Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4150


PIOTR GS500

Rekomendowane odpowiedzi

dowody zagraniczne sa zabierane przez wydzial komunikacji przy pierwszej rejestracji
Ale brief na pewno nie zabieraja bo go wydawaja Niemcy a jak od nich kupujesz to juz jest wyrejestrowany.Wiec jak byl sprowadzany z Niemiec to brief powinien byc no chyba ze go poprzedni wlasciciel zgubil...Ale lepiej go miec zeby w razie czego udokumentowac przeszlosc motocykla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ci potrzebny do niczegomuszisz miec tylko karte pojazdu, polski dowod rejestracyjny, i umowedowody zagraniczne sa zabierane przez wydzial komunikacji przy pierwszej rejestracji
urzÂąd nie zabiera brief'u nie majÂą takiego prawa, robiÂą dla siebie ksero, a w brief'ie wbijajÂą pieczÂątkĂŞ, z numerem pod jakim zostaÂł zarejestrowany u nich pojazd (zabezpieczenie przed rejestracjÂą kilku pojazdĂłw na ten sam papier), co prawda, przy kupnie pojazdu (tutaj motocykla) juÂż zarejestrowanego w Polsce, nie potrzeba brief'u, ale ja osobiÂście bym tak nie kupiÂł, bo jest to trochĂŞ podejrzane, z tego dokumentu moÂżna siĂŞ nieco dowiedzieĂŚ, najgorzej, jak jest uciĂŞty rĂłg (kasacja pojazdu w Niemczech)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej, jak jest uciĂŞty rĂłg (kasacja pojazdu w Niemczech)
Z tego ci mi wiadomo, to pojazd ktĂłry ma "ÂściĂŞty" brief nie moÂże przekroczyc granicy.OczywiÂście duÂżo zalezy od celnika i jego potrzeb finansowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego ci mi wiadomo, to pojazd ktĂłry ma "ÂściĂŞty" brief nie moÂże przekroczyc granicy.OczywiÂście duÂżo zalezy od celnika i jego potrzeb finansowych
jest bardzo duÂżo pojazdĂłw na rynku z uciĂŞtym rogiem brief'u (nie wiem jak teraz, ale napewno przez dÂługi czas byÂło dopuszczalne przywoÂżenie tego na polski obszar celny) miĂŞdzy innymi dlatego sprzedajÂący czĂŞsto "nie ma" brief'u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.