Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

sprawdz czy jestes nalogowcem


agatka_b

Rekomendowane odpowiedzi

no ciekwe moi mili czy nikt nie jest skazony :wink: 1. Czy przebywajÂąc w pracy/szkole etc. MyÂślisz o tym, Âże wrĂłcisz do domu i w³¹czysz komputer i…a) czĂŞsto - 10 zdarza siĂŞ - 5c) nigdy lub bardzo rzadko - 02. Czy siadajÂąc do komputera czujesz ulgĂŞ, radoœÌ, euforiĂŞ etc.a) czĂŞsto - 5 zdarza siĂŞ - 3c) nigdy lub bardzo rzadko - 03. Czy gdy przez parĂŞ dni nie masz dostĂŞpu do komputera, czujesz pustkĂŞ, frustracjĂŞ, przygnĂŞbienie, nie umiesz zorganizowaĂŚ swojego czasu?a) czĂŞsto - 5 zdarza siĂŞ - 3c) nigdy lub bardzo rzadko - 0d) nie mogĂŞ wytrzymaĂŚ 2-3 dni bez kompa! - 104. Czy zdarza Ci siĂŞ w³¹czyĂŚ komputer bez powodu; czy czasem najpierw w³¹czasz komputer, a dopiero potem zastanawiasz siĂŞ co bĂŞdziesz na nim robiĂŚ?a) czĂŞsto - 10 zdarza siĂŞ - 5c) nigdy lub bardzo rzadko - 05. Czy dla komputera zrezygnowaÂłbyÂś z np. obejrzenia filmu, na ktĂłry dÂługo czekaÂłeÂś, waÂżnego meczu etc. Ew. czy jednoczeÂśnie grasz i np. oglÂądasz TV a) wiele razy… - 5 zdarza siĂŞ - 3c) nigdy lub bardzo rzadko - 06. Czy nie poszedÂłeÂś na imprezĂŞ/randkĂŞ, bo zacz¹³eÂś graĂŚ/pracowaĂŚ… i wszystko inne staÂło siĂŞ niewaÂżne?a) czĂŞsto - 10 zdarza siĂŞ - 5c) nigdy lub bardzo rzadko - 07. Czy odkÂąd masz komputer, mniej czytasz; czy twoje oceny w szkole pogorszyÂły siĂŞ?a) oj tak… - 5 hm, czy ja wiem - 3c) nie - 0d) wprost przeciwnie! (*)(*) – ej, kogo Ty kantujesz, co? To maiÂł byĂŚ UCZCIWY test!8. Czy czujesz pieczenie oczu, bĂłle plecĂłw, karku, nadgarstka, palcĂłw po zakoĂączeniu pracy z komputerem?a) zawsze - 15 czĂŞsto - 10c) zdarza siĂŞ - 5d) nigdy lub bardzo rzadko - 0Uwaga: do uzyskanego wyniku dodaj 2 pkt., jeÂśli czujesz, co najmniej dwa opisane objawy naraz lub 5 pkt., jeÂśli czujesz minimum 3 objawy naraz.9. Czy spĂŞdzasz przed komputerem - w swoim czasie wolnym - wiĂŞcej niÂż 25 godzin tygodniowo? (*)a) czĂŞsto - 10 zdarza siĂŞ - 5c) nigdy lub bardzo rzadko - 0Uwaga: jeÂśli dziennie spĂŞdzisz minimum 4 h lub powyÂżej 30 h tygodniowo, zalicz sobie 15 pkt. JeÂśli jest to co najmniej 35 h tygodniowo – 20 pkt.(*) – nie wliczaj czasu spĂŞdzonego przy kompie w szkole – w ramach nauki – lub pracy.10. Czy – gdy CiĂŞ ile siedzisz przy komputerze – pamiĂŞtasz liczbĂŞ tak spĂŞdzonych godzin?a) z reguÂły - 5 zdarza siĂŞ - 3c) nigdy lub bardzo rzadko - 011. Czy jesz jednoczeÂśnie uÂżywajÂąc komputera, poniewaÂż szkoda Ci marnowaĂŚ czasu na posiÂłki?a) czĂŞsto - 10 zdarza siĂŞ - 5c) nigdy lub bardzo rzadko - 012. Czy le¿¹c w ³ó¿ku myÂślisz o tym jak dziÂś graÂłeÂś, w co graÂłeÂś, lub, w co bĂŞdziesz graÂł jutro?a) bardzo czĂŞsto - 15 czĂŞsto -10c) zdarza