Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4769


Joooker

Rekomendowane odpowiedzi

Handlowalem magnesami neodymowymi (ale to juz poltora roku temu...) i wiem, ze jesli chodzi o magnetyzowanie paliwa etc. to bzdura Wtajemniczeni wiedza po co sie kupuja takowe magnesiki
dzieki za informacje a mozesz napisac bo nie jestem wtajemniczony po co kupuja takowe magnesiki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie, bo na allegro jest zakaz handlowania nimi....Ale wczesniej na kazdej aukcji byl tekst w stylu:,,Zakaz zblizania magnesow do licznikow wodomierzy, bo moze to spowodowac ich zle wskazywanie, a nawet krotkotwalem zatrzymanie....''Reszte sobie mozecie sami dopowiedziec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,pieniadze wyrzucone w bloto.Kiedys jak magnetyzery wchodzily na rynek to mialem praktyke na Osrodku Badawczo-Rozwojowym "Bosmal" w Bielsku-B. gdzie testuja i badaja rozne dziwne rzeczy m.in maja pare hamowni silnikowych.Gdy zapytalem goscia z ktorym mialem praktyke o magnetyzery to powiedzial ze je testowali i lepiej zamiast niego kupic sobie flaszke.Wszystko jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, ja z chemi naprawde jestem cienki(czyt. nie mam zielonego pojecia o niczmym...)ale z fizyki wiemy, ze kazda substancja jest zbudowana z mniejszych czasteczek(albo cos tego)i te czesteczki tam w substancjach samorzutnie sie poruszaja(nazywa sie to naukowo dyfuzja)! I ci sprzedawcy magnetyzorow twierdza, ze czasteczki benzyny pod silnym polem magnetycznym sie rozmieszczaja jakos bardziej rownomiernie czy cos i przez to niby parametry benzyny sie zwiekszaja i jest bardziej wydajna...bla bla bla Jak sami widzicie, ze zalatuje to sciema Czego nie mozna powiedziec takim wynalazku jak: ,,Turbinka Kowalskiego'' do malucha Bo mam takowa i wiem, ze to dziala tylko ona rozprasza(?)benzyne ale napewno nie za pomoca magnesow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie mozna powiedziec takim wynalazku jak: ,,Turbinka Kowalskiego'' do malucha Bo mam takowa i wiem, ze to dziala tylko ona rozprasza(?)benzyne ale napewno nie za pomoca magnesow
Co do "Turbinki Kowalskiego" to tez jest to sciema W OBR "Bosmal" tez ja testowali i stwierdzili ze kompletnie nic nie daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma takowa u siebie w malczanie Wczesniej w mrozy za chu*** nie chcial odpalic, po zalozeniu nie ma takiego problemu.....nio i na ssaniu troche krocej trzeba jechac....! Nio i spalanie spadlo troche! Kumpel zalozyl tez u siebie i rowniez jest bardzo zadowolony To akurat jestem w stanie polecic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer to nie wiem jak tam u Was testowali zarówno magnetyzery jak i turbinke kowalskiego bo na warsztatach testowaliœmy magnetyzer na fordzie eskorcie i po doje¿dzeniu magnetyzera dzia³a³- mo¿e nie tak jak pisze na aukcji(np 10%wzrost mocy) ale dzia³a³ (mniejsze zu¿ycie paliwa i co bardzo wa¿ne DU¯O MNIEJ SZKODLIWE-TOKSYCZNE SPALINY(urz¹dzenie do pomiaru nie k³amie),choÌby z tego wzglêdu warto za³o¿yÌ......mo¿e nie we wszystkich silnikach dza³a (wiadomo ¿e zale¿y od typu) ale dzia³a -a wa¿ne ¿e jak ktoœ siê zabiera za testy to powinien wiedzieÌ ¿e zaczyna dzia³aÌ po paru tysi¹cach km.fizyka tak¿e t³umaczy dlaczego siê tak dzieje JEST JEDNO ALE!magnetyzery mog¹ dzia³aÌ ale tylko w silnikach które maj¹ ju¿ swój s³uszny przebieg!!!! (mo¿liwe Gixer ¿e Twoi znajomi testowali na jakimœ nowszym sprzêcie) dlaczego????bo jednym z zadaù magnetyzera jest oczyszczanie komory spalania i kana³ów z wszelkiego syfu (np nagar,wszystkie zwi¹zki osadzaj¹ce siê na elementach silnika maj¹cych stycznoœÌ z spalinami/mieszank¹ paliwowo powietrzn¹) a jeœ³i silnik jest nowy/z ma³ym przebiegiem to poprostu nie ma z czego go czyœciÌ (dlatego nie s¹ montowane seryjnie w samochodach nowych),jako ciekawostkê powiem ¿e w paliwach V-POWER Shella te¿ s¹ dodatki czyszcz¹ce i DZIA£AJ¥!Wiele teamów startuj¹cych w zawodach samochodowych(np rallycros) u¿ywa magnetyzerów........wiadomo ¿e lepszy efekt bêdzie przy zamonotowaniu Maxora ni¿ samoróby (choÌ niegdy nie wiadomo bo przecie¿ sam magnes jest taki sam lub niewiele siê ró¿ni)PZDRP.S. polecam stosowaÌ V-Power zamiast magnetyzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mia³ w Lagunie magnetyzer i mia³ problemy z komputerem, ci¹gle sie coœ psu³o, pali³ jak smok i nierówno chodzi³. Na serwisie powiedzieli mu, ¿e to mo¿e byÌ przyczyna magnetyzera i jak go œciagn¹³ to auto chodzi³ normalnie. Tak¿e jeszcze mi0a³ przez to problemy.

