Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chrom W Spryu?


Kuba SH

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli generalnie lipa... To co byście radzili zrobić, już olać te felgi i tłumik (tu być może pomoże pasta) ale co zrobić z tymi amortyzatorami bo to najbardziej straszy...pomalować? a może spróbować zrobić to tym ala chromem?A jak pomalować to na jaki kolor byście to zrobili?(może dojrzycie na zdjęciu jak te amortyzatory wyglądają...po obu stronach tak samo)post-12360-1268598661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, poczytaj sobie co pisza na aukcji, potem pytaj ;)co to za CHROM, który zawiera 99,5% ALUMINIUM ?bedzie to wygladac, jak ktos pisał wyżej, srebrzanka, tyle że gładka ;) która sie sciera od byle gówna. Powierzchnia pod chrom jest miedziowana, a samo chromowanie odbywa się galwanicznie - przez zamoczenie danego elementu w roztworze z jakimś tam związkiem chromu, i przepuszczeniu przez to pradu.Chromu nie ma co malować, jeśli spreżyny są pordzewiałe, to musisz przede wszystkim z nich ten stary chrom zdrapac (piaskowanie, szczotka, papier... cokolwiek), dopiero możesz kłaść jakiś lakier, bo inaczej poodpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by zobaczyć na własne oczy, ale zapomnij o chromach w sprayu. Papier ścierny 1500, 2000 wodny i czyścisz. Wcześniej pomagasz sobie chemią, jakiś odrdzewiacz, metal cleaner. Na koniec pasta polerska np. Tempo.Jeżeli tłumiki są porysowane to nic z nimi nie zrobisz raczej. Nie wiem może sprężynę do szkiełkowania? A obręcze szprychy to tylko polerka, dziwie się że jeszcze tego nie zrobiłeś. tłumiki w sumie nie wyglądają źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem kiedyś chromu w sprayu wyglądało nawet ciekawie a po kilku dniach wszystko nabrało fioletowego odcieniu. Widziałem gdzieś w necie lakier dający po pomalowaniu efekt chromu i może wyglądało by to i sprawdziło się lepiej ponieważ kosztował w granicach 1000zł za litr jednak nigdzie nie widziałem tego na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by zobaczyć na własne oczy, ale zapomnij o chromach w sprayu. Papier ścierny 1500, 2000 wodny i czyścisz. Wcześniej pomagasz sobie chemią, jakiś odrdzewiacz, metal cleaner. Na koniec pasta polerska np. Tempo.Jeżeli tłumiki są porysowane to nic z nimi nie zrobisz raczej. Nie wiem może sprężynę do szkiełkowania? A obręcze szprychy to tylko polerka, dziwie się że jeszcze tego nie zrobiłeś. tłumiki w sumie nie wyglądają źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Zainteresowanych Pierwszy efekt pracy ręcznej z moim małym (bez podtekstów) Niestety odarcia na tłumiku zostały ale już nie są tak bardzo widoczne przed pastowaniem a z tej strony co jest zdjęcie po części zostały ubytki chromu wyrządzone przez rdzę (albo można powiedzieć przez poprzedniego właściciela)...Z drugiej strony praktycznie w 99% na amortyzatorze wszystko puściło post-12360-1268851038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się konsultowałem z moim mechanikiem to powiedział żeby się za bardzo nie męczyć z pastą na felgach i szprychach (masakra z tymi szprychami) to polecił żeby zrobić najpierw papierem ściernym wodnym a potem sobie ładnie pastą jechać A jak np.Ty byś miał coś z metalu zabrudzonego to jest jeszcze coś takiego jak "Zmywacz" i to "zbiera starą powłokę" i potem jedziesz z pastą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom jak na razie sama pasta Z tym że tego tak nie widać na zdjęciu ale to co jest na poprzednim zdjęciu co dałem i chodzi tu o te rysy na tłumiku to to nie do końca zeszło ;/ No ale będę musiał to wytrzymać...i z tej strony co zdjęcie jest to na sprężynie z amorka też nie do końca zeszło bo zasrana rdza zjadła mi trochu chromu...z drugiej natomiast strony tak jak pisałem 99% wszystko zeszło Ale jeśli chodzi o amortyzator to jak się tak z 1m patrzy to tego tak nie widać, trzeba się przyjrzeć żeby ujrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.