Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cos Stuka W Silniku (f2)


maciekkk15

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj po odpaleniu motorku (f2) zauwazylem ze cos mi stuka w silniku .. tzn na wolnych obr nie stuka .. jak dodam troszke gazu to zaczyna delikatnie stukac ale po chwili przetaje .. panewki to to nie sa bo by waliło jak głupie ... z tad moje pytanie czy to stuka rozrzad czy moze zawory ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no regulowane zawory były około 3 miechy temu .. wymieniona w tym samym czasie była uszczelka pod glowica .. miesiac temu wymieniłem olej i filtr .. tylko wlasnie jak mialem sciagnieta ta pokrywke od str rozrzadu to lancuszek jakis taki luznawy trosze sie wydawał ... no stuka to tak ze jak dodam gazu to słychac jakby cos rzeziło /obijało o siebie .. panewki to nie sa na bank tego tylko moge byc pewiem ... w f1 miałem ten sam problem kiedys ale nie zdecydowałem sie z tym robic ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście i całkowicie się z tobą zgadzam bo to troche jak wróżenie z fusów .Ale jek już zadał pytanie i szuka pomocy czy porady tutaj na forum to nic nieszkodzi by nagrał te objawy a napewno jest to lepsze wyjście niż napisanie " Panowie coś mi stuka co to może być ? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dzieki za wyzywanie od idiotow po drugie jak ja mam sie nauczyc tej mechaniki skoro wy tu nic nie pomagacie tylko sami rzniecie idiotów mówiac zebym to zawiózł do mechanika ??? !!! jakby mi sie z tym nie chciało robic to bym zawiózl i nie pytał co sie tam dzieje .. ale ja to chce sam zrobic naprawic wiec nie odpowiadajcie tak glupio jak poprzednik ... a pytam dlatego zeby ktos mnie nakierował w czym mam szukac zeby nie szukac tam gdzie nie trzeba ... ale spoko dzieki za zjechanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, troche sobie pojechałeś. Ale nieważne, skoro czujesz się na siłach, zbadaj sobie sam sprzęta, osłuchaj, zdiagnozuj co gdzie i jak stuka-puka, nie myśl, że ktoś na tym forum Cię tego nauczy. Mechanikę trzeba pomacać, doświadczyć i mieć to na codzień. Ty chcesz łyknąć temat w 5 minut zakładając posta, chyba nie tędy droga. Tego się nie da wytłumaczyć. Powodzenia w poszukiwaniu "stuków".P.S. stuków szukaj w piecu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no regulowane zawory były około 3 miechy temu .. wymieniona w tym samym czasie była uszczelka pod glowica .. miesiac temu wymieniłem olej i filtr .. tylko wlasnie jak mialem sciagnieta ta pokrywke od str rozrzadu to lancuszek jakis taki luznawy trosze sie wydawał ... no stuka to tak ze jak dodam gazu to słychac jakby cos rzeziło /obijało o siebie .. panewki to nie sa na bank tego tylko moge byc pewiem ... w f1 miałem ten sam problem kiedys ale nie zdecydowałem sie z tym robic ..
Witam,Skoro stwierdziłes juz wtedy że był luźnawy , to może właśnie powinieneś zacząc od tego a przy okazji sprawdź napinacz .Trudno mówić o konkretnej usterce jak już ktoś wspomniał, jednak skupiłabym się na rozrządzie.Jaki tam masz przebieg ( oryginalnie) ? Pozdrawiam,Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.