Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co wy na to??


gruchcio

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego ze tato kupil mi maluszka, juz wpadam na pewne zwariowane pomysly.Otoz planuje ze jak malucha doprowadze do porzadku, czyli wszystko co trza. To za jakis rok chcialbym wziasc i wladowac do niego uzywany silnik z motocykla a ten stary zostawic na kiedys.Wiem ze to auto moze sie rozleciec ale w tym pomysle tÂą opcje bralem pod uwage i bede chcial go wzmocnic wszedzie.Aha, nie zamierzam robic wiejskiego tuningu tzn jakies zakichane spojlery itp badziewia, mi chodzi tylko o tunning mechaniczny nie optyczny.Co wy na to maluch z slinikiem np. 1000 z CBR albo 900 z Kawy.Mam na mysli taki silnik np. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=69394605Wypowiadajcie sie.P.S. Chce udowodnic wiejskim tunerom ze nie spojlery sie licza tylko to jakie jest serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruchcio, pamiĂŞtaj ,ze silniki motocyklowe inaczej oddajÂą moc niÂż samochodowew Bytomiu byÂł maluch z silnikiem Hondy 750 i nie jeÂździÂł dÂługo, bo zajechali silnikweÂź samochĂłd ze 100-konnym silnikiem i wsadÂź tam 100-konny silnik motocyklowy, gwarantuje, ze bĂŞdzie gorzejjeÂśli ten pomysÂł tak Ciebie krĂŞci, to proponujĂŞ Ci wsadziĂŚ do maluszka silnik z Moto Guzzi albo z BMW jeÂśli krĂŞcÂą siĂŞ w dobrÂą stronĂŞ juÂż lepij wsadĂŚ do kaszlaka caÂły napĂŞd z cinkola 1100 sporting - widziaÂłem i byÂłem pod wrazeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzeœÌ Gruchcio Silniki, które pasuj¹ do kaszlaka, bez duzych modyfikacji, to silniki Fiatowskie: 900 ccm, 1100 ccm, a tak¿e silnik z Citroena AX 1400 ccm Jezeli chcia³bys zobaczyÌ jak wymiata taki maluszek, to zapraszam do Zabrza Czasami pojawia siê ten maluch na strefie w Gliwicach(podobo) Je¿eli chcesz ju¿ dokonywac takich przeróbek, to zacznij od nadwozia Musi byc porz¹dnie zrobione, do tego wzmocnione(nie kazdy blacharz kuma o co biega). Zawieszenie;wahacze przednie, tylne, amortyzatory(tak¿e kielichy+ rozpórka), resor, sprê¿yny tylnego zawieszenia, to wszystko musi byc dosyc solidnie zmodyfikowane, a to oznacza ¿e jak nie masz odpowiedniej wiedzy, zaplecza technicznego, to bêdzie Cie to sporo kosztowaÌ Hamulce : To chyba druga rzecz, o której nalezy pomyœleÌ. Mozesz korzystac z komponentów fiatowskich Model 125P lub Uno 1.3 Turbo.(nawet spore koszty)¯eby wpakowaÌ silnik np. z CC SC 1.1(pozosta³ych tez sie to tyczy), potrzebna jest odpowiednia flansza,¿eby po³aczyc ten silnik z maluchowska skrzyni¹. Wykonanie takiej flanszy to koszt od 50 z³(po znajomoœci), do 200 z³ lub mo¿na kupiÌ juz gotowa za oko³o 250-300 z³ Musisz zaprojektowaÌ praktycznieod nowa uk³ad ch³odzenia silnika.Najlpeiej wpakowac ch³odnice w miejsce ko³a zapasowego, idealnie pasuje ch³odnica z Golfa III lub z Poloneza Caro Plus. Przewody mozesz poprowadzic pod pod³og¹(nie polecam), lub przez kabine samochodu, Rozs¹dniejsze rozwi¹zanie, ale nieco podgrzewaj¹ce atmosfere w kabinie :)Pojawia sie tez tutaj kwestia œrednicy przewodów,¿eby uk³ad dzia³a³ sprawnie.Mo¿na pisaÌ i pisaÌ, ale wbrew pozorom nie jest to ³atwe i z pewnoscia poch³ania du¿o kasy.Tak jak juz pisa³em, ze je¿eli nie masz odpowiednich umiejêtnoœci, zaplecza technicznego, to koszt tej zabawy prawdopodobnie przekroczy trzy-czterokrotnie wartoœc tego malucha, ale przy odsprzedazy i tak nie dostaniesz za niego wiele wiêcej.Z motocyklowym silnikiem daj sobie spokój. Koledzy juz napisali dlaczego Mimo wszystko radze sia zastanowic, jednak je¿eli siê zdecydujesz, to zycze powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly kiedys opisane w takiej gazecie "AUTO-Technika motoryzacyjna" przerobione maluchy z silnikami od VF750F i XJ650.A najwiecej o tuningu malucha jest tutaj www.126fan.pl Sa tam opisy przerobek,filmy,maluchy z roznymi silnikami itd.Jest nawet maluch z silnikiem V8 z Corvetty:na 400m wycina Carrere Turbo Tez kiedys przechodzilem w zyciu etap "tuning malucha",do teraz jakies szpeje zalegaja mi w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys widzialem w jakims programie motoryzacyjnym tylko juz naprawde bardzo dawno gosc w krakowie przerobil pryszczyka niemilosiernie nie pamietam juz jego parametrow ale z tego co pamietam zrobil z niego potwora oczywiscie na oryginalnym silniku... pewnie tylko korpus byl oryginalny no ale pamietam tylko ze gosc mowil ze jak mu da ognia to nawet 40 spali aha jeszcze kolor pamietam byl zolty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz tam wlozyc silnik motocyklowy to raczej V niz rzedowke z racji troche wiekszego momentu obrotowego np silnik z VFR powinien sobie z tym dac rade W kazdym na pewno jest to wykonalne i nie wazne jak bedzie jezdzic i wygladac ... na pewno bedzie oryginalne - a to sie liczy.Teksty w stylu:

