Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co sądzicie o Suzuki Gs 500 E


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat rzeka, chyba nawet kilkakrotnie poruszany na tym forum. Wystarczy skorzystaĂŚ z opcji SZUKAJ. Jak bĂŞdzie Ci maÂło informacji, to zajrzyj na www.forum.motocyklistow.pl , tam watek GS 500 byl poruszany przynajmniej kilkanaÂście razy Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!Motocykl calkiem do rzeczy .Prosty silnik, w ktorym niewiele moze nawalic. Przy spokojnej jezdzie mozna zejsc ze spalaniem poniezj 4l/100km. Poleci licznikowe zÂłoty osiemdziesiÂąt, do 140 przyspiesza bardzo zwawo. Mam obecnie swojego na sprzedaz - mialem go 10 miesiecy, nakulalem 10 tys. km. I mimo, ze grat z przeszloscia - nie zawiodl mnie ani raz .Wkurzajace troche jest jaranie oleju. GSy niestety maja apetyt i znikanie 0,5l/1000km ze skrzynki jest zjawiskiem calkiem normalnym...Wkurzajaca regulacja zaworow na plytki.Ja moge polecic . Ale do jazdy we dwoje brakuje i miejsca i mocy. Of korz - zaleznie od upodoban kierowcy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!Dla mnie to byl pierwszy Japonczyk, trzeci motocykl.Tanie jak tanie. Wiadomo, trzeba sie liczyc z oczywistymi kosztami.Jesli nic sie nie psuje, to chyba najbardziej uciazliwy jest ten olej. Przy spalaniu 0,5l/1000km, po 6 tys km juz masz praktycznie nowy olej w silniku .Serwis... Przy zaworach jak jest jakas plytka do wymiany, to jedna kosztuje 45zl. Plus robota. Ale zawory tylko cztery, wiec nie ma tragedii.Filtr powietrza - ok 80zl. Filtr oleju - jakos 20zl?Olej GSowi smakuje kazdy . Ja przyznaje sie bez bicia nastukalem 6 tys km na... samochodowym Lotosie polsyntetycznym .Komplet nowych oponek Heidenau mozna wyrwac za okolo 450zl. Noweczki, 2005 . Mam, zjezdzilem na nich ok. 8 tys. km i nie narzekam.Do gaznikow latwy dosyc dostep, prosta sprawa z synchronizacja. Co prawda bak trzeba zrzucac, ale nie jest to skomplikowane.Generalnie - co 6 tys km trzeba zmieniac olej i filtr oleju, filtr powietrza co dwie zmiany oleju, tj co 12 tys km. Gazniki to jak kto ma kase , ale co 6 tys powinno sie je synchronizowac. Zawory powinno sprawdzac sie co 6 tys. km.Zestaw napedowy - ja jakis beznadziejny wyrwalem za 300zl. Okinoi. Nastukalem nim juz 6 tys. km i daje rade. Gs generalnie za silny nie jest, wiec na lancuchu nie wystepuja duze naprezenia. Jak zainwestujesz w DIDa, to chyba ten lancuch przezyje motocykl .A potem to juz dochodza jakies inne, mniej typowe rzeczy. No, moze jeszcze wymiana uszczelniaczy w zawieszeniu (mi wytrzymaly ok. 10 tys km). Klosz kierunkowskazu - 10zl w larssonie. Lusterka komplet 80zl - w razie szlifa . Inne czesci - http://www.bielbike.com.pl lub www.larsson.pl - mozesz sobie zobaczyc. Lancuszek rozrzadu, klocki hamulcowe etc.Jak chcesz, to sobie poczytaj co wyprawialem ze swoim GSem - http://republika.pl/zbyhu1/motoJak masz wiecej pytan - wal .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mĂłj pierwszy motocykl, wiĂŞc zawsze bĂŞdĂŞ myÂślaÂł o nim z pewnym sentymentem. Potrafi sprawiĂŚ sporo frajdy, a przecieÂż o to przede wszystkim chodzi.A propos, wÂłaÂśnie zamierzam nabyĂŚ trochĂŞ wiĂŞkszy motocykl, a GS'a sprzedaĂŚ. MoÂże ktoÂś bĂŞdzie zainteresowany? PoniÂżej zamieszczam link do ogÂłoszenia.http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M105447Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dopiero musi byÌ wypas. Zawsze chcia³em zaliczyÌ na sprzecie Norwegie i Irlandiê. Ale by by³ wypas...... Bêde zagl¹da³ na Twó¹ stronkê Myœle ¿e zdjêcia uka¿¹ siê niebawem :mrgreen: [ Dodano: 2005-10-03, 16:44 ]Przy okazji ile myka tak maksymalnie gska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!Do 120km/h.Do 5-6 tys obrotow. Wowczas na 100% spalanie mniejsze od 5, a na 70% mniejsze od 4,5l/100km .Mnie z bagazami w Norwegii najmniej wzial 3,8l/100km. Znajomemu bez bagazy rekordowo zjadl 3,5l/100km.Moj najwiecej pozarl 6,6l/100km .Mojej znajomej, jak leciala autostrada z pasazerem i duzym kufrem caly czas na maksa lyknal 8l/100km.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka dosyĂŚ ekonomiczna jazda jest do ilu??
DosyĂŚ ekonomiczna jazda jest do 90-100 km/h na ostatnim biegu. Przy takiej jeÂździe moja Suza spaliÂła mi 3.2 L/100km 8) zacytuje sam siebie "A jednak! 3.2L uzyskaÂłem przy jezdzie bez szaleĂąstw do 100km/h na 6 biegu (3/4 dystansu trasa, reszta teren zabudowany i drogi pozostaÂłe), zmieniajÂąc biegi na wyÂższy przy 5000 obr/min, hamujÂąc silnikiem i zjeÂżdÂżajÂąc ze wzniesieĂą bez gazu. Sam spalaniem byÂłem mile zaskoczony ! "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.