Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3858


zyraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie odnosnie nowego moto jest to r1 z 2004 ktore kupilem sobie niedawno ma tylko 155 mil przejechane otoz jak nalezy sie obchodzic z nim podczas docierania kiedy nalezy zmienic olej itp. mam 22 lata i jest to moje drugie moto (pierwsze wlasnie sprzedalem byla to tez jedynka ale z 2002 roku)wiec nie mam zbyt doswiadczenia z eksploatacja nowego , za wszelkie porady dziekuje z gory.post-199226-0-34718300-1322238333_thumb.post-189143-0-29896900-1322069436_thumb.post-199214-0-80118100-1321972693_thumb.post-199214-0-96397800-1321972578_thumb.post-1274-1135155173.jpgpost-1274-1135155231.jpgpost-1274-1135155242.jpgpost-1274-1135155261.jpgpost-1274-1135155270.jpgpost-1274-1135155278.jpgpost-1274-1135155287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 km to jakies 600 mil jest olej to sam zmieniam (swiece tez) a cos innego trzeba sprawdzac ? czyli rozumiem 1 zmiana 600 mil 2 1000mil a potem co 2000 mil a swiece tez za kazdym razem z olejem ?(no i jaki olej lac w starym moto lalem full syntetyk).Za jedynke 9000$ dalem. Nowa u dilera 06 11999 + tax + setup i inne tam=13999$ i nic taniej sie nieda bo bylem kupowac chyba swoja dobrze kupilem za 9k (06 nie robia czerwonych)a za reszte kasy troche ja przerobie malowanie jak na zdjeciu z bialymi felgami , no i rersets juz zamowilem klamki tez amor ohlins itd.Zapowiada sie zajebiste latopost-1274-1135216267.jpgpost-1274-1135216252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 km to jakies 600 mil jest olej to sam zmieniam (swiece tez) a cos innego trzeba sprawdzac ? czyli rozumiem 1 zmiana 600 mil 2 1000mil a potem co 2000 mil a swiece tez za kazdym razem z olejem ?(no i jaki olej lac w starym moto lalem full syntetyk).Za jedynke 9000$ dalem. Nowa u dilera 06 11999 + tax + setup i inne tam=13999$ i nic taniej sie nieda bo bylem kupowac chyba swoja dobrze kupilem za 9k (06 nie robia czerwonych)a za reszte kasy troche ja przerobie malowanie jak na zdjeciu z bialymi felgami , no i rersets juz zamowilem klamki tez amor ohlins itd.Zapowiada sie zajebiste lato
Nie wiem dokladnie jak jest u Yamahy ale olej+filtr na pewno co 6000km a swiece chyba co 12000km.A olej na razie syntetyk a jak zacznie brac olej to zmien na polsyntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze sie podoba moje moto ale w Polsce tez sa jedynki (ile kosztuje?) moze nie wszyscy maja bo pewnie troche kosztuje ale tak jak wszedzie r1=nowa puszkaps a ma ktos ducati 999r moj kumpel tutaj ma w sumie kasa chyba za nazwe tylko ale niektorym sie podobaja 2 cylindry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracaj¹c do tematu szuka³em informacji na innym forum odnoœnie 600 mil servisi z czego sie dowiedzia³em to poza zmian¹ oleju nic szczególnie nie jest robione.Sprawdzane jest ³aùcuch linki wszystkie p³yny i opony wiêc moge to sam zrobiÌ.Nie mam dobrych doœwiadczeù z dealerami przekona³em sie na w³asnej skórze gdy mój motor by³ przewrócony na parkingu , sholowa³em motor do autoryzowanego servisu yamahy i zaje³o to 6 tygodni specjalistom na zamówienie potrzebnych czêœci i naprawe (prawie wszystkie plastiki by³y do wymiany) od tamtej pory omijam wszystkich dilerów z daleka.Dodam tylko ¿e na zwyk³¹ zmiane oleju trzeba czekaÌ 2-3 dni wiêc robie to sam od tamtej pory.Czy ktoœ z was robi³ sam 600 mil servis i móg³by coœ dodaÌ.Rozumiem ¿e narazie laÌ olej zwyk³y mineralny (po 2000 mil na syntetyk chyba mo¿na zmieniÌ) a co ze œwiecami s³ysza³em ¿e niektórzy zmieniaj¹ je za ka¿dym razem z olejem.ps. projekt by³ robiony photo shopie ale nie przezemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracaj¹c do tematu szuka³em informacji