Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4300


FaLi22

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ¿e siê wchszaniam w temat ale ciekawi mnie ju¿ d³u¿szy czas taka sprawa.Po wymiarach np. 110/90 -18 jast zazwyczaj dwucyfrowa liczba i litera np: 61H b¹dŸ 65V.Co oznacza liczba-twardoœÌ?Co oznacza litera-krzta³t ? profil?Mo¿e ktoœ mnie oœwieciÌ.Sorry i DziêkiPozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litery oznaczaj¹ noœnoœÌ. Zasada jest taka, im wy¿szy liczbowo indeks noœnoœci, tym opona ma wiêksz¹ noœnoœÌ, czyli mo¿e przenosiÌ wiêksze obci¹¿enie. Litera "H" natomiast jest symbolem prêdkoœci odpowiadaj¹cym kategorii prêdkoœci do 210 km/h. Litera "S" do 180 km/h. Im dalsza litera alfabetu tym opona mo¿e byÌ eksploatowana z wiêksz¹ prêdkoœci¹Tu masz fajn¹ tabelkê z indeksami: http://www.opony.pl/encyklopedia.asp?idt=25&ida=128Pozdrawiam PS: Fali22, z t¹ form¹ chodzi Ci o wybór pomiêdzy opon¹ radialn¹ a diagonaln¹?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie cos w stylu "witam" "czesc wszystkim"????   ...najlepsze sa te od traktorów
Cz³owieku czy ty musisz sie zawsze czegoœ czepiaÌ coœ taki nerwowy przerywane stosunki masz czy co ??? ch³opak napewno ju¿ to zrobi³ a jak nie to zrobi to w odpowiednim miejscu !!Cze fali22 chyba mamy ten sam problem !!! tak na marginesie to fajn¹ bryczkê sobie sprawi³eœ powiem ci z mojego doœwiadczenia mialem ju¿ kilka kompletów i jak narazie najlepiej sprawuj¹ siê oponki Continetal,ta firma ma du¿y wybór jeœli chodzi o du¿e motocykle !!! terzeba dobraÌ tylko wspó³czynnik wytrzyma³oœci w zale¿noœci od ciê¿aru i jak¹ szybkoœci¹ max masz zamiar na tej bryczce œmigaÌ ostanio za³o¿y³em michelin ale po 1000 km zacze³y odpadywaÌ du¿e kawa³ki gumy i jakoœ siê zrazi³em do tej firmy!!!jak bêdziesz wybiera³ oponkê nie wa¿ne z jakiej firmy weŸ t¹ która wed³ug ciebie bêdzie mia³a najwiêcej bie¿nika i najsolidniej wygl¹da³a !!!nasze motorki maj¹ wa³ a to daje nieŸle popaliÌ gum¹ !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do cieÂżkich przede wszystkim trzeba zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na symbol noÂśnoÂści, bo tam opony raczej nie odbiegajÂą rozmiarem zbytnio od tych w normalnych (lekkich) motocyklachnajlepiej to zaÂłoÂżyĂŚ te, co producent tam wsadziÂł, tak mnie siĂŞ wydajeo setne czĂŞÂści sekund nie walczysz na trasie, a lepiej mieĂŚ sprawdzonÂą gumĂŞ na sprzĂŞcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz³owieku czy ty musisz sie zawsze czegoœ czepiaÌ coœ taki nerwowy przerywane stosunki masz czy co ??? 
Ty znowu swoje ..gdzie niby pokazuje jakies przebÂłyski "nerwĂłw" ........zwrĂłciÂłem grzecznie uwage i tyle.....no ale PRAWDZIWY MOTOCYKLISTA (mancik)musial ponownie dorzucic swoje zaÂłosne trzy grosze...pozatym twierdzisz ze "zawsze sie czepiam" CO TY BREDZISZ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty znowu swoje ..gdzie niby pokazuje jakies przeb³yski "nerwów" ........zwróci³em grzecznie uwage i tyle.....no ale PRAWDZIWY MOTOCYKLISTA (mancik)musial ponownie dorzucic swoje  za³osne trzy grosze...pozatym twierdzisz ze "zawsze sie czepiam" CO TY BREDZISZ????
