Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4163


suzi250

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka dzisiaj przepalaÂłem moto i nieraz od 7/8tys byÂły jakieÂś takie gÂłuche stukania nie wiem czy w silniku bo motor juÂż mam caÂły skrĂŞcony i nieraz od 10/11tys a nieraz wcale nie byÂło jest to 2sĂłw HONDA NSR co moÂże byĂŚ powodem takich stukĂłw?? sÂą one ciche trzeba sie wsÂłuchaĂŚ Âżeby usÂłyszeĂŚ na mniejszych obrotach nic nie sÂłychaĂŚ i nieraz jak trzymaÂłem go na 6.5tys obrotĂłw to sam mi sie zwiĂŞkszaÂł do 8tys pozdro i czekam na odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niedawaj motora do roboty w suzi moto bo cie skasuja odpowiednio
hehe nie mam zamiaru jestem z Katowic wiĂŞc wiesz ale chce sie mniej wiecej zorientowaĂŚ o kosztach jakie mnie czekajÂą ile za same Âłozyska i ile za wymiane z ÂłoÂżyskami w serwisie , i ile jeszcze moge na tym poÂśmigaĂŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej temperaturze by³y te stuki? motocykle nie s¹ zaprojektowane do jazdy przy -5stopniach C,wiêc jak silnik by³ zimny a gara¿ jest nieogrzewany wiêc poczekaj do wiosny,mo¿e problem sam zniknie,a przy ma³ej temp stuki mog¹ siê pojawiÌ - to normalne ¿e materia³y przy niskiej temp siê "kurcz¹" i powstaj¹ luzy jeszcze taka rada dla innych - jak macie w gara¿u temp zbli¿on¹ do zera to lepiej przez ca³¹ zimê wogóle sprzêta nie odpalaÌ,poczekajcie do wiosnypozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej temperaturze by³y te stuki? motocykle nie s¹ zaprojektowane do jazdy przy -5stopniach C,wiêc jak silnik by³ zimny a gara¿ jest nieogrzewany wiêc poczekaj do wiosny,mo¿e problem sam zniknie,a przy ma³ej temp stuki mog¹ siê pojawiÌ - to normalne ¿e materia³y przy niskiej temp siê "kurcz¹" i powstaj¹ luzy jeszcze taka rada dla innych - jak macie w gara¿u temp zbli¿on¹ do zera to lepiej przez ca³¹ zimê wogóle sprzêta nie odpalaÌ,poczekajcie do wiosnypozdro
a mozĂŞ to teÂż wynikaĂŚ z tego Âże mu wlaÂłem paliwo 98?? a i motor stoi w domu wiec raczej nie od tego to zaleÂży powtarzam w DOMU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem cylinder, tlok, sworzen, pierscienie, zawleczki (orginalne hondy) za 1200zl.... oczywiscie do tego nowy korbowod jakos 350zl + 100zl za wymiane korby i wywarzenie do tego doliczyc trzeba te 100zl za lozyska i kilka simmeringow ktore znalazlem naszczescie za niewielkie pieniadze do tego komplet uszczelek atheny koszt 100zl a robocizna we wlasnym zakresie:).... co do cen jednak moj znajomy liczy sobie za taka usluge 500-700zl... no chyba tyle jakby co to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem cylinder, tlok, sworzen, pierscienie, zawleczki (orginalne hondy) za 1200zl.... oczywiscie do tego nowy korbowod jakos 350zl + 100zl za wymiane korby i wywarzenie do tego doliczyc trzeba te 100zl za lozyska i kilka simmeringow ktore znalazlem naszczescie za niewielkie pieniadze do tego komplet uszczelek atheny koszt 100zl a robocizna we wlasnym zakresie:).... co do cen jednak moj znajomy liczy sobie za taka usluge 500-700zl... no chyba tyle jakby co to pisz
o kurrr..... jak anrazie mnie podÂłamaÂłeÂś ale wymieĂą mi co ja musze wymieniĂŚ ..... pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ktos z forumowiczow pisal ze masz lozyska do wymiany... wiec placisz 100zl za lozyska firmy SKF wzmacniane bo zwykle taniej wychodzily pare zlociszy.... potem uszczelki ktore kupisz za 100zl caly komplet (lepiej sie oplaca nic pojedynczo bo potem reszte neipotrzebna zawsze mozesz sprzedac..) do tego ci dojda simmeringi, ale to kwestia kilkanascie zlotych i tyle wiec nie masz sie co lamac... P.S ale jak to mowia DOPUKI GOWNO NIE SMIERDZI TO GO NIE RUSZAJ !!! wiec jesli nie masz pewnosc co tak naprawde stuka to moze sie pierw upewnij bo moze to jakis plastik drga i dzwieki wydaje dziwne....pozdrawiam all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ktos z forumowiczow pisal ze masz lozyska do wymiany... wiec placisz 100zl za lozyska firmy SKF wzmacniane bo zwykle taniej wychodzily pare zlociszy.... potem uszczelki ktore kupisz za 100zl caly komplet (lepiej sie oplaca nic pojedynczo bo potem reszte neipotrzebna zawsze mozesz sprzedac..) do tego ci dojda simmeringi, ale to kwestia kilkanascie zlotych i tyle wiec nie masz sie co lamac... P.S ale jak to mowia DOPUKI GOWNO NIE SMIERDZI TO GO NIE RUSZAJ !!! wiec jesli nie masz pewnosc co tak naprawde stuka to moze sie pierw upewnij bo moze to jakis plastik drga i dzwieki wydaje dziwne....pozdrawiam all
oby tak byÂło jak mĂłwisz ale jak narazie tego nie sprawdze bo PIER***** Âśniegi i mrozy sÂą ;/ ....pozdro jak sprawdze to dam znaĂŚ daj mijeszcze jakieÂś namiary gdzie kupiĂŚ te simeringi?? pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze przed wymianami wartaloby oddac motocykl w rece mechanika, ktory sprawdzi co mu dolega???Poza tym to gratuluje interesu, krzywe lagi, silnik do remontu.......i to jeszcze nie zaczales jezdzic...co bedzie jak przejedziesz ze 100 km???
oj stary jak byÂś wiedziaÂł za ile go kupiÂłem ........ to byÂś mi powaÂżnie pogratulowaÂł nawet po tych kosztach bĂŞde conajmniej 1ty/1,5tys do przodu a to w koĂącu jeszcze nie jest pewne ze to ÂłoÂżyska pozdro/Kuchar ja ÂłoÂżyska wiem gdzie kupiĂŚ u ans w Katowicach jest taki sklep tam teÂż ÂłoÂżyska do przedniego koÂła kupowaÂłem i simeringi do skrzyni biegĂłw pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.