na innym forum odnoœnie 600 mil servisi z czego sie dowiedzia³em to poza zmian¹ oleju nic szczególnie nie jest robione.Sprawdzane jest ³aùcuch linki wszystkie p³yny i opony wiêc moge to sam zrobiÌ.Nie mam dobrych doœwiadczeù z dealerami przekona³em sie na w³asnej skórze gdy mój motor by³ przewrócony na parkingu , sholowa³em motor do autoryzowanego servisu yamahy i zaje³o to 6 tygodni specjalistom na zamówienie potrzebnych czêœci i naprawe (prawie wszystkie plastiki by³y do wymiany) od tamtej pory omijam wszystkich dilerów z daleka.Dodam tylko ¿e na zwyk³¹ zmiane oleju trzeba czekaÌ 2-3 dni wiêc robie to sam od tamtej pory.Czy ktoœ z was robi³ sam 600 mil servis i móg³by coœ dodaÌ.Rozumiem ¿e narazie laÌ olej zwyk³y mineralny (po 2000 mil na syntetyk chyba mo¿na zmieniÌ) a co ze œwiecami s³ysza³em ¿e niektórzy zmieniaj¹ je za ka¿dym razem z olejem.ps. projekt by³ robiony photo shopie ale nie przezemnie
Nie wiem czy mowisz o serwisie w Polsce czy w Stanach,bo jesli w Polsce to nie dziw sie ze naprawa powypadkowa trwala 6 tygodni gdyz na czesci do Yamahy w Polsce czeka sie 2,3 tygodnie.Poza tym w sezonie zaden serwis nie zrobi Ci sprzeta "od reki" bo jest duzo pracy i czeka sie po kilka dni a nawet tygodni.Co do przegladow to oczywiscie mozesz je robic sam ale nie wiem czy wiesz ale przez to tracisz gwarancje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usa i dlatego jest to niezrozumiaÂłe dlamnie (zle zrobiÂłem dajÂąc motor do servisu bo mogÂłem sobie sam zamĂłwiĂŚ potrzebne czĂŞsci na ebay czas przesyÂłki z reguÂły jest 3 robocze dni nie wspominajÂąc ile taniej - i tu kolejny raz polak mÂądry po szkodzie).Za 600 mil servis chcÂą 200$ ale nie kasa mnie martwi tylko czas jaki motor bĂŞdzie tam staÂł gwarancji nie mam bo poprzedni wÂłasciciel nie przedÂłyÂżyÂł fabrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pierwszy przeglÂąd powinien byĂŚ po 1000km - to jest wymian oleju i filtra i wszystkie duperele - Âłancuch, koÂła itp.Olej do wymiany to chyba peÂłny syntatyk i nie tani .Smaruje skrzynie i sprzĂŞgÂło , wchodzi go ok.3,1L .NastĂŞpny przeglad po 10000 km.Do 5000tys/km. nie krĂŞc jÂą jeszcze na maxa, ustaw lampkĂŞ sygnalizacj i obrotĂłw tak by zaÂświecaÂła sie o ok. 1000 - 1500 obr. przed czerwonym polem , pozwoli to lepiej dotrzeĂŚ i uÂłoÂżyĂŚ silnik co ma duÂże znaczenie do dalszej eksploatacji tego sprzĂŞta .Mam ten sam rocznik tylko krajowy i to juz przerabiaÂłem.Wywal napewno fabryczny amor skrĂŞtu bo jest on zupeÂłnym nieporozumieniem , zainwestĂłj w coÂś konkretnego bo warto.Jak chcesz poÂślĂŞ ci na private ciut zmienionĂŞ mojÂą jedynĂŞ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba syntetyk to jeszcze nie z tego co siê pyta³em w kilku serwisach to to wszêdzie mówi¹ ¿e po 600milach mineralny 1000 mil nastêpna zmiana na pó³syntetyk mo¿na zmieniÌ (po 1000 mil dopiero mo¿na zacz¹Ì odkrêcaÌ gaz do koùca)no i trzecci¹ zmiane to na syntetyk mo¿na zmieniÌ , zreszt¹ wszyscy te¿ tak na forum jedynki mówi¹ http://www.r1-forum.com wiêc narazie syntetyku nie bêde la³.A z t¹ lampk¹ sygnalizacji to s³abo radzisz bo by mi siê œwieci³a przy 12.5 tyœ obrotów a to chyba dwa razy wiêcej jak ni¹ mo¿na kreciÌ teraz.Ja mam ustawione na 7 tyœ teraz i staram siê nie przekraczaÌ z amorem to siê ca³kowicie zgadzam ohlins bêdzie siedzia³.W sumie to mam na zegarze 490 mil teraz i zauwa¿y³em przez ten czas jak troche je¿dzi³em bo by³o ciep³o 10C kilka dni ¿e te opony co mam fabrycznie Dunlop s¹ jakieœ ma³o przyczepne wczeœniej mnia³em Power sport i na tamtych to sie mo¿na by³o nie¿le k³aœÌ w zakrêty a na tych czuje ¿e bym siê nie z³o¿y³ ale mo¿e mi siê tylko wydaje a jak nie to zmieniam na Piloty i po k³opocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.