Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3909


maciek

Rekomendowane odpowiedzi

"A jak hamulce i zawieszenie w takiej dt?? czy nastÂąpiÂły jakieÂś powaÂżne zmiany przez lata produkcji tego modelu?? Wiem tylko Âże w 1998 roku wprowadzili zaworek YVPS - taki jak w kmx."Dt 125 nie miaÂłem, ale moge napisaĂŚ co wiem. Hamulce ok. Stoppie da siĂŞ zrobiĂŚ. DoskonaÂłym przykÂładem jest Zwierzu z CheÂłm-Riders . W 89 lub 90r weszÂła wersja z 2 osÂłonami na baku i dwoma tarczami. WczeÂśniej (przed 89) dt 125 wyglÂądaÂła tak jak 80 LC2. Ostatnio ( nie wiem dokÂładnie w ktĂłrym roku, nie chce mi siĂŞ sprawdzaĂŚ ) znowu przeszÂła lifting. ZawĂłr wydechowy YVPS jest montowany w kaÂżdej Dt 125 (od poczÂątku produkcji). Na kole poÂśmigaĂŚ tym teÂż siĂŞ da ( odwoÂłuje siĂŞ ponownie do Zwierza). Jak chcesz coÂś jeszcze o tym moto wiedzieĂŚ to daj znaĂŚ. InteresowaÂłem siĂŞ nim kiedyÂś. Jak ja nie bĂŞde czegoÂś wiedziaÂł to zapytam kumpla bo ma dt'ke... chce jÂą sprzedaĂŚ, dopytam siĂŞ o wszystko i dam znaĂŚ. PozdrawiamEDIT:"Jest jeszcze DR 125" Tak, ale tego nie ma co porĂłwnywaĂŚ z dt 125. DR'ka to coÂś jak Dt 80, troche mocniejsze... no i ten dÂźwiĂŞk.ProponowaÂł bym KDX'a. Moto klasa wyÂżej od tych co napisaÂłeÂś. Ewentualnie RX'a 160... ale one w nowszych rocznikach "troche" kosztujÂą. Mniej wiĂŞcej wyglÂąda to tak:1) EXC, EXE2) RX, KDX ...ITEPE3) CRM4) DT, MTX, KMXPozdrawiam i mam nadzieje, ze pomogÂłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile masz kasy na motek???moÂże to CiĂŞ zainteresuje-co prawda 4suw ale to chyba bardziej zaleta
w przypadku takiej pojemnoÂści to chyba raczej wada.........bo 125 4T osiÂągajÂą okoÂło 15 KM, a wyczyny 2T dochodzÂą do 40KM.... wiec wiadomo..... Natomiast tak z ciekawoÂści to ile za tÂą honde xr??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwesti ustalania a co do mocy to moÂże masz racje ale:-dwusuw jest mniej Âżywotny-dwusuw pierdzi-dwusuw wiĂŞcej pali(duÂżo-nawet dwa razy wiĂŞcej)-jest mniej elastyczny-4suw jest nowoczeÂśniejszyale oczywiÂście ma wiĂŞcej mocy,kolega miaÂł najpierw DT 80 a potem KMX 125 (ale 25km) i rzeczywiÂście na kawie stoppie byÂło ciĂŞÂżko zrobic,ale kawa byÂła sÂłabo wykoĂączona (choĂŚ byÂła z 99r) to przyrdzewiaÂła tu i Ăłwdzie,leciaÂła ok 135 przy dobrym wietrze,ale jak jÂą sprzedaÂł (w dobrym stanie i maÂłym przebiegu!) to kolo wydzwaniaÂł Âże wszystko siĂŞ w nim pieprzy.(z zestawem korbowo tÂłokowym takÂże)zrĂłb jak chcesz co do wygÂłupĂłw to zobacz co Chris wyprawia z 50tkÂą aha ta XRka jest z 2004roku - bĂŞde jÂą wystawiaÂł w gieÂłdzie moÂże juÂż jutro a moto jest super,a cena napewno nie przekroczy ok 7500zÂł - zobacz jakie sÂą ceny na allegro tych motorkĂłw.post-689-1135785796.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zauwa¿y³em ¿e myœlisz ¿e 2t 125 maj¹ ok 40km - tak zgadza siê ale to crosówki - i jeœli nie masz du¿o kasy to radze siê w to nie pchaÌprawda jest taka moc jest okupiona ¿ywotnoœci¹ - i nie zrobisz taka 40konna 125 nawet 3tyœ km - ktoœ powie ¿e przecie¿ mo¿na na wolnych obrotach jechaÌ- i tu siê myli bo te silniki nie oferuj¹ prawie nic poza obrotami wokó³ mocy maksymalnejjak chcesz napewno dwusuwa i chcesz trochê pojeŸdziÌ to bierz góra 25km.