Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

thunderace co sądzicie ?


rekrut76

Rekomendowane odpowiedzi

CzeœÌTo zajebisty sprzêt. Ale bardziej turystyczny , przez co napewno na naszych dziurawych drogach sprawowa³by sie dobrze, nie wiem jak po winklach chodzi. Niech sie wypowie ktoœ kto tym jezdzi³. Napewno z pasazerem du¿o lepiej bêdzie Ci siê jedziÌ niz na czyms pokroju R1Coœ mi sie wydaje ¿e szukasz sprzêta na pierwszy motocykl, albo miales cos ok 250cm.Jeœli tak to ze wzgledu min na kase poszuka³bym coœ m³odszego i z poj 600cm.Jeœli nie to mysle ¿e szaybciej da³by ci sie doradzic jakbys zdradzil jaki tryb jazdy cie interesuje. Czy w weekendy glownie bedziesz jezdzil z Kobie³k¹ na wypady czy raczej przycinaÌ winkle kolanem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myÂślaÂłeÂś o Suzuki RF 900 :?: Sam siĂŞ za takim rozglÂądam... SprzĂŞt szybki i wygodny . Ewentulanie Kawaski ZZR 1100, ale to chyba na pierwsze moto niezbyt siĂŞ nadaje . W tej klasie pozostaje ci jeszcze Honda CBR 1000 / 1100xx , ewntualnie Honda VFR 750/800, ktĂłra z wszystkich wymienionych chyba najlepsza by byÂła jako pierwszy sprzĂŞt, choĂŚ mocy jej rĂłwnieÂż nie brakuje [ Dodano: 2005-09-21, 17:29 ]Albo coÂś mniejszego, np. Thundercat, ZZR 600, GSXF 600/750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Powiem Ci tak. Mam znajomych ktorzy jezdza na Thundercat 600 i na wypadach z kobielkami mysle ze du¿o mniej zmeczeni schodza ni¿ Ja i Kobie³ka z mojego ZX-6R. G³ównie za spraw¹ podniesionego zadupka w moim bike'u.Taki 1000czek bedzie sie prowadzi³ swietnie w takich trasach, dobrze chroni³ przed wiatrem i nigdy nie zabraknie elastycznosci. Jednak na pierwszy motor raczej zdecydowanie odradzam.Choc nie powiem zda¿aja sie œwiry ¿e kupuja sobie przy zerowym doœwiadczeniu konkretn¹ maszynê. Ja od 2 miesiecy jezdze 600tka ze 112KM a problem mialem tym ruszyc No ale sie uda³o, ale pierwsze mêki by³y straszne i mysle ze na mniejszym motorze posz³oby znacznie szybciej no i bezpieczniej. Taki 1000czek o wadze ponad 200kg da ci niezle w dupe a zanim zaczniesz miec cokolwiek wspólnego ze s³owem "szybko" to mo¿e Ci sie sprzykrzyÌ jazda a jak bedziesz chcia³ przyspieszyc tok nauki to raczej czeka Cie gleba. Ale to nie znaczy ¿e Ci sie nie uda :cool: PozdrawiamP.S.Arczi trafi³ jak dla Ciebie w sedno np. Thundercat 600, ZZR 600, GSXF 600/750. Na trasie peleton Ci nie zwieje (nie na polskiech drogach, powy¿ej 180 Kobie³ke muszê wi¹zaÌ sznurkiem ¿eby nie spad³a na tych naszych qrwido³ach ) a zdecydowanie ³atwiej opanowaÌ Thundercata 600 przez co szybciej bedziesz jech³ niz 1000cem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tundercat te¿ mi chodzi po g³owie.Z tym ¿e oprócz wypadów z kobietk¹czêsto bêdê jeŸdzi³ z kumplem który kocha motory ale jeszcze nie ma swojego, Razem wa¿ymy z 200 kg i obaj mamy pow 180 cm wiêc nie wiem czy tunderace nie by³by lepszy.ps. a co do nauki mam du¿o cierpliwoœci I wiem ¿e przez d³ugi czas nie bêdê w stanie wykorzystaÌ mocy ani jednego ani drugiego motocykla. Z tym ¿e to bêdzie mój zakup na parê lat bo potem bêdê sp³¹ca³ kredyt i nie chcêza 2 lata narzekaÌ ¿e mog³em wzi¹œÌ co innegopozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy jest ktoÂś kto uwaÂża Âże moÂżna zaczÂą swojÂą przygodĂŞ motocyklowÂą od 1000?
