Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gericke Urzadzenie Wielofunkcyjne


Leon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki problem mam w motorze takie urzadzenie(nie ma oryginalnych liczników i obrotomierza)pokazuje cuda na kiju a raczej powino jest cisza czujnik jest na tylnym wachaczu a drugiej czesci która powinna byc na zebatce(podobno) nie ma.czy da sie to czyms zastapic by to działało nie mam pojecia na jakiej zasadzie.Dziekuje z góry za szczera pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy takie cus jak mom w rowerze na szprysze moze byc?yno jakos to zamocowac? i powino działac:> ok ida do garazu:D rozbierac rower:)Wiec numerów czy modelu nigdzie nie ma magnes jako tako przymocowałem i nawet ruszajac przed czujnikiem nic sie nie działo;/ wiec sie poddaje albo elektryk albo to jest zdepione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

stawiam zgrzewke piwa nawet dzis:) jak mi ktos znajdzie cos o tym urzadzeniu lub gdzie kupie ten czujnik.
Widzialem juz takie cudo w paru sprzetach , ale to wszystko co moge obecnie o tym powiedziec gdzie to kupic "Czujnik"??? Zawitaj do Sylwi ,Solidna Firma.http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showuser=2981Mysle ze Tobie pomoga.A o Piwie pogadamy jak bedzie wszystko zalatwione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to działa na zasadzie licznika rowerowego.Czyli magnes mocujesz na zebatce. Czujnik na ramieOdległość- jak w rowerze czyli max ok 4 mm jak sie bedą mijaćJak nie masz czujnika kup se licznik rowerowy na bazarze za 15 zł, i czujnik i magnes z niego można użyć.
no jak podłaczyłem rowerowy to cuda pokazywał.A nawet jakiego manuala nie umiem znalesc zeby zobaczyc jak to skalibrowac.hmm W sumie o Sylwi nie pomyslalem w czwartek jak bedzie pogoda musze tam zawitac i jak zalatwi to masz piwko Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o liczniki rowerowe na początku użytkowania wpisuje się obwód koła wpisywany wprost np 2087 stanowiący mm, lub obwód koła opisany kodem np 854, co stanowi odpowiednik 2087 mm według kodu.kazde urządzenie musi na poczatku użytkowania zostac skalibrowane, plus dodatkowo przy wymianie opony na inną też trzeba takie czynności wykonać. pewnie i w urządzeniach motocyklowych jest taka powinność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o liczniki rowerowe na początku użytkowania wpisuje się obwód koła wpisywany wprost np 2087 stanowiący mm, lub obwód koła opisany kodem np 854, co stanowi odpowiednik 2087 mm według kodu.kazde urządzenie musi na poczatku użytkowania zostac skalibrowane, plus dodatkowo przy wymianie opony na inną też trzeba takie czynności wykonać. pewnie i w urządzeniach motocyklowych jest taka powinność
zgdzam sie w 100% tylko zebym wiedział jak.tylko godzine tamumiem ustawic dodatkowych guzików nie ma z boku z tyłu z góry...siakies dziwne to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgdzam sie w 100% tylko zebym wiedział jak.tylko godzine tamumiem ustawic dodatkowych guzików nie ma z boku z tyłu z góry...siakies dziwne to jest
Z tymi Guzikami jest tak jak w rowerowych licznikach, maja wiecej funkcji np. przycisniez raz dany guzik pokaze np.max. szybkosc , przycisniez 2 razy pokaze np. dlugosc calej przejechanej trasy , przycisniez dwa jednoczesnie ,albo przytzymiesz dany (dane)guziki 3sek. i na wyswietlaczu zaczyna sie cos dziac ??? np.moze to byc wlasnie Kalibrowanie,te liczniki maja kupe Funkcji i w taki spofob powoli dojdziesz do wszystkich ustawien tego Cuda.Tak musisz pokabinowac , ale Ty jedziesz i tak do Sylwi mysle ze i z tym daja sie rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po każdym resecie, czyli wyciągnięciu baterii na dłuzszy czas gdy urządzenie się budzi do zycia, samo urządzenie przechodzi na początek do ustawień obwodu koła, jesli jednak w Twoim urządzeniu odbywa się to przez kody a nie masz rozpiski to raczej długa droga przed Tobą, musisz pisywać cyfry sprawdzając (porównując) wskazania np przez umieszczenie dwóch w tym jednego poprawnie działającego na np rowerze.jeśli jednak wpisuje się obwód koła to trzeba mierzyć kolo po zewnętrznje stronie, nie wystarczy zmierzyć wysokośc koła i przemnozyć x 3.14, trzeba też uwzględniać wysokość opony wraz z protektorem, zatem lepiej mierzyć myjtermaxsem lub miarą zwijaną samo koło po zewnetrznej.przepraszam że się rozpisałem ale toczyłem ten temat jakiś czas temu i conieco wiem, więc się dzielę wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.