oponie miałem dość sporo bieżnika ale dopiero jak ją wymieniłem drgania ustały.Podobno nietktóre sprzęta są bardziej od innych wrażliwe na przednią opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko główi ramy mozesz sprawdzić sam. Bujaj motocyklem przod - tył i nasiskając hamulec wyczuj czy jest jakiś luz w główce i/lub jak masz stopke centralną, dzwignij przednie koło do góry i skręcaj kierownicą pomału na boki, jak jest łozysko wybite to w pozycji środkowej kierownica się zatrzyma (coś jakby wpadała w zagłębienie). Opone jedynie mozesz obejrzeć dokładnie ale raczej nic ciekawego nie zobaczysz, a jest bardzo prawdopodobne, ze to własnie wina opony. Pomoze jedynie jej wymiana.Felga jak jest rzeczywiscie krzywa to na upartego jesteś w stanie to zauważyć (podnieśc przód w góre, przyłozyć coś nieruchomego do rantu i puścić koło). Czy te drgania masz cały czas czy tylko w jakims przedziale prędkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko główi ramy mozesz sprawdzić sam. Bujaj motocyklem przod - tył i nasiskając hamulec wyczuj czy jest jakiś luz w główce i/lub jak masz stopke centralną, dzwignij przednie koło do góry i skręcaj kierownicą pomału na boki, jak jest łozysko wybite to w pozycji środkowej kierownica się zatrzyma (coś jakby wpadała w zagłębienie). Opone jedynie mozesz obejrzeć dokładnie ale raczej nic ciekawego nie zobaczysz, a jest bardzo prawdopodobne, ze to własnie wina opony. Pomoze jedynie jej wymiana.Felga jak jest rzeczywiscie krzywa to na upartego jesteś w stanie to zauważyć (podnieśc przód w góre, przyłozyć coś nieruchomego do rantu i puścić koło). Czy te drgania masz cały czas czy tylko w jakims przedziale prędkosci?
drgania są cały czas niezależnie od prędkości więc to chyba bedzie wina opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie wężykowanie a drgania, i od predkosci ok 40 and up to łopona.A jak drga ci przy 20km/h to coś musi być tak siekniete że ślepy by zauważył.Mogles miec nawet nową (czytaj używke) i to nie zmienia faktu że to opona.Dlatego na przód warto się wykosztować i kupić coś nowego jak masz problemy jakie opisujesz. (szukanie co jest grane, lagi łożyska itd będzie suma sumarum tyle kosztować co dołożysz do łopony ale nie mózgowej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie wężykowanie a drgania, i od predkosci ok 40 and up to łopona.A jak drga ci przy 20km/h to coś musi być tak siekniete że ślepy by zauważył.Mogles miec nawet nową (czytaj używke) i to nie zmienia faktu że to opona.Dlatego na przód warto się wykosztować i kupić coś nowego jak masz problemy jakie opisujesz. (szukanie co jest grane, lagi łożyska itd będzie suma sumarum tyle kosztować co dołożysz do łopony ale nie mózgowej )
no fakt zle to ujołem. przy az tak niskich prędkościach nie drga. są to predkości takie przy których swobodnie mozna puscic kierownice no np 40km/h. patrzac na opone i felge wyglada na ok. ale i tak dzieki wszystkim za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mocowanie kufra. Ja miałem podobny przypadek w moim jajku. Założyłem kufer centralny i od tamtej pory problemy z drganiami kierownicy, nawet jak jechałem bez kufra. Okazało się, że źle był dokręcony i to powodowało drgania. Dokręciłem i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.