Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3555


novy

Rekomendowane odpowiedzi

piszecie o spowodowaniu wypadku jadÂąc bez prawa jazdy, a co bĂŞdzie ja to Was ktoÂś zmiecie z drogi? niemajÂąc prawka nic siĂŞwam nie naleÂży, bo nie powinno Was tam byĂŚ :!: gÂłupia kontrola pod knajpÂą czy na postoju podczas wyjazdu wakacyjnego moze siĂŞ Âźle skoĂączyĂŚkoniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie nie udalo zdac jeszcze jak bylo cieplo, oblal mnie na miescie bo nie trzymalem sie prawej krawedzi i kierunkowskazu nie zapialem ale sie nie poddaje zaraz jak stopnieja sniegi pojawiam sie w "word"-zie.smigalem ten sezon bez ale staralem sie trzymac wazkich drozek dojazdowych nie wypuszczalem sie daleko, za duzo stresu jak dla mnie.na koncie mam tylko kilka przejazdow kolo zajetej jakims klientem policji, sam jednak nie zostalem zatrzymany.jazdy bez prawka nie polecam, ja sie wypuszczalem bo nie moglem wytrzymac.teraz czekam na cieplo i na to ze zdam prawko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mi sie nie udalo zdac jeszcze jak bylo cieplo, oblal mnie na miescie bo nie trzymalem sie prawej krawedzi i kierunkowskazu nie zapialem ale sie nie poddaje zaraz jak stopnieja sniegi pojawiam sie w "word"-zie.kurde ale miaÂłes pecha o takÂą duperele ze sie prawej krawĂŞdzi trzymaÂłeÂś sie doczepiÂł no a z kierunkiem to sam zawaliÂłes ja tesz zdawaÂłem w Jastrzebiu i Âżycze wszystkim takiego egzaminu Âłatwa trasa przyjemny egzaminator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie by³a taka kolejnoœÌ:1. NSR 125 zarejestrowana na motorower ¿eby siê jeŸdziÌ nauczyÌ i równoczeœnie zapisanie siê na kurs prawka kat. A (kat. B mam od 12 lat, w puszce oko³o 250 tys. km)2. Zdanie prawka jak jeszcze by³o ciep³o3. Zakup moto pod koniec paŸdziernika (a mia³o byÌ na wiosnê)Jestem zadwolony, bo jeŸdzi³em jeœli sobie dobrze przypominam do 12. listopada, zrobi³em 1,5 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jesli juz mam prawko to czy na egzaminie obowjazuja mnie testy ??
Tak, ja zdawa³em wszystko tak jakbym nie mia³ prawka w ogóle. Co gorsze musisz siê nauczyÌ prawie wszystkie pytania z kat. B (³¹cznie jest 487, ale nie wiem ile dotyczy mechaniki samochodowej - ja zrobi³em wszystkie), kat. A jest 60 i w kategorii C jest 20 pytaù z pierwszej pomocy jak i w kat. D te¿ oko³o 20 pytaù z pierwszej pomocy. Niestety pytaù z pierwsej pomocy jest tylko 1 na egzamie, ale losuj¹ siê z ca³oœci która jest podzielona na kat. B,C i D.A tak w ogóle to 11 pytaù losuje siê z przepisów ruchu drogowego, które zawiera kat. B, 6 z kat. A no i jedno wspomniane z pierwszej pomocy.Jako ciekawostkê podam, ¿e na moim egzamie by³o 8 osób na kat. A, z czego 6 osób m.in. ja by³o oko³o 30 lat lub wiêcej maj¹cych od dawna kat. B Testy radzê robiÌ na bie¿¹co, jest tego cholernie du¿o.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie by³a taka kolejnoœÌ:1. NSR 125 zarejestrowana na motorower ¿eby siê jeŸdziÌ nauczyÌ i równoczeœnie zapisanie siê na kurs prawka kat. A (kat. B mam od 12 lat, w puszce oko³o 250 tys. km)2. Zdanie prawka jak jeszcze by³o ciep³o3. Zakup moto pod koniec paŸdziernika (a mia³o byÌ na wiosnê)Jestem zadwolony, bo jeŸdzi³em jeœli sobie dobrze przypominam do 12. listopada, zrobi³em 1,5 tys. km
kristod76 to widze ze podobnie do mnie kupiles moto pod koniec sezonu ja kupilem troszke wszesniej w sierpniu wiec nawinalem prawie 4 tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie zacz¹³em siê rozgl¹daÌ za moto, ale ten co kupi³em od razu wyda³ mi siê godny uwagi, du¿o z ceny uda³o mi siê zejœÌ, sprzêt po serwisie. Jedynie opony musia³em kupiÌ. NSR-k¹ jeŸdzi³em do wrzeœnia, mia³em j¹ sprzedaÌ na koniec sezonu, da³em og³oszenie na pocz¹tku wrzeœnia, no i ku mojemu zdziwieniu sprzeda³a siê w ci¹gu 20 godzin Jak cz³owiek wpadnie w ten na³óg to trudno siê powstrzymaÌ Sierpieù to co najwy¿ej œrodek sezonu - wed³ug mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram jazdy bez prawka(konsekwencje jesli komus sie zrobi krzywde)ale przyznaj sie ze jak mialem lat tyle ze moglem jezdzic motorowerem to juz mialem DT80 ale papieru na jazde nie!Potem rozne inne sprzety ale ciagle bez prawka. Rosje tez ujezdzalem pierwszy jej sezon bez prawka(tu tez chodzilo o to zeby sprawdzic jak konstrukca sprawuje sie w uzyciu przed ostatecznym wykonczeniem)Chcialem zaznaczyc jednak ze moje jazdy bez kwitu ograniczaly sie do jazdy "w kolo komina" tam gdzie w razie ewentualnej policji mozna bylo by bezpiecznie ewakulowac sie w las...