To sÂą wÂłasnie przebÂłyski nerwĂłw !!!! i czepiania siĂŞ !!!! "najlepsze sÂą te od traktorĂłw " jestem gÂłupszy o to co przeczytaÂłem !!Nie potrzebnie tylko zaÂśmiecasz temat wypowiedziami raczej z nim nie zwiÂązanymiWypowiedÂź niÂżej pozostawiam bez kom powĂłd linika wyÂżej !!! gÂłupszemu trzeba ustÂąpiĂŚ !!!Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop robi takie oponki. SÂą podobno produkowane w sposĂłb, w jaki dawniej robione byÂły oponki (diagonalne czy jakoÂś tak).Nie jestem zbyt dobry w tym temacie, ale chodzi tu - zdaje sie - o to, Âże podczas duÂżych prĂŞdkoÂści opona odksztaÂłca siĂŞ w ciĂŞÂżkich motocyklach inaczej niÂż w lekkich (czyli w wiĂŞkszoÂści). konstrukcja tej oponki ma podobno poprawiĂŚ to "niestandardowe odksztaÂłcanie", ale czy rzeczywiÂście to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! terzeba dobraÌ tylko wspó³czynnik wytrzyma³oœci w zale¿noœci od ciê¿aru i jak¹ szybkoœci¹ max masz zamiar na tej bryczce œmigaÌ
To niby opone dobiera sie do prĂŞdkoÂści jakie zamierzasz osiÂągnÂąc ?? Stary zastanow sie co ty piszesz !
ostanio zaÂłoÂżyÂłem michelin ale po 1000 km zaczeÂły odpadywaĂŚ duÂże kawaÂłki gumy i jakoÂś siĂŞ zraziÂłem do tej firmy!!!
mĂłwisz "zaczeÂły odpadywac" a z ktorego rocznika ta guma ? Bart pomoz mi, sam nie dam rady
jak bĂŞdziesz wybieraÂł oponkĂŞ nie waÂżne z jakiej firmy weÂź tÂą ktĂłra wedÂług ciebie bĂŞdzie miaÂła najwiĂŞcej bieÂżnika i najsolidniej wyglÂądaÂła !!!
Na ktorym szrocie przetestowales ten schemat ? No stary jak w taki sposob dobierasz kapcie to ja sie dziwie ze jeszcze jezdzisz !
nasze motorki majÂą waÂł a to daje nieÂźle popaliĂŚ gumÂą !!
Pewnie znikaja szybciej jak w X`sie ROTFL miesiÂąca !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kultura kultura,no nie przywit¹³ sie to niehc sie przywita(trz aby³o mu dac szanse) ale widze ze s³usznie szansa mu dnaa nie by³a co za zgnity typ wchodzi na forum i wyzywa zaawansowanych od ciuli??..no spoleczenstwo sie stoczy³o.Moze poczu³ sie odzucony i zaatakowa³(pies sie wystraszy³ i zaatakowa³) a co do atakowania sie innychTwix do nerwowych ludzi nie nazezy,ani negatywnie zadziornych,to mi³y cz³owiek i juz sie kiedys zastanawia³am cyz jego sie za wyprowadzic z równowagi(pewnie d ajak kazdego)ale on jest gitt nie czepiac sie goMancikowi dajcie spokoj i nie nazywajcie go prawdziwym motocyklista bo kazdy b³edy pope³nia.powinniscie wszyscy sobie powspominac ile g³upst popelnilisciei basta panowie nie k³uccic sie tuu.... bo te forum za po³ roku to poligon bedzie Dunlopy sa OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.