Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 21996


smith

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to bywa po zakupie cbr F4 udaÂłem siĂŞ do urzĂŞdu Komunikacji w MysÂłowicach aby dokonaĂŚ przerejestrowania motocykla zakupionego w Warszawie (Nasielsku) zarejestrowanego w kraju na BiaÂłych tablicach PL.Oc opÂłacone wszystko OK., oddaÂłem wniosek dowĂłd tablice, wszystko fajnie czekam szczĂŞÂśliwy aÂż mnie zawoÂłajÂą, zawoÂłali urzĂŞdniczka wyciÂąga juÂż tablice dokumenty wypisuje, zaczyna wypeÂłniaĂŚ dowĂłd tymczasowy i nagle nie ma masy wÂłasnej pojazdu w dowodzie rejestracyjnym faktycznie pozycja G ? ( 0 kg ) to nie moja wina przecieÂż sam tam nie wpisaÂłem zera, no i co mam zrobiĂŚ ? w karcie pojazdu podane jest tylko (dopuszczalna masa caÂłkowita 397 kg) ale to nie jest to i koniec dyskusji , mam jechaĂŚ do diagnostyka ok. mĂłwiĂŞ ze zobaczĂŞ w dokumentach z motocykla (mam przetÂłumaczonÂą kartĂŞ pojazdu niemieckÂą i tam byÂła masa i inne dane no to ok. pojechaÂłem po to i pokazuje a tam fakt pisze masa caÂłkowita 198 i ok. ale stara baba mĂłwi sprawdzimy czy siĂŞ zgadza i w karcie pojazdu niemieckiej jest wpisane caÂłkowita masa dopuszczalna 387 kg a w polskiej karcie pojazdu 397 kg i siĂŞ nie zgadza i dupa i mĂłwi ze mi tego dokumentu nie przyjmie..PostanowiÂłem odwiedziĂŚ diagnostyka, ktĂłry wydrukowaÂł korektĂŞ do dowodu rejestracyjnego gdzie byÂło wpisane jasno masa caÂłkowita 198 kg i masa dopuszczalna 387 kg tak wyszÂło wedÂług tabeli danych od diagnosty i taka korekta kosztowaÂła 25 zÂł, po oddaniu tego papierka dostaÂłem wreÂście rejestracje i dowĂłd tymczasowy ale juÂż byÂłem zaÂłatwiĂŚ to u innej urzĂŞdniczki :-/ (tak to jest jak pracujÂą w urzĂŞdzie baby na polowe etatu i na emeryturze, pytajÂąc diagnostyka to mĂłwiÂł ze by to w Katowicach spokojnie przeszÂło nie polecam wiec urzĂŞdu w M-ce.No i wreÂście uradowany udaÂłem siĂŞ po miesiÂącu po odbiĂłr dowodu, a tu stop panu siĂŞ nie zgadza masa caÂłkowita od tego diagnosty sam juÂż nie wiedziaÂłem o co chodzi :-/, bo diagnosta wystawiÂł dobrze masĂŞ caÂłkowitÂą 198 kg, ale dopuszczalnÂą wystawiÂł wedÂług swoich danych ktĂłre zgadzajÂą siĂŞ z danymi z niemieckÂą kartÂą pojazdu czyli dopuszczalnÂą 387 kg i to siĂŞ nie zgadza bo w karcie pojazdu PL jest 397 kg , ale skoĂączyÂło siĂŞ na tym ze urzĂŞdniczka zadzwoniÂła do diagnosty i powiedziaÂła ze mam jechaĂŚ odebraĂŚ korektĂŞ, wiec odebraÂłem cos nawet nie wiem co bo juÂż tak zdenerwowany oddaÂłem papierek i wereÂście dostaÂłem dowĂłd, oj pierwszy raz w Âżyciu siĂŞ z takim czymÂś spotkaÂłem.Podsumowanie takie:DowĂłd rejestracyjny stary: masa caÂłkowita wpisane ( 0 kg)Masa dopuszczalna caÂłkowita wpisane 397 kg wedÂług karty pojazdu PL siĂŞ zgadza.Na starej karcie pojazdu z Niemiec wpisane dopuszczalna masa caÂłkowita 387 kg i tak powinno byĂŚ, czyli pomyliÂł siĂŞ urzĂŞdnik ktĂłry wystawiaÂł kartĂŞ pojazdu PL w Polsce ?, masy caÂłkowitej w karacie pojazdu nie podaje siĂŞ.Wojna w urzĂŞdzie o masĂŞ caÂłkowitÂą :-/RozwiÂązana sprawa wszystko zgodne DowĂłd i karata pojazdu.I tak jeszcze na marginesie rejestrowaÂłem MZ etz 251 niedawno wszystko ok. i sprawnie odebraÂłem dowĂłd rejestracyjny i przeglÂądam sobie a tu masa caÂłkowita pozycja G (wpisane zero kg) :-) ja juÂż nie wiem ??? i to byĂŚ moÂże bĂŞdzie zmartwienie nastĂŞpnego wÂłaÂściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.