Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sprawdzanie poziomu oleju w R6


elc

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie - jak sprawdzac poziom oleju w R6 (rocznik 99) ? Na wkreconym czy wykreconym bagnecie ? Tzn. czy czysty bagnet nalezy wkrecic do konca, potem wykrecic i tak sprawdzic poziom, czy tylko wlozyc do otworu (nie wkrecajac) i taki poziom odczytac ? Instrukcji do sprzeta niestety nie dostalem, a nie chcialbym go zakatowac jezdzac bez oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to masz kontrolke od poziomu oleju ale z tego co mi wiadomo spr. sie olej nie wkrecajac bagnetu ale na 100% pewny nie jestem.Tak przynajmniej jest m.in. w GS500  :wink:  Najlepiej to zadzwon do serwisu Yamahy ew. poczekaj az sie sdmc wypowie.
Hehe, wlasnie z powodu GS'ow pytam, bo wiem z opowiadan o conajmniej dwoch osobach ktore sobie GS'a zarznely przez sprawdzanie poziomu na wkreconym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche
trochê to pojeÌie wzglêdne i nie wiem co masz na myœli,natomiast to co napisa³eœ kiedyœ ¿e do GSX-R dobrze nalaÌ 1litr za du¿o oleju ¿eby go nie zatrzeÌ jak siê na kole jeŸdzi by³o ......dziwne ..... z tego co ja czyta³em i na zdrowy rozum wi¹¿e siê to z olbrzymimi problemami z ciœnieniem w uk³adzie smarowania i prowadzi do zjebania silnika i przeszkadza w szybkobierznoœci-szczególnie 4 t³oków które napinaj¹ góra dó³ i w pozycji na dole k¹pi¹ siê w oleju (mam wymieniaÌ dalej jak to mo¿e siê skoùczyÌ i co siê dzieje w silnuku?)pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Âże do GSX-R dobrze nalaĂŚ 1litr za duÂżo oleju Âżeby go nie zatrzeĂŚ jak siĂŞ na kole jeÂździ byÂło ......dziwne .....
Nie dziwne i nie tylko do GSXR.Mowie tu o totalnym pionowaniu,wtedy trzeba dolac wiecej oleju,tak 0.5-1.0l.Oczywiscie po takiej modyfikacji trzeba przerobic odme :wink: Tak robia wszyscy ktorzy konkretnie lataja na kole i jakos im sie nic nie dzieje z silnikiem :wink: Zreszta poczytaj sobie np. tu http://motodawcy.com/forum2/viewtopic.php?t=4778
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.