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja nie zostawie Was samych Rowniez na wiosne bede robil prawko na moto, B mam od 3 lat i zrobilem kolo 10 tys km ^^ - wiem malo ale jakos nie przekonuje mnie jazda samochodem... Mam pytanie: jesli juz mam prawko to czy na egzaminie obowjazuja mnie testy ??
Testy robisz z tego wzgledu ze przyjelo sie ze kat B jest podstawowa.Tu masz wszelkie ogolne zasady ruchu drogowego.Kazda inna kategoria to na testach tzw.pytania specjalistyczne. Z kat A dostaniesz pytania odnosnie przewozu dzieci,predkosci dopuszczalnych itp a z kat B reszte ogolnych przepisow. Taka sama zabawa jest przy robieniu prawka na inne pojazdy drogowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli scislosci:1. Test sklada sie z 18 pytan,2. 12 (losowanych chyba z 450 czy cos takiego) pytan na egzaminie jest oglonych - dla wszystkich kategorii, z roznych dzialow tematycznych, 3. Kolejne 6 (losowanych z 60-ciu w przyp kat A) to pytania specjalistyczne z okreslonej kategorii np A lub C,Jesli zdajesz za jednym razem np A i B to najpierw robisz caly test (18 pytan) na kategorie B, a nastepnie zdajesz tylko 6 specjalistycznych dodatkowych pytan na kat APozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle ze grzech sie przyznac .. robie to prawko na wiosne tak jak pisalem ... ale juz od dawna smigam bez... W swojej kadencji mialem juz jajko 600 i bmw f650 ... Ja jestem takiego zdania ze jak sie ma szybkie moto to mozna smigac bez... troche jest lekkomyslnosci z mojej strony ale wiadomo ze zawsze jest niebezpieczenstwo wypadku gdzie przy takim incydencie moge miec hot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeŸdzi³em od 6 roku ¿ycia zawsze bez uprawnieù, najpierw na motorowerach, potem na motocyklach zawsze ucieka³em jak coœ, fakt ¿e to by³y wioski. Tak na powa¿nie przeje¿dzi³em dwa lata w naszej aglomeracji bez prawa jazdy i luz nigdy mnie nie zatrzymywali, a pare razy ostro przegio³em np. 3 w nocy ciœniemy z kumplem na dwa moto ostro i ca³y czas przyspieszamy ryk taki ¿e budzimy chyba wszystkich wypadamy za zakrêtu a tu gliny stoj¹ i zatrzymuj¹ tylko odskoczyli byle dalej od drogi . Tak¿e da siê i bez prawka fakt ¿e ka¿da kolizja to twoja wina o tym trzeba pamiêtaÌ, najwiêkszy stres prze¿y³em stoj¹c na parkingu, podjeŸdzaj¹ psy ja palpitacja SERCA a oni otwieraj¹ szybe i pytaj¹ ile taka maszyna po czym po krótkiej bajerce odje¿dzaj¹ ze œmiechem widz¹c chyba jak zblad³em.Ale to by³o kiedyœ zacze³o im chyba odpierdalaÌ ostatnio bo musia³em uciekaÌ kamerze w d¹browie górniczej tak¿e miejcie siê na bacznoœci.Jednego jestem pewien zwyk³y radar nas nie dotyczy, nie raz wypad³em 200km/h a oni albo udaj¹ ¿e nie widz¹ albo strzelaj¹ do mnie widaÌ ¿ê z ciekawoœci ile lece ale prawo jazdy warto mieÌ i ja w koùcu siê dorobi³em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja zaczoÂłem swoja jazde w przedszkolu w sumie nigdy nie musiaÂłem uciekac bo stary w drogĂłwce robiÂł ale co to za frajda po swoim miescie mozna byÂło poszalec ale wybierajÂąc sie na dalsze trasy bez prawka to raczej ciezko bo trudno zeby ktos jechaÂł z katowic do poznanie non stop ponad 200km/n godz zeby zaden cie nie zÂłapaÂł bez prawka jest fajnie jest adrenalinka wieksza ale z prawkiem jest lepiej mozesz jechac spokojnie heh ja mam w swojej kolekcji A.B.C .C+E.T heh wiĂŞc nawet jadÂąc traktorem z przyczepami nie maja sie o co dojebac no chyba ze o prĂŞdkosc heh prawko to fajna zecz. Ale nie przy szybszych moto to w sumie nie bardzo potrzebna no gozej jezeli (nikomu nie zycze odpukac w nie malowane)jakas kolizja z waszej strony ale zycze tym ktozy nie majÂą prawka i tym ktozy majÂą prawko prostej drogi na zakrĂŞtach i zepsutych radarĂłw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.