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to ta moc jest okupiona zbyt du¿ymi wadami w codziennej eksploatacji w porównaniu do 4t - jeœli mówimy o motkach z mocami powy¿ej 30km(np biegami mósisz ¿¹glowaÌ jak g³upi ¿eby jecha³), hehe jeszcze przypomnia³o mi siê jak jechaliœmy po KMX-ja nim wraca³em i przez te hamulce (przesiadka ze sporta na enduro) naszczêœcie rozwali³em koledze tylko kierunek.pamiêtam ¿e zarówno KMX jak i DT80 mia³y takie krótkie prze³o¿enia ¿e lewa noga nie mia³a wogóle spokoju.dla porównania w tej chwili w gara¿u mam jeszcze 4suwa Honde - pojemnoœÌ 180 i dwa garki - ma mo¿e góra z 15koników ale jeŸdzi siê du¿o przyjemniej po drodze ni¿ pierdzide³kiem-zgadza siê kosmicznych obrotów nie osi¹ga,prêdkoœÌ max 90,ale prezencje ma œwietn¹ i klang równie¿ - mo¿na z 3 biegu ruszaÌ ze lekkim potraktowaniem sprzêgie³ka.jeœ³i chcesz do wyg³upów to ja bym bra³ DT 125 - to te¿ opinia Tomka -tego kolegi co mia³ obydwa (ale 80lc2)-wogóle DT jest twardsza,wy¿sza,ale jak chcesz moto do jazdy na zakupy,po mieœcie,na zlot,na ³¹czke itp to bra³bym 4suwa.takie które bedzie braÌ 2,5litra beny na 100km, aha na forum jest ktoœ kto ma XR 125l z Zawiercia.oglada³em jego stronke i te¿ mo¿na tym poszaleÌ hmmmmto ino moje odczucia,zgadzaÌ siê nie trzeba a jak chcesz za te 6tyœ motocykl lekki i z moc¹ to bierz DR350 -srzedaÌ nie bedziesz mia³ problemu a moto nie do zajechania,mo¿e na motorower nie zarejestrujesz ale takiego 25konnego 125 te¿ w¹tpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WybieraĂŚ miĂŞdzy dt 125 a czymÂś 125 4T nie ma sensu... One chodzÂą troche lepiej od 80 i to nie zawsze. RX 80 kÂładzie XR 125, ale dt 80 z XR szans raczej nie ma. A z resztÂą co ja bĂŞde pisaÂł. E-mil do tablicy On ma XR'ke 125. TakÂą jak jest pokazana na poprzedniej stronie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a co z suzuki ts 125?? mowa o rocznikach po 90---> chyba caÂłkiem fajne moto?? jakie wasze opinie??
Wyglad w miare, moc ok ale za pieniadze ktore chcesz wydac na sprzeta to mozesz kupic mloda DTke ktora i tak moim zdaniem jest o wiele lepsza niz TSa. Pewnie chodzi Ci o ta TSe z allegro z przesadzona cena. Widzialem tego sprzeta i szczerze lepiej wychodzi Yamaha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest doœÌ ciekawa bo mam okazje kupiÌ kmx z roku 2004, zarejestrowanego na motorower za 6500z³... Moim zdaniem cena jest b niska---> sprzet jest ze Szwajcarii. Jedyne co mnie martwi to przednia tarcza.... , której praktycznie nie ma... ... za³¹czam zdjêcia, braÌ??post-1178-1137451993.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Maciek...kombinujesz jak kon pod gore...przejezdzil ta gilera do prawka, a potem kup juz 4 T enduro np. xr 650 r na SM... bedziesz mial u nas przypaly z policja... na chuj Ci klopoty?? starych tez wpakujesz w sady itd... sprzedadza Ci motor by oplacic holowanie moto, rozprawy... jak chcesz to kup 125 ale zrob te A1... A jezeli chodzi o KMX 125 to mialem przyjemnosc na nim jezdzic...fajnie zapiernicza tylko ze przedni hebel do dupy ale tyl jest o.k.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.