Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4223


smierciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam maly problem.Otoz kupilem sobie motocykl marki Kawasaki "typowy scigacz".Wszystko bylo ok az do dzisiaj.Mianowicie umylem go wczoraj i jeszcze palil ale dzisiaj odpalilem go na pelnym ssaniu i po ok 30-50 sek. mi zgasl.Od tej pory nie moge go uruchomic a jakby tego bylo malo to po paru probach nastepuje glosny strzal z tlumika.Czy jest to grozne dla motoru?Czy oznacza to jakas powazna awarie?Ja mysle ze mogla gdzies sie dostac woda gdy go mylem a przy temp.jakie teraz mamy to moga wystepowac takie problemy lub tez go moglem zalac.Co o tym myslicie?prosze o jakas odp., podpowiedz.Z gory dzieki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam maly problem.Otoz kupilem sobie motocykl marki Kawasaki "typowy scigacz".Wszystko bylo ok az do dzisiaj.Mianowicie umylem go wczoraj i jeszcze palil ale dzisiaj odpalilem go na pelnym ssaniu i po ok 30-50 sek. mi zgasl.Od tej pory nie moge go uruchomic a jakby tego bylo malo to po paru probach nastepuje glosny strzal z tlumika.Czy jest to grozne dla motoru?Czy oznacza to jakas powazna awarie?Ja mysle ze mogla gdzies sie dostac woda gdy go mylem a przy temp.jakie teraz mamy to moga wystepowac takie problemy lub tez go moglem zalac.Co o tym myslicie?prosze o jakas odp., podpowiedz.Z gory dzieki.Pozdrawiam
chyba stary zala³eœ modu³ pierw przeczyœÌ œwiece i przewody a potem spróbuj coœ pokombinowaÌ z modu³em mo¿e da sie go uratowaÌ POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za rady.Mam nadzieje ze naprawde nie bedzie to nic powaznego,ze wymiana swiec i dokladne wysuszenie pomoga ale to dopiero jak mina mrozy bo jest tak cholernie zimno ze nie chce mi sie wychodzic z domu a co dopiero isc do garazu i to robic.Fakt faktem ze spedza mi to sen z powiek ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie jakby moto nie odpalilo to chodzbym mial w tym garazu w -20 siedziec i kombinowac zeby odpalil to bym tak zrobil.Jakby nie odpalil to potem bym w nocy nie mogl spac i bymn myslal taka mam glupia nature chyba
dokÂładnie mam to samo ale to ze nie odpalaÂł to nic musiaÂłem sprawdziĂŚ czy mi sie na obroty wkrĂŞca najwieksze Âśniegi i mrozy wskakiwaÂłem na maszyne i JAZZDA z podwĂłrka nie daÂło sie wyjechaĂŚ potem jakoÂś sie kulaÂłem pozdro;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam znajomego, ktĂłry - jak mu motocykl nie chciaÂł odpaliĂŚ - i byÂł juÂż tak zmĂŞczony siedzeniem w garaÂżu, Âże wmontowaÂł go sobie w ganek, w domku i tam go krĂŞciÂł do upadÂłego. Listonosz, matka, brat oraz jego pies byli zachwyceni ;DJak nie moÂżesz spaĂŚ, to wal do Pitstopu. Tam chÂłopaki czĂŞsto nie ÂśpiÂą, tylko zajmujÂą siĂŞ pomocÂą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkê odœwierze temat i napisze to co niektórzy mog¹ nie wiedzieÌ,minowicie na orginalnym t³umiku (nie przelotowym,a przynajmniej takim który ma du¿e opory w œrodku i spe³nia zadanie t³umienia ) strzelanie z wydechu jest szkodliwe dla silnika,g³owica dostaje w pipkê i by³y przypadki ¿e strza³ by³ tak mocny ¿e zawór wydechowy siê otworzy³ i spotka³ z t³okiem-efekt-g³owica do remontu.........a na pustym t³umiku ryzyko jest zdecydowanie mniejsze jeœ³i nie zerowe-jak wiemy z fizyki sprê¿one gazy uciekaja tam gdzie jest im "³atwiej" i w przypadku pustego t³umika jest to atmosfera PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.