siĂŞ -5d) bardzo rzadko - 3e) nigdy - 013. Czy w sobotĂŞ w³¹czasz komputer przed poÂłudniem?a) czĂŞsto - 5 zdarza siĂŞ - 3c) nigdy lub bardzo rzadko - 014. Czy zdarzyÂło Ci siĂŞ poÂłoÂżyĂŚ spaĂŚ po godzinie drugiej w nocy, poniewaÂż graÂłeÂś?a) hehe, zwykle gram do tej pory - 15 przynajmniej raz w tygodniu - 10c) zdarzyÂło siĂŞ parĂŞ razy w roku - 5d) zdarzyÂło siĂŞ parĂŞ razy w Âżyciu - 3e) nigdy lub bardzo rzadko - 015.Musisz mieĂŚ nowÂą grĂŞ…a) jednÂą na tydzieĂą/dwa - 15 jednÂą na miesiÂąc - 10c) z 5-6 na rok - 3d) poniÂżej 5 na rok - 016. UpgradeujĂŞ kompa… (*)(*) – zakÂładajÂąc, Âże masz na to kasĂŞa) gdy tylko dowiem siĂŞ o nowych peryferiach - 5 gdy widzĂŞ, Âże nowe gry cienko chodzÂą - 3c) gdy wiem, Âże bĂŞdzie mi potrzebne - 017. Masz lat:do 15 - 7do 25 - 4do 35 - 2wiĂŞcej - 018. PÂłeĂŚ:mĂŞska - 2ÂżeĂąska - 1… to ja jestem LarÂą Croft!!! - 100 19. UwaÂżam, Âże…Uwaga: tu moÂżesz wybraĂŚ wiĂŞcej niÂż jednÂą odpowiedÂź – wtedy zsumuj punkty. MĂłwiÂąc ÂściÂśle: MASZ wybraĂŚ kaÂżdÂą odpowiedÂź, z ktĂłrÂą siĂŞ zgadzasz…a) za duÂżo siedzĂŞ przy kompie - (-1) …inni siedzÂą wiĂŞcej - 1c) to caÂłe gadanie o naÂłogu to jakaÂś gÂłupota! - 4d) a mi tam, mogĂŞ byĂŚ naÂłogowcem! - 3e) nie jestem naÂłogowcem, bo kiedyÂś nie uÂżywaÂłem kompa przez xxx dni! - 2Uwaga: W teÂście nie uwzglĂŞdniano uzaleÂżnieĂą sieciowych (siedzeniu na IRCu, surfowania itd.). WiĂŞc jeÂśli masz dostĂŞp do Internetu, to ÂśmiaÂło moÂżesz doliczyĂŚ do swego wyniku z 10-20%…Diagnoza:Do 25 pkt. – tylko pozazdroÂściĂŚ samokontroli. Na pewno nie kontrolowaÂłeÂś? Albo masz szlaban na kompa? . A mĂłwiÂąc szczerze: jeÂśli czytasz to pismo, to wÂątpiĂŞ byÂś miaÂł mniej niÂż 25 pkt.26-30 – i tak trzymaĂŚ. Grunt to korzystaĂŚ z umiarem z wszelkich przyjemnoÂści…31-35 – w porzÂądku, naÂłogowcem nie jesteÂś. Ale nie popadaj w samozadowolenie. OK.?36-39 – caÂłkiem nieÂźle! Co oznacza tyle, Âże wielu ludzi Âświruje bardziej od Ciebie . Dla kogoÂś, kto nie ma kompa i tak jesteÂś maniakiem.40-45 – mĂłgÂłbyÂś siedzieĂŚ troszeczkĂŞ mniej przed kompem, ale jesteÂś w miarĂŞ normalny – przynajmniej w towarzystwie innych graczy.46-50 – hm hm hm… nieco przeginasz. Kontroluj siĂŞ, bo dojedziesz do granicy normalnoÂści.51-55 – to ostatnia szansa, byÂś siĂŞ wzi¹³ w garœÌ. Zdradzasz juÂż pewne objawy uzaleÂżnienia! JeÂśli masz silnÂą wolĂŞ, to narzuĂŚ sobie jakieÂś ograniczenia i powinno byĂŚ dobrze. JeÂśli nie… bĂŞdziesz wkrĂłtce naÂłogowcem. Poczytaj, co ciĂŞ wtedy czeka…56-60 – witaj w klubie, frajerze. ”Tylko cienka czerowna linia dzieli rozwagĂŞ od szaleĂąstwa” – powiedziaÂł Szekspir. WÂłaÂśnie jÂą przekraczasz. JeÂśli moÂżesz – zatrzymaj siĂŞ i cofnij! Dasz radĂŞ?61-65 – stary, moÂże nie wiesz, ale jesteÂś juÂż caÂłkiem nieÂźle uzaleÂżniony. A wiesz, Âże takie uzaleÂżnienie bardzo Âłatwo siĂŞ pog³êbia, zaÂś wyjœÌ z niego trudno. Czy sÂłyszysz te dzwonki alarmowe? Czy masz jeszcze silnÂą i wolnÂą wolĂŞ? No to udawaj sobie…66-69 – oooo, ludzie popatrzcie, piĂŞkny objaw naÂłogowca, wszystkie objawy syndromu uzaleÂżnienia jak na dÂłoni. Nic, tylko zakonserwowaĂŚ i pokazywaĂŚ studentom medycyny. ZresztÂą promieniowanie monitora i tak samo to zrobi na czas jakiÂś, zaÂś granie totalnie CiĂŞ odmó¿dÂży – i preparat anatomiczny gotowy. Wot, sudba` czeÂławieka. Zdaje siĂŞ, Âże w Âżyciu miaÂłeÂś kiedyÂś wiĂŞksze ambicje?70-80 – bardzo niedobrze, komputer rzÂądzi Twoim Âżyciem; wÂłaÂściwie to nie nasz juÂż w gule Âżycia. CaÂła Twoja egzystencja ogranicza siĂŞ do tego, by coÂś zjeœÌ, odbĂŞbniĂŚ szko³ê/pracĂŞ i koĂącu nacisn¹Ì magiczny guzik Power… Tak naprawdĂŞ to jesteÂś niewolnikiem blaszanego pudÂła. JeÂśli masz powyÂżej 15 lat, nosisz okulary, nie masz dziewczyny, a Twoich przyjació³ bez problemu policzysz na palcach jednej rĂŞki… Sam pomyÂśl – czy to nie ÂżaÂłosne? Przed czym uciekasz w Âświat komputerowej iluzji? I tak nie uciekniesz, a przebudzenie bĂŞdzie z kaÂżdym rokiem boleÂśniejsze i gorsze niÂż w Matrixie. PĂłki czas Âłykaj czerwonÂą piguÂłkĂŞ i walcz z naÂłogiem!!!81-84 – gdzie byli Twoi rodzice, nauczyciele, przyjaciele? TwĂłj Âświat ma juÂż rozmiary kineskopu monitora: 14-17 cal. JesteÂś fizycznie i psychicznie uzaleÂżniony! Ale nigdy nie jest za póŸno, by sprĂłbowaĂŚ, choĂŚ ograniczyĂŚ na³óg. Tak, tak ”taki na³óg lepszy i mniej szkodliwy niÂż prawdziwe ĂŚpanie” – powiadasz. Jasne. Fajnie, Âże to mĂłwisz. Ten, co ĂŚpa kokĂŞ albo amfĂŞ teÂż siĂŞ pociesza, Âże heroina jest szkodliwa i szybciej zabija. A walÂący w kanaÂł herĂŞ pociesza siĂŞ, Âże inni kupujÂą znacznie gorszy i szkodliwy towar itp. No to pocieszaj siĂŞ dalej i dalej grzĂŞÂźnij w naÂłogu… MiÂłych snĂłw… do czasu.85 i wiĂŞcej – tu naprawdĂŞ nie ma juÂż ÂżartĂłw. JeÂśli masz okoÂło 15-20 lat, to wiedz, Âże za parĂŞ lat bĂŞdziesz bardzo ÂżaÂłowaÂł tego, iÂż nikt CiĂŞ nie ostrzegÂł (naprawdĂŞ nikt?…) do czego zmierzasz. Nie wiem czy wiesz, ale w USA takich, jak Ty, leczÂą w szpitalach (serio!!!) i poddajÂą psychoterapii – tak jak ”normalnych” narkomanĂłw. Bo teÂż jesteÂś juÂż narkomanem. A Âże narkotyk wprowadzasz przez oczy, a nie nos, Âżo³¹dek czy pÂłuca – jaka ró¿nica? JeÂśli nie tylko grasz, a np. programujesz, to – byĂŚ moÂże – zostaniesz kiedyÂś Billem Gatesem 2 – ale masz 100.000x wiĂŞksze szanse na to, Âże zostaniesz po prostu Âżyciowym nieudacznikiem. CzÂłowiekiem, ktĂłrego realne Âżycie jest rĂłwne barwie i urozmaicone, jak ekran Windowsa w trybie awaryjnym. MyÂślisz, Âże ludzie CiĂŞ podziwiajÂą? Nie, oni siĂŞ z Ciebie ÂśmiejÂą…100 i wiĂŞcej – BoÂże… miej litoœÌ nad nim, bo nie wiedziaÂł, co czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85punktĂłw 85 i wiĂŞcej – tu naprawdĂŞ nie ma juÂż ÂżartĂłw. JeÂśli masz okoÂło 15-20 lat, to wiedz, Âże za parĂŞ lat bĂŞdziesz bardzo ÂżaÂłowaÂł tego, iÂż nikt CiĂŞ nie ostrzegÂł (naprawdĂŞ nikt?