ÂżyczĂŞ powodzenia  
Sa conajmniej nie na miejscu. Jak chlopak chce to niech robi!!!!Wicher, twoja wypowiedz brzmi tak profesjonalnie jakbys juz 4 te maluchy zlozyl Brawo, z ta instrukcja to nawet ja moglbym chyba zlozyc taki sprzet 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher, twoja wypowiedz brzmi tak profesjonalnie jakbys juz 4 te maluchy zlozyl  Brawo, z ta instrukcja to nawet ja moglbym chyba zlozyc taki sprzet
Jednego zrobiÂłem, ale nie od podstaw. SprzegaliÂśmy silnik ze skrzyniÂą, przerabiaÂłem tylna belke, nowe mocowania itp; itd.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byl maluch w wersji wyscigowej z silnikiem motocykla,silnik byl zamontowany w srodku na miejscu pasazera oczywiscie we specjalnej"zbroi",autko scigalo sie w wyscigach plaskich w grupie"H" i jak na lata 80-te mialo niesamowite osiagi,problem byl z rtakcja,ale to jest problem nawet A grupowych maluchow,mozesz z 126p zrobic wszystko ale podstawa to prafesjonalizm czyli bedzie drogo,nawet bardzo drogo ale chetnie bym takie cos zobaczyl a za przejazdzke moglbys brac niezla kaske.POWODZENIA trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie tylko silnik ok i reszte tez da sie zrobic ale jest jeden problem tzn cos czego nie maja motocykle czyli wstecznego biegu. No ale dzieki za wsparcie duchowe i za wiare w to i poparcie mnie. Widze jednak ze nie jest to glupi pomysl, myslalem ze to przyjmiecie z wielka krytyka a tu jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byl maluch w wersji wyscigowej z silnikiem motocykla,silnik byl zamontowany w srodku na miejscu pasazera oczywiscie we specjalnej"zbroi",autko scigalo sie w wyscigach plaskich w grupie"H
No to byl wlasnie ten maluch z silnikiem od XJ650 o ktorym wspomnialem wczesniej :wink:
Eeeeeeeeee wydaje mi sie ze to byla wieksza pojemnosc,musze to sprawdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.