Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

drĂŞtwienie prawej rĂŞki-bez podtekstu


uboot

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze zakladam ze garstka z Was pali papierosy tak ponad paczke dziennie,w zwiazku z tym pytanie,czy dretwieni eprawej reki/trzymanej na raczce gazu-dodaje to zeby bylo wiadomo o co chodzi-jest zjawiskiem normalnym czy zalezy od motocykla?Na kursie prawka na motocykl juz to odczuwalem ,ale teraz to mam reke jak Robocop,czekam na sugestie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimÂś stopniu na pewno zaleÂży od pozycji zajmowanej na motocyklu, a co za tym idzie i od warunkĂłw fizycznych samego kierowcy. Ja przed szlifem miaÂłem w bandziorze oryginalnÂą kierkĂŞ i przy dÂłuÂższych trasach odczuwaÂłem drĂŞtwienie przedramion. Potem zmieniÂłem na alu kierownicĂŞ LUKASa, ktĂłra jest odrobinĂŞ szersza. I zauwaÂżyÂłem, Âże jest jakby wygodniej oraz odczuwam mniejsze zmĂŞczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladam ze garstka z Was pali papierosy tak ponad paczke dziennie,w zwiazku z tym pytanie,czy dretwieni eprawej reki/trzymanej na raczce gazu-dodