Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prosze o rade !!


bogdan16

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jaki byÂś chciaÂł? Âścigacza, enduro, choppera,klasyka, nakeda,turystyka? To ma byĂŚ TwĂłj pierwszy czy masz juÂż doÂświadczenie? Za tyle pieniĂŞdzy to ja bym sobie sprowadziÂł z Niemiec cuÂś fajnego, nie bardzo zuÂżytego, Âżeby mi to troche bezstresowo posÂłuÂżyÂło. I ja wiem co bym chciaÂł. Jak sÂą pieniadze - tylko ogladac i przebieraĂŚ bo motorkĂłw na rynku duÂżo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra zaczne jeszcze raz ! Mam 32 lata i w przeszÂłoÂści jeÂżdziÂłem na Jawie i ETZ ale to byÂło 12 lat temu . Teraz te motory sÂą caÂłkiem inne i nie wiem czy sobie poradze chociaÂż chĂŞci mam wielkie !! mysle o czymÂś takim http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M104379 nie wiem czy dobrze myÂśle i zatem prosze o porade !! bogdan16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan16, gsxf dobry wybor .Czyli ciagnie Ciebie bardziej do plastikow 8) Wiesz niema sie co radzic kogos bo i tak bedziesz mial taki motor ktory ci wpadnie w oko i bedzie sie Tobie bardzo podobal.Takze znajdz jakies 2 ,3 modele i podziel sie nimi moze cos sie pomoze w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem takiego jajka od 3 miesiĂŞcy i jest to ... mĂłj pierwszy motocykl. WczeÂśniej jeÂździÂłem jakieÂś 15 lat temu na motorynce i na skuterku Simson. Jesli tylko masz gÂłowĂŞ na karku i jej uÂżywasz to spokojnie sobie poradzisz. PrzeÂżyÂłem kilka ciĂŞÂżkich chwil na drodze i daÂłem radĂŞ. Moim zdaniem spokojnie moÂżesz kupiĂŚ taki sprzĂŞcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto Christo ! wÂłaÂśnie taki typ mi siĂŞ podoba nie wiem czemu jakoÂś tak fajnie wyglÂąda .JeÂżeli juÂż bĂŞde kupowaĂŚ ! to na co zwracaĂŚ uwage ? a moÂże kogoÂś doÂświadczonego poprosiĂŚ ? bo pod tymi plastikami trudno dojrzeĂŚ cokolwiek,czy tam gdzieÂś wyciekĂłw !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suzuki,kawasaki czesci sa tanie
oj uwierz ¿e to czy tanie czy drogie to pojêcie wzglêdne,a dodatkowo ci powiem ¿e ja pare czêœci chcia³em kupiÌ drobnych to ceny kosmiczne s¹!!!!chyba ¿e ktoœ kombinuje,klei,lepi,spawa,i nawet uszczelki z papieru robi to mo¿e ma tanio.Ale wiemy od dawna ¿e: NIE DOBRE TO CO SIE £ATWO NAPRAWIA TYLKO TO CO SIà MA£O PSUJE!!!!!!!!!!i naszczêœcie japoùce nie psuj¹ siê czêsto.Mi osobiœcie Jajko siê nie podoba-gustuje w innych typach,zwróÌ uwagê na lakier(przez to ¿e jajko by³o tanie,lakier by³ marnej jakoœci),wogóle popatrz jakoœc poszczególnych elementów,a po silniku nie spodziewaj siê dynamiki CBRy-to stara konstrukcja,pamiêta pierwsze GSXery z po³owy lat 80tych,wszystko zale¿y kto u¿ywa³ poprzedio motocykla i jak to robi³-stan ponad wszystko.¯ycze dobrego wyboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeanalizowa³eœ wszystkie jego parametry. Moim zdaniem nadaje siê na pierwsze moto z jedn¹ uwag¹. Jest doœÌ ciê¿ki w porównaniu z innymi szeœÌsetkami. I tu wiele zale¿y od tego ile masz wzrostu i ile wa¿ysz bo dla pocz¹tkuj¹cego masa tego motocykla mo¿e stwarzaÌ pewne problemy. Szczególnie w jeŸdzie miejskiej i na parkingach. Poza miastem siê tego nie czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza siê,jest to doœc du¿y i wygodny motocykl,jeŸdzi³em takim z turystyczn¹ kierownic¹ i jest naprawde wygodny,miejsca dla pasa¿era jest du¿o,mocy na podró¿ a¿ nadto,ale raczej zapomnij otypowo sportowej jeŸdzie z kolegami na ninjach albo innych,no ale wkoùcu to ma byÌ motocykl do nauki a nie na tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! tak to sobie czytam i dalej nic nie wiem w jakim kierunku i w jakiej marce siê kierunkowaÌ .Ze wzrostem i wag¹ myœle ¿e nie bêdzie problemu 182/87 kg . Myœle ¿e pocz¹tki nie bêd¹ ³atwe a ta uwaga ¿eby na pocz¹tku pozdejmowaÌ plastiki te¿ nie jest z³a ! tylko s¹siady pomyœl¹ ¿e mam go jeden dzieù i ju¿ ich s¹ po³amane , zt¹ jazd¹ to sobie poradze wkoùcu uczymy siê na b³êdach ! Je¿eli ju¿ tak pisze to mam pytanie ? Czy HONDA CBR jest lepsza od SUZUKI ??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HONDA CBR jest lepsza od SUZUKI
Od GSX F to na pewno, ale jest rowniez duzo drozsza.....
na poczÂątku pozdejmowaĂŚ plastiki teÂż nie jest zÂła
A ja tam uwazam, ze plastiki sa po to, zeby sie rysowaly i tyle. A zdejmowanie ich jest smieszne.........to lepiej sobie nakeda od razu kupic. Jesli chcesz je ochronic to zamontuj sobie crashpady
wzrostem i wagÂą myÂśle Âże nie bĂŞdzie problemu 182/87 kg
Z takimi wymiarami to kazde moto bedzie dla Ciebie dobre, tylko sie zdecyduj na czym chcesz jezdzic. Jednych kreci turystyka, innych guma, a jeszcze innych kolano....Zdecyduj jak chcesz jezdzic i do tego dobierz sobie moto. Jesli na razie nie wiesz do czego moto Ci ma sluzyc to kup cos uniwersalnego......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, skoro upar³es sie na jajko, to powinieneœ je sobie kupiÌ.Widzê, ¿e nie jesteœ zdecydowany, co do konkretnego typu motocykla.Kup GSXF, pojeŸdzisz, wczujesz siê w klimat i mo¿e po jednym sezonie powiesz: Kurwa plastik, to nie to, chyba jednak wolê enduro, albo i na odwrót, mo¿e powiesz: Tak, to jest to, ale musi byc ostrzejsze, szybsze, lzejsze i bardziej zwrotne, ewentualnie kupisz sobie choppera i bêdziesz z panem Kaziem, co jest 25 lat na emeryturce jeŸdzil na grzyby w Zawadzkie itd Nie sugeruj siê mark¹, a ¿e to szybsze, a to nowoczesniejsze, a to siê nie rusuje i w ogóle podobno hondy sie nie przewracaj¹ i ¿e na widok tego z napisem YAMAHA, to wogóle fiut mi nie staje Z twoich postów wynika, ¿e nie jestes zbyt wytrawnym je¿d¿cem i jeszcze masz s³abo ukszta³towany œwiatopogl¹d dotycz¹cy motocykli.Kup, to co narazie Ci siê podoba, lub ewentualnie, to co radz¹ Ci koledzy, ale nie podchodŸ do tego w taki sposób ¿eby spedza³o ci to sen z powiek, bo ktoœ powiedzia³,¿e plastiki sobie po³amiesz.Akurat jajko jest w miarê chodliwym motocyklem i tak jak ³atwo go kupiÌ, to i tak ³atwo(w miarê) go sprzedaÌ.PóŸniej bêdziesz myœla³, czy Honda jest lepsiejsia od Suzuki, a póki co szlifuj umiejêtnoœci i zdobywaj nowe doœwiadczenia WeŸ pod uwagê jeszcze to, ze warto zainwestowac w miarê dobry kask, kurtke i rekawiczki ( to tak na poczatek)+ jakiœ solidny przegl¹d nowego nabytku itd Pozdrawiam i trafnego wyboru ¿ycze :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! DziĂŞkuje wszystkim za odpowiedzi , mĂłj obraz na tÂą sprawe siĂŞ klaruje ! napewno bĂŞdzie to HONDA lub SUZUKI . Bardziej podoba mi siĂŞ honda ale sÂą droÂższe i za te 10 000 bĂŞdzie starszy rocznik a nie chce kupowaĂŚ 15-sto letniego motoru . Na co zwracaĂŚ szczegĂłlnÂą uwage przy zakupie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10000 kupisz ladne CBR 600 F2, i uwierz mi ze sa to motocykle nie do zarzniecia. Np Danielos ma F2 91, ktora ma przejechane grubo ponad 80 tys km !!!!! I musialbys zobaczyc jak ten motocykl jezdzi 8) Ona ma 15 lat a i tak bym taka wolal niz suzuki gsxf.

Na co zwracaĂŚ szczegĂłlnÂą uwage przy zakupie ????
Na wszystko ...........rama, malowanie, slinik, naped, lagi, opony, skrzynia biegow, itp.A jak sie na tym nie znasz to podjedz do warsztatu w twoich okolicach i popros mechanika o obejrzenie moto, bo pozniej kazde niedopatrzenie bedzie Cie kosztowalo.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.