tak, ja tak uwaÂżam,jak jesteÂś poukÂładany i mosz 120kilo(jak mĂłwiÂłeÂś),wogĂłle znane mi sia przypadki zaczynania od blada i jak narazie niec sie nie staÂło,a jeÂśli chcesz do turystyki we dwoje uÂżywaĂŚ to jak najbardziej bierz 1000(Goldwing mo 1500 i jeÂżdzÂą dziadki przeca)a rzeczywiÂście jest wygodny i duÂży,wiĂŞc jak znajdziesz w odpowiednim stanie to bierz i nie ÂżaÂłuj!!!jak nie bedziesz wymagajÂący to posÂłuÂży ci dÂługie lata.Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jezeli chodzi o statystyki to obchodzÂą mnie tyle co zeszÂłoroczny Âśnieg jak komuÂś to przeszkadza to moÂżecie mi wszystko wyzerowaĂŚ.a co do wyboru motoru to bakcyla zaÂłapaÂłem caÂłkiem niedawno i moja wiedza jest znikoma dlatego czytam duÂżo na ten temat i chcĂŞ poznaĂŚ zdanie ludzi ktĂłrzy wiedzÂą na ten temat duÂżo wiĂŞcej odemnie. MOtO chcĂŞ kupiĂŚ na poczÂątku nowego roku bĂŞdzie to dla mnie duÂży wydatek wiĂŞc chcĂŞ aby byÂł trafiony.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thundercat 600, ZZR 600, GSXF 600/750.
ZZR 600 to chyba nie jest najszczesliwszy sprzet w rocznikach do 96. Sam nad takim myslalem, ale wybralem jednak CBR.Co do kupowania pierwszego moto to powinienes mierzyc sily na zamiary, a najwazniejsze na umiejetnosci. Powiem tyle.......Kolega z Sosnowca kupil sobie Fireblade'a z 97 roku na pierwszego moto ( moze ze 2 tygodnie temu)....Dzisiaj dowiedzialem sie, ze juz go oswoil z asfaltem :wink: :wink: Sadze zatem ze nie warto ryzykowac utraty sprzetu i zdrowia tylko dlatego, ze sie przeliczylo i kupilo cos co jest za mocne.....Przygoda z motocylkami sie dla Ciebie rozpoczyna i wydaje mie sie ze na wszystko przyjdzie czas...A to moto wkrotce zamienisz na kolejne, itd, itd.Ja swoja CBRe kupilem po dwoch sezonach jazdy na motocyklach mniejszych, mam 182 sm wzrostu i waze 85 kg (wiec kurduplem nie jestem).......... a po dwoch glebach w tym sezonie zastanawiam sie czy nie za wczesnie uwierzylem w swoje umiejetnosci...Trzeba jeszcze bylo sezon GPZta przejezdzic, a teraz kupic cos wiekszego....Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zabardzo zrozumiaÂłeÂś, to co jest napisane, statystyki o ktĂłrych pisaÂłem, to te dotyczÂące wypadkĂłw, rzecz jasna, moim zdaniem, moÂżna jeÂździĂŚ dÂługo motocyklem o mniejszej pojemnoÂści, Âłatwiejszym do opanowania, po to aby nabyĂŚ odpowiednich umiejĂŞtnoÂści i przyzwyczajeĂą, jako pierwszy "prawdziwy" motocykl miaÂłem YamahĂŞ XJ 550, przejechaÂłem nim ponad 10 tyÂś km, kilometrĂłw, przez dwa sezony i myÂślĂŞ Âże nie byÂł to stracony czas, daÂło mi to solidne podstawy motocyklizmu, nawyki, od tego czasu minĂŞÂło chyba 12 lat, kilka motocykli i kilkadziesiÂąt tysiĂŞcy kilometrĂłw na moto, natomiast nigdy bym nie zaczynaÂł od Fire, ZX, GSXR, itp, bo to nie sÂą motocykle dla poczÂątkujÂących i juÂż, oczywiÂściie zrobisz, jak chcesz (aby nie byĂŚ znudzonym sprzĂŞtem po krĂłtkim czasie) po raz kolejny podkreÂślam, Âże wypowiadam tylko swoje zdanie i tyle, na zakoĂączenie (mojej wypowiedzi) mogĂŞ poleciĂŚ Ci zakup Hayabusy, naprawdĂŞ dobrze siĂŞ prowadzi, jazda z pasaÂżerem jest teÂż bez zastrzeÂżeĂą, kup sobie to na pewno Ci siĂŞ szybko nie znudzi, ma super przyspieszenia na wszystkich biegach itp. na poczÂątku bĂŞdziesz sobie jeÂździÂł powolutku i ostroÂżnie, to bĂŞdzie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kostkowicach spotkaÂłem goÂścia, ktĂłry jako pierwsze moto kupiÂł CBR 1000 Dual i caÂłkiem nieÂźle sobie z nim radziÂł. OczywiÂście wykorzystywaÂł sprzĂŞta do turystyki. Nie moÂżna generalizowaĂŚ... KaÂżdy sprzĂŞt jest dobry do nauki, zaleÂży tylko jak siĂŞ ma pod kopuÂłkÂą poukÂładane. Wiadomo, Âże na litrĂłwce uczyÂł siĂŞ bĂŞdzie wolniej niÂż na 500/600, ale co kto lubi . JeÂśli jeszcze nie naleÂży do uÂłomkĂłw to chyba sobie chÂłopak da radĂŞ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze