Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4617


mowlik1

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dostane (albo i nie... paaanie ja biedny student :-))) tylko mandat?? Nikt mi nie bedzie prawa jazdy zabieral, moto sciagal na parking policyjny czy cos takiego?? Ale to i tak troche bez sensu jest bo przeciez skoro juz mnie dupna bez prawka, dadza 100 200 czy 300 zl mandatu (albo i nie... :-) to pozniej puszcza "jedz sobie dalej bez prawka"??? Takie dziwne to troche. Czy to tak naprawde wyglada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na prawo jazdy zapisalem sie juz w zeszlym roku. Robie tam gdzie robilem B, trafilem nawet na tego samego kolesia z ktorym mialem jazdy samochodem. Powiedzial ze nie musze wogole chodzic tylko mam przyjsc na ten ich egzamin wewnetrzny po ktorym ide na jazdy, ale ze narazie zima to jazdy beda pozniej. Za prawko jak narazie nie zaplacilem :-) w sumie chyba 800 zl dlatego nie spieszy mi sie tam. Poprawi sie pogoda, pojde zaplace calosc, skocze na ten ich egzam wewnetrzny zeby mnie do jazd dopuscili. Pytam jak to jest z policja bo chce sobie troche sam pojezdzic "rekreacyjnie", chce po prostu zobaczyc jak to jest jak sie jezdzi, no wogole zobaczyc co w tym takiego fajnego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno doradziÌ komuœ przy wyborze motocykla, a zw³aszcza wtedy kiedy ten ktoœ nie ma jeszcze konkretnie sprecyzowanych oczekiwan co do motocykla Wszyscy koledzy dobrze radz¹, kazdy mo¿e pochwaliÌ siê swoimi doœwiadczeniami i spostrzezeniami dotycz¹cymi motocykli, którymi jeŸdzili lub które posiadaj¹, ale Tobie w zasadzie to i tak nic nie mówi Nie umiesz siê okresliÌ, bo nie masz ¿adnego doœwiadczenia i przez to szukasz czegoœ w rodzaju motocykla idealnego Doœwiadczenia czerpiesz z ró¿nych stron internetowych i ogl¹dasz fotki, ale masz mêtlik w g³owie...co wybraÌ ??W/g mnie co byœ nie wybra³, to po sezonie oka¿e siê nie tym czego szukasz, dlatego tez powinieneœ wybraÌ jakiegoœ nakeda Zdobêdziesz trochê doœwiadczenia, obêdziesz siê z motocyklem no i wyrobisz sobie jakis pogl¹d na temat motocykla idealnego Oczywiœcie nie ma idea³u, ale ciagle siê do niego d¹¿y - w³asnie poprzez zmiany motocykli, na szybsze, lepsze, ³adniejsze, czy jak tam kto woli Przede wszystkim powinien to byÌ motocykl popularny na rynku pojazdów u¿ywanych.Chodzi o to, ¿eby ³atwo kupiÌ sztukê w dobrym stanie, wyjeŸdziÌ swoje i sprzedaÌ...równie¿ w dobrym stanie Powinien to byÌ pojazd niezawodny i najlepiej taki, który ma d³ugie przebiegi miêdzyserwisowe czyli olej, zawory itp; itdMasz cieszyÌ siê jazd¹ i szlifowaÌ umiejêtnoœci, a nie zbieraÌ a olej Powinien to byc pojazd stosunkowo ³atwy w prowadzeniu, ale mo¿e miec trochê wiêcej mocy, ¿ebyœ czul respekt, a po wczuciu siê w temat, ¿ebyœ móg³ poczuÌ trochê uciechy podczas mocniejszego odkrêcania manetki Powinien to byÌ naked Wierz mi przerysowane i po³amane plastiki, póŸniejsze szukanie nowych elementów, klejenie, pasowanie, oj to czasami boli i czêsto po szlifie nie zawsze wygl¹da to tak jak chcemy i rani to Nasze poczucie estetyki motocyklowej Widze, ¿e k³adziesz tez du¿y nacisk na ekonomike pojazdu i koszty eksploatacji Na pocz¹tki, kilka czynnoœci Ciê nie ominie, ale nie o tym temat Moje typy na poczatek oprócz wymienionego GS-a o ER-a i CB 500(tak serio to w ¿aden z nich bym siê nie pakowa³)Yamaha XJ 600 NHonda CB 750 Seven FiftySuzuki GSF 600 N BanditNajbardziej skupi³bym siê na CB 750, bo osi¹gi lepsze ni¿e w XJ 600, a okresy miêdzyserwisowe zdecydowanie d³u¿sze ni¿ w GSF 600N.Np. w CB masz hydrauliczn¹ regulacjê luzów zaworowych wiêc o to siê niemartwisz No i osi¹gi ma niewiele gorsze anizeli Bandit i CB to prawdziwy klasyk
Ostro sie rozpisales i nawet czasami madrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policji bardzo rzadko udaje siĂŞ  zÂłapaĂŚ motocyklistĂłw choĂŚ bardzo siĂŞ stara zrĂłb prawko moja rada nie chodzi o paÂły bo z nimi siĂŞ moÂżna dogadaĂŚ, ale w razie jakiegoÂś nieszczĂŞÂścia to leÂżysz i srasz pod siebie.
z Policja idzie sie dogadac!Ja trafiam narazie do tej pory na bardzo ok kolesi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda....Ty za to za duÂżo nie wniosÂłeÂś do syskusji Jednak jeden post wiĂŞcej na Twoim koncie
Faktycznie zawsze to jeden post wiecej nie pomyslalem Mancik masz racje sam sie o tym przekonalem. Jak cwaniakujesz to wtedy moga byc nie mili. Raz zatrzymali nas razem i ja jak to ja wkorwiony bylem i troche ryjowalem to sie do wszystkiego cep przywalal a kumpel spokojnie grzecznie itp. i nie mial problemow. Mi chcieli przyjebac 100 zela ale jakos zmieklem i sie udalo. Nie mowiac ze jechalem na 50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ale czy za brak A przy tym jak mam B to tylko mandat do 300 zÂł czy jakies wieksze waÂłki moga wymyslic???
Z tego co wiem to tylko mandat moze jeszcze bedziesz musial zadzwonic po kogos kto ma prawko na motocykl zeby odwozl sprzet do domu albo jak nie to na parking strzezony(policyjny) ale moze sie myle bo dokladnie nie wiem wiec nie daj sobie glowy obciac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.