…) do czego zmierzasz. Nie wiem czy wiesz, ale w USA takich, jak Ty, leczÂą w szpitalach (serio!!!) i poddajÂą psychoterapii – tak jak ”normalnych” narkomanĂłw. Bo teÂż jesteÂś juÂż narkomanem. A Âże narkotyk wprowadzasz przez oczy, a nie nos, Âżo³¹dek czy pÂłuca – jaka ró¿nica? JeÂśli nie tylko grasz, a np. programujesz, to – byĂŚ moÂże – zostaniesz kiedyÂś Billem Gatesem 2 – ale masz 100.000x wiĂŞksze szanse na to, Âże zostaniesz po prostu Âżyciowym nieudacznikiem. CzÂłowiekiem, ktĂłrego realne Âżycie jest rĂłwne barwie i urozmaicone, jak ekran Windowsa w trybie awaryjnym. MyÂślisz, Âże ludzie CiĂŞ podziwiajÂą? Nie, oni siĂŞ z Ciebie ÂśmiejÂą… ee nio serioo to ja wiem ze przeginam z kompem.. kiedys to zmienie.. ale tak serio...to troche tu zle pisza...w tej odpowiedzi mojej.. bo ja... hehe nie gram, nie programuje, ja poprostu siedze na gg i forum :mrgreen: heh w gruncie zeczy.. to np. teraz mialam czytac lekture.. bo na jutro mialam miec przeczytana.. to ehh ja siedze przed kompem i rozwiazuje jakis test .. nioo tak uzaleznienie .. od forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujĂŞ testu, Âżeby siebie zdiagnozowac, mnie i tak juÂż nic nie wyleczy z naÂłogu. Hmmm podejrzewam, Âże nawet kilkudniowa przerwa w dostawie prÂądu by mi nie poomogÂła....

nie gram, nie programuje, ja poprostu siedze na gg i forum    
Tak jak ja :!::!::!:PcheÂłek...... zrĂłb sobie test ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzicie wcale nie jest z wami tak zle [ Dodano: 2005-11-05, 21:32 ]o nie uciekly mi posty, mialam juz prawie 300 :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3: :cry3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70-80 – bardzo niedobrze, komputer rzÂądzi Twoim Âżyciem; wÂłaÂściwie to nie nasz juÂż w gule Âżycia. CaÂła Twoja egzystencja ogranicza siĂŞ do tego, by coÂś zjeœÌ, odbĂŞbniĂŚ szko³ê/pracĂŞ i koĂącu nacisn¹Ì magiczny guzik Power… Tak naprawdĂŞ to jesteÂś niewolnikiem blaszanego pudÂła. JeÂśli masz powyÂżej 15 lat, nosisz okulary, nie masz dziewczyny, a Twoich przyjació³ bez problemu policzysz na palcach jednej rĂŞki… Sam pomyÂśl – czy to nie ÂżaÂłosne? Przed czym uciekasz w Âświat komputerowej iluzji? I tak nie uciekniesz, a przebudzenie bĂŞdzie z kaÂżdym rokiem boleÂśniejsze i gorsze niÂż w Matrixie. PĂłki czas Âłykaj czerwonÂą piguÂłkĂŞ i walcz z naÂłogiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.