no to faktycznie nie zrozumiaÂłem CiĂŞ z tymi statystykami W sumie juÂż postanowiÂłem Âże nie bĂŞdĂŞ przechodziÂłtzw drogi motocyklowej przez coraz to mcniejsze sprzĂŞty postanowiÂłem zaryzykowaĂŚ i od razu kupiĂŚ motocykl docelowy. A co do hayabusy to (bez obrazy) ale wogĂłle mi siĂŞ nie podoba a wyglÂąd moto ma u mne niebagatelne znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu siĂŞ nie zrozumieliÂśmy, "na zakoĂączenie"- to byÂło zakoĂączanie mojej wypowiedzi, skoro Hayabusa Ci siĂŞ nie podoba polecam XX, ZX 12, K 1200 S, (na marginesie, mi siĂŞ wyglÂąd Hayabusy teÂż Âśrednio podoba- ale wÂłaÂściwoÂści motocykla rekompensujÂą jego wyglÂąd z nawiÂązkÂą), ale jak widaĂŚ kryterium, jakim kierujesz siĂŞ przy zakupie motocykla to wyglÂąd i napewno jeszcze jak najwyÂższe osiÂągi, podane przeze mnie typy speÂłniajÂą te zaÂłoÂżenia, wiĂŞc szukaj w tym przedziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZR 600 to chyba nie jest najszczesliwszy sprzet w rocznikach do 96
ByĂŚ moÂże, mi bardziej chodziÂło o to Âże sprzĂŞt tego pokroju jest najlepszym wyborem na poczatek bez zagÂłebiania siĂŞ w konkretny model. Ja sam sie zastanawiaÂłem na nad nim i pewnie byÂłoby mi siĂŞ Âłatwiej oswoiĂŚ ale zdecydowaÂłem sie na ZX-6R, choc lizaÂłem juÂż 2 razy asfalt (obaliÂł mi sie na postoju ) to ogĂłlnie zakup trafiony bo nadaje sie do wszystkiego.Doskonale rozumiĂŞ zapĂŞdy kolegi rekrut76 bo jak dostaÂłem pierdolca na punktcie MOTO (7 lat temu) to teÂż oglÂądaÂłem ZZR-1100, CBR 1100xx bo to kusi, ale teraz widze Âże jakbym kupiÂł sobie coÂś takiego i do tego za ciĂŞÂżko poÂżyczone pieniÂądze to wiĂŞcej bym na niego sie patrzyÂł niÂż jezdziÂł bo bym dygaÂł Âże go rozdupie.OgĂłlnie radzĂŞ Ci ÂżebyÂś sobie odpuÂściÂł i kupil 600. WybĂłr w tej klasie jest chyba najwiĂŞkszy.SzczegĂłlnie Âże mniejsza pojemnoÂśc pozwoli Ci kupic coÂś nowszego a motocykle po 98 bardzo szybko sie odchudziÂły a to bardzo pomaga w nauce, choc przy twojej masie moÂże mieĂŚ mniejsze znaczenie. Tez mam 180 wzrostu i jest wrĂŞcz idealnie a dopiero osoby powyÂżej 195 wygladajÂą jak na psie a nie na koniu. Czy jaki sprzĂŞt teraz chodzi Ci po gÂłowie ? :mrgreen: Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie juÂż postanowiÂłem Âże nie bĂŞdĂŞ przechodziÂłtzw drogi motocyklowej przez coraz to mcniejsze sprzĂŞty postanowiÂłem zaryzykowaĂŚ i od razu kupiĂŚ motocykl docelowy.
Twoja sprawa.....Ale chyba w jakims celu taka droga powstala :wink: Nie zycze nikomu zle, ale jednak pewne staropolskie przyslowie jest ciagle aktualne "jak sie niw wyjebiesz to sie nie nauczysz" :roll: I w wypadku nowego i drogiego sprzeta moze to duzo kosztowac, poza tym wieksze predkosci moga wiecej kosztowac rowniez Twoje zdrowie....Jak podkreslam jest to tylko moja opinia Pamietam jak ja chcialem kupic pierwsze moto. Oczywiscie na klase 500 wogole nie chacialem spojrzec bo przeciez to slabe jest i wogole nie ma przyspieszenia ...Wiec zaczely sie poszukiwania oczywiscie minimum to bylo 750 I lecialy kolejne pasci ...ZXR 750, FZR 1000, GSXR 1100... na pierwszy motocykl A wiesz co mi wybilo z glowy kupno takiego sprzeta? To ze jak przejechalem sie GSX 500 EF to mnie prawie z butow wyrwalo i stwierdzilem ze narazie to jest dla mnie enough. Wydaje mi sie zetroche nie doceniasz slabszych motocykli i boisz sie ze nie dostarcza Ci one takich wrazen jakich oczekujesz od motocykla.....to jest zludne :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie przy³¹cze sie do wypowiedzi kolegów i powiem ci ze 600 to MAX na pocz¹tek bo jak krzysiek powiedzia³ statystyki sa nieub³agane A jesli twierdzisz ze bedziesz uwaza³ i cie nigdy nie poniesie to niestety pope³niasz b³¹d. Zakup ma³¹ wersje ace czyli cata i beedziesz zadowolony. moj znajomek ma w/w a najmniejszy nie jest - okolo 185cm i nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.