P.S. polecam stosowaĂŚ V-Power zamiast magnetyzera
A ja wole zatankowaÌ normaln¹, za to wiecej Bo jak nie widaÌ ró¿nicy to po co przep³acaÌ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer to nie wiem jak tam u Was testowali zarĂłwno magnetyzery jak i turbinke kowalskiego bo na warsztatach testowaliÂśmy magnetyzer na fordzie eskorcie i po dojeÂżdzeniu magnetyzera dziaÂłaÂł- moÂże nie tak jak pisze na aukcji(np 10%wzrost mocy) ale dziaÂłaÂł (mniejsze zuÂżycie paliwa i co bardzo waÂżne DUÂŻO MNIEJ SZKODLIWE-TOKSYCZNE SPALINY(urzÂądzenie do pomiaru nie kÂłamie),choĂŚby z tego wzglĂŞdu warto zaÂłoÂżyĂŚ......moÂże nie we wszystkich silnikach dzaÂła (wiadomo Âże zaleÂży od typu) ale dziaÂła -a waÂżne Âże jak ktoÂś siĂŞ zabiera za testy to powinien wiedzieĂŚ Âże zaczyna dziaÂłaĂŚ po paru tysiÂącach km.fizyka takÂże tÂłumaczy dlaczego siĂŞ tak dzieje JEST JEDNO ALE!magnetyzery mogÂą dziaÂłaĂŚ ale tylko w silnikach ktĂłre majÂą juÂż swĂłj sÂłuszny przebieg!!!! (moÂżliwe Gixer Âże Twoi znajomi testowali na jakimÂś nowszym sprzĂŞcie) dlaczego????bo jednym z zadaĂą magnetyzera jest oczyszczanie komory spalania i kana³ów z wszelkiego syfu (np nagar,wszystkie zwiÂązki osadzajÂące siĂŞ na elementach silnika majÂących stycznoœÌ z spalinami/mieszankÂą paliwowo powietrznÂą) a jeœ³i silnik jest nowy/z maÂłym przebiegiem to poprostu nie ma z czego go czyÂściĂŚ (dlatego nie sÂą montowane seryjnie w samochodach nowych),jako ciekawostkĂŞ powiem Âże w paliwach V-POWER Shella teÂż sÂą dodatki czyszczÂące i DZIAÂŁAJÂĄ!Wiele teamĂłw startujÂących w zawodach samochodowych(np rallycros) uÂżywa magnetyzerĂłw........wiadomo Âże lepszy efekt  bĂŞdzie przy zamonotowaniu Maxora niÂż samorĂłby (choĂŚ niegdy nie wiadomo bo przecieÂż sam magnes jest taki sam lub niewiele siĂŞ ró¿ni)PZDRP.S. polecam stosowaĂŚ V-Power zamiast magnetyzera
Nie bede sie znow z Toba klocil ale jak chyba wiesz OBR "Bosmal" jest jednym z najlepszych osrodkow badawczo-rozwojowych w Polsce i ich urzadzenia pomiarowe sa na najwyzszym poziomie wiec jak cos testuja to maja wiarygodne wyniki.W dalszym ciagu twierdze i bede twierdzil ze magnetyzery to tylko wyrzucanie pieniedzy w bloto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie znow z Toba klocil ale jak chyba wiesz OBR "Bosmal" jest jednym z najlepszych osrodkow badawczo-rozwojowych w Polsce i ich urzadzenia pomiarowe sa na najwyzszym poziomie wiec jak cos testuja to maja wiarygodne wyniki.W dalszym ciagu twierdze i bede twierdzil ze magnetyzery to tylko wyrzucanie pieniedzy w bloto...
skoro jest tak jak piszesz to dlaczego na opakowaniu maksora jest wzmianka :" posiada pozytywna opinie Rzeczoznawcow Polskiego Zwiazku Motorowego oraz Osrodka Badawczo-Rozwojowego Bosmal w Bielsku-BiaÂłej "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest tak jak piszesz to dlaczego na opakowaniu maksora jest wzmianka :" posiada pozytywna opinie Rzeczoznawcow Polskiego Zwiazku Motorowego oraz Osrodka Badawczo-Rozwojowego Bosmal w Bielsku-BiaÂłej "
A to zapomniales ze zyjesz w Polsce???Tu za kase kazda opinie zalatwisz....Ja znam wyniki z pierwszej reki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapomniales ze zyjesz w Polsce???Tu za kase kazda opinie zalatwisz....Ja znam wyniki z pierwszej reki 
niestety nie da sie zapomniec ze zyje sie w polsce . na kazdym kroku nam o tym przypominaja !Twoja wypowiedz na temat Bosmalu tez o tym przypomina ps. ja tez nie wierze w wtakie wynalazki jak magnetyzery - za bardzo przypomina to perpetum mobile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.