Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4149


Daro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Ci stukrotne za ten poradnik!!!Tlumaczylem mojej mamie jak ma sprzeta stawiac na kolo...i nic.Albo nie szla maszyna do gory, albo mi mamusie nakrywala...A teraz starsza zap....da na kole az milo patrzec!!!!Masz u mnie browca!!!!!
SzkoÂła koÂła Chris'a :1. Zaczynamy od wyczucia maszyny, prowadzenie itd...od tego trzeba zaczac przy nauce.2.Powolutku ruszamy i jedziemy na wolnych obrotach doslownie 1 tyÂś. Jadac na wolnych obrotach momentalnie odkrecamy gaz do konca...maszyna jedzie i jedzie az do odciecia (oczywiscie wszystko robimy na 1 biegu ). Powtarzamy to kilka razy i w pewnym momencie zaczniemy wyczuwac moment w ktorym maszyna wyrywa i probuje uniesc przednie kolo. Przewaznie kolo 6-8 tyÂś. obrotow. 3. Po wyczuciu takiego momentu mozemy zabrac sie do stawiania na gume.4. Mamy dwie techniki:a. z gazub. ze sprzĂŞgÂła.AD.a.Jedziemy caly czas na tych obrotach ktore wyczulismy i uwazamy ze na nich moto ma najwiekszego kopa. Zamykamy manetke (zawieszenie przednie nurkuje) i po chwili odkrecamy do konca. Moto bedzie podnosilo przednie kolko do gory i jak podniesie to w tym momencie zamykasz gaz. powtarzasz tak 100 razy. w pewnej chwili zauwazysz ze potrafisz ciagnac kolo wyzej i wyzej, dalej i dalej.AD.b. Sprzeglo...wielki przyjaciel kazdego stuntera. Jest to bardziej wygodniejszy sposob stawiania na gume...jedziemy na okolo 4-5 tys. obrotow, wciskamy sprzeglo dodajemy gazu na jakies 8-9 tys. i walimy strzal ze sprzegla (szybko puszczamy). zaczynamy chytac o co chodzi. niestety w tej technice cierpi sprzeglo...5. pod czas gumowania staraj sie nie ciagnac moto do odciecia poniewaz jadac na gumie do odciecia na koncu mamy porzadne pieprzniecie kolem o asfalt. ramy potrafia pekac. ALE PRZEDEWSZYSTKIM NIE ROB BLEDU JAK INNI I NIE STARAJ SIE BYC KOZAK TYLKO TRZYMAJ CALY CZAS NOGE NA TYLNYM HAMULCU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W sytuacji kiedy przeciagasz moto na plecy wciskasz hamulec i moto wraca na dwa kolo. Jak tyle sie nauczysz to napisz i bedziemy sie uczyc balansowac z hamulcem, jezdzic na gumie z wysprzeglonym silnikiem, na samym hamulcu, przycierac dupa o ziemie itd...teraz Mamusi bedzie lepiej szlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej widowiskowe wheelie jest Adasia powyzej 200km/h ash sie porty trzĂŞsÂą
....hehe adrenalina ja hu...jechaÂłem tez z nim ...na liczniku byÂło okoÂło 220km/h(to znaczy on na swoim sprzecie ja obok na swoim).Ale po tych akrobacjach jakos mu opona zdechÂła i sie rozflaczyÂła praktycznie niemiaÂła prawa wytrzymac hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja za pierwszy raz stawia³em sprzêta na gume to po¿egna³em sie z œwiat³em i zadupkiem ale nie ma tego z³ego co by na dobre nie wysz³o Teraz ju¿ lepiej sobie radze ale to jescze nie jest toza³ozy³em stelaz i zobaczymy na wiosne co sie bedzie dzia³o Apropos wyt³umaczy³ by mi ktos jak stan¹Ì na przednim kole???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.