Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4954


Gruszkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy wy równiez musicie spedziÌ po³owe soboty zeby odpalic wasze maleùstwo ,ja mam gara¿ murowany ale nie ocieplany ,wiêc musze stworzyÌ mu odpowiednie klimaty zeby zapali³, nagrzaÌ w gara¿u cholera mie bierze ale cierpliwoœÌ zosta³a wynagrodzona zapali³ !!!! Kiedys czyta³em ¿eby nie paliÌ maleùstwa zim¹ inni ¿eby paliÌ co wy na to ?Przecierz wiecie jak to jest chodzby przez chwile pos³uchac szmeru silniczka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by byÂło bardzo zimno ja bym wolaÂł nie paliĂŚ motora z zaÂłozenia konstruktĂłw Âże silnik nie bedzie paracowaÂł w takich temperaturach mogÂło by mu sie co staĂŚ a pozatym olej teÂż nie na te temperatury ja dzisiej mojÂą cb chciaÂłem odpaliĂŚ chyab z 3 tyg nie gadaÂła obruciÂła ze 2 3 razy zapalila i zaraz zgasÂła i juz nie odpaliÂła przy kolejnych prubach strzeliÂła z wydechu chyba bydzie trzeba swice wymieniĂŚ (oby tylko swiece) jak ja teraz zasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zwolennikiem tej "szko³y" która nie poleca odpalania zim¹ z regu³y chwile trzeba pokrêciÌ ¿eby silnik za³apa³ po d³ugiej przerwie.najlepiej poczekaj a¿ temperatura troche wzroœnie i wtedy próbuj.przed ca³¹ "akcj¹" proponujê wrzuciÌ bieg i zakêciÌ ko³em ¿eby siê wszystkie p³yny dobrze rozesz³y.mo¿esz te¿ wczeœniej zerknac na stan œwiec (jeœli masz do nich dobry dostêp)moim zdaniem takie odpalanie raz na 2 tygodnie mo¿e nieco zaszkodziÌ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zwolennikiem tej "szko³y" która nie poleca odpalania zim¹ z regu³y chwile trzeba pokrêciÌ ¿eby silnik za³apa³ po d³ugiej przerwie.najlepiej poczekaj a¿ temperatura troche wzroœnie i wtedy próbuj.przed ca³¹ "akcj¹" proponujê wrzuciÌ bieg i zakêciÌ ko³em ¿eby siê wszystkie p³yny dobrze rozesz³y.mo¿esz te¿ wczeœniej zerknac na stan œwiec (jeœli masz do nich dobry dostêp)moim zdaniem takie odpalanie raz na 2 tygodnie mo¿e nieco zaszkodziÌ.
a dla czego nie moÂżna??z powodu lepkoÂści oleju?? producenci nie przwidujÂą takich temperatĂłr pracy silnikĂłw ale kumplom ii mi zawsze wszystko odpalaÂło....powiedz jakie moga byc uszkodzenia przez odpalanie w zime..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w nocy -5 albo -10 i przychodzisz do garazu odpaliĂŚ moto to zamiast oleju w silniku to masz smar tak jagby.A konsekwencjami tego morze byĂŚ brak smarowania.I pomyÂśl raz na dwa tygodnie odpalasz moto,czyli jakieÂś 10 razy w zimie(muwimy czaÂły czas o ujemnych temperaturac)powiedzmy 5 albo 10 sekund nie masz smarowania.Nie chciaÂł bym widzieĂŚ tych panewek po kilku zimach.Chyba ze byÂś sobie zaÂłatwiÂł jakiÂś zimowy olej to co innego,jeszcze w normalnym salonie tego nie widziaÂłem,ale napewno jest.Morze w salonie bmw ,tam majom wszystko od klimatyzowanych majtek po podgrzewane sandaÂły,to olej powinni mieĂŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wa³kowany tysiace razy ja swojego nie ruszam, du¿a wilgoœ w lufcie dostaje siê do oleju i trzrbaby silnik mocno zagrzaÌ, ¿eby siê jej pozbyÌco do pracy w niskich temperaturach, to ¿adnemu silnikowi nic siê nie stanie - w skuterach œnie¿nych montowane s¹ silniki motocyklowe (np. Fazer) i jakoœ je¿d¿¹co do odpalania po zimie, to kup nowe œwiece i dopiero po ich wymianie próbuj uruchomiÌ silnikodkrêÌ kranik wystaw w tym czasie sprzêta powycieraj go ³adnie a potem ... ogieù na t³oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiania zimÂą, tym bardziej na krĂłtko nie zalecam nawet sobie! W trakcie spalania mieszanki paliwowo-powietrznej wytwarza siĂŞ trĂłjtlenek siarki (to taki ÂżrÂący gaz) ktĂłry po zgaszeniu silnika skropli siĂŞ,i pozostanie wcalym ukÂładzie pracy silnika. I