Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mechanika


Kuba SH

Rekomendowane odpowiedzi

Witka Wszystkim !! Więc tak...szukam i nie umiem znaleźć prasy motocyklowej ale tylko i wyłącznie pod względem "technicznym". Chodzi mi o prasę w której będą opisywane silniki motocyklowe. Coś w stylu serwis czy nauka mechaniki motocyklowej. Jeśli chodzi o prasę w której występują samochody to jest tego dużo ale mnie chodzi o typową prasę żeby było w niej opisane np. działanie silników, tak ogólnie co i jak w motocyklu świszczy (tak żeby szło coś zakapować i próbować robić samemu przy motocyklu) Interesuje mnie to i dlatego pytam, a w szkole się tego niestety raczej nie dowiem jak poszedłem na "Technika Pojazdów Samochodowych"(a szkoły typowo motocyklowej nie ma) I z tego też się rodzi pytanie skąd się biorą mechanicy motocyklowi? Z tego co wiem to wszyscy samoucy nie?? Sam bym chciał sobie próbować przy swoim moto robić to co potrzebuję ale bardzo mnie to zaboli jak coś delikatnie mówiąc spieprze... Pozdrówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz miejsce zamieszkania zmienić . Tacy durni Angole na ten przykład to mają specjalne szkoły dla mechaników motocyklowych . Czasopism stricto o mechanice motocyklowej nima . Bo komu by miało na tym zależeć ?? Bo chyba nie myślisz że mechanikom . Zostaje studiowanie książek ( raczej nie po polsku ) i netu . A nauka na sprzętach klientów to norma , i nie tylko w polsce tak dla ścisłości .

Sam bym chciał sobie próbować przy swoim moto robić to co potrzebuję ale bardzo mnie to zaboli jak coś delikatnie mówiąc spieprze...
Na tym polega cały szpas i radocha ! Nie zazna słodyczy kto nie spierdol*ł , a potem naprawił i śmiga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pojęcie o samochodach to i z motocyklem sobie poradzisz. Nawet łatwiej bo masz wszystko na wierzchu. Zasada działania silnika spalinowego, nawet przy kosiarce do trawy, jest taka sama. Reszta to tylko dodatki. Twierdzę, że każdy człowiek z wyobraźnią i odrobiną wiedzy technicznej jest w stanie naprawić każde urządzenie. Wiadomo, że spędzisz tydzień nad czymś co zawodowemu mechanikowi zajęło by parę godzin, ale jaka satysfakcja Ciężko jest coś spaprać tak, żeby nie dało się wrócić do stanu poprzedniego.Najlepiej zaopatrz się w książkę serwisową do danego modelu i walcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.