tak po kaÂżdym nastĂŞpnym krĂłtkim uruchomieniu!!! (przekÂład z rosyjskiego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepalam Moto co tydzieù.Garaz murowany i w podziemiu i temp. nawet przy najwiekszych mrozach tej zimy nie spadala ponizej -5 st. Najczesciej jest tam 0 st.Pod miske olejowa stawiam duchawe a w tym czasie wkrêcam akumlator ktory trzymam w domu. Po pó³ godzinie wyciagam Moto i odpalam. Jak odpalam co tydzien to nie ma zadnego problemu. Odpala od strza³u i równo chodzi w trakcie nagrzewania. Jak odpala³em co 2 tyg. to nie podoba³o mi sie jak silnik chodzi³ w fazie nagrzewania, wiec polecam co tydzien. Potem troche posmigam po podziemiach i nagrzewam go na 110 st az dmuchawa sie w³¹czy. W tym czasie wypali ca³a wilgoÌ. Potem dolewam benzyny do baku i zabieram akum do chaty.Podczas zapalania silnika z gaznikiem trzeba pamietac zeby przed uruchomieniem i po w³¹czeniu ssania, odkrêcic manetke gazu do oporu z kilkanaœcie razy. Bryna sie napompuje do gazników i jak z³apie to juz silnik gada (nie gazowaÌ go nawet jak ledwo gada - bo zgasnie, pomarudzi chwile i zacznie gadaÌ, ale jak sie odpala co tydzien to gada odrazu). Do opon dobic jeszcze po atmosferze powietrza jasli nie stoi na centralnej stopce bonp. nie ma i tyle Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie wielkie problemy czy odpalaÌ czy nie odpalaÌ. A to ze olej za gesty a to a tamto. A jak odpalacie samochód na mrozie to jaki tam jest olej. Tez o gêstoœci smaru a jakoœ odpala. Poza tym po co odpalac jak jest - 10????????????? ZapakowaÌ w pokrowiec i czekaÌ do wiosny. Ja swojego odpali³em jak by³o co prawda tylko ko³o -1 i to pod koniec zesz³ego sezonu i nie by³o ¿adnego problemu. Przejmujecie siê tym tak a przecie nie jeden samochód i to nawet nie jakiœ super nowoczesny stoi po pó³ roku pod chmurk¹ i odpala bez problemu (wiem z doœwiadczenia). Poza tym jak ktoœ napisa³ skutery snie¿ne te¿ jakoœ odpalaj¹. A nie przepraszam w³aœciciele skuterów martwii¹ siê latem czy maszynie nie jest nazbyt gor¹co. Tak wiêc powtórze jeszcze raz. Jak silnik jest wyregulowany i wszystko w nim gra to maszyna musi odpaliÌ !!!No chyba ¿e macie tam powk³adane silniki z DAEWOO czy jak sie to pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec kiedys mial lanosa i silnik zawsze odpalal bez zajakniecia i nigdy zadnej usterki nie bylo. Do niemiec targalismy tym kilka godzin 180 nonstop i nic sie nie stalo. Nie wiem dlaczego tak piszesz. Tak samo honda jest dobra bo to honda W kazdym razie nie chodzi o to czy zapala z problemem czy nie ale o olej ktory przestal tworzyc film olejowy i tloki przez ktorki czas tra o cylinder bez smarowania. Tak mi sie zdarzylo w vw golfie III. Stal miesiac nie odpalany. Gdybys uslyszal te dzwieki co ja jak go odpalilem Dlatego albo wcale nie odpalac i niech sie silnik pomeczy raz na wisone albo przepalac motocykl regularnie. Jak sie zaleje 20W to pewnie przy sporym mrozie bedzie za gesty ale 10 czy 5W i tak powinien szybko zaczas smarowac przy umiarkowanym mrozie. Jesli ma stac nie odpalany to pasuje zmienic olej przed zima na czysty ze wzgledy na syf w zuzytym oleju. To tak jak ze spyszczaniem benzyny z gaznikow.takze albo stoi zime albo sie odpala regularnie do wygrzania. Druga opcja to starat benzyny ale mile dla ucha doznania dzwiekowe. Jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Âżeby motorek zagadaÂł odrazu po pÂłuÂższym postoju nalezy przed odpaleniem spuÂściĂŚ stare zwietrzaÂłe paliwo z gaÂżnikow gwarantuje Âże podziaÂła i odpali jak by byÂł wczoraj zgaszony. OdnoÂśnie odpalania w zimie nie powinno siĂŞ przepalaĂŚ maszyny jeÂżeli jednak nie wytrzymasz pozwol Âżeby siĂŞ dobrze rozgrzaÂł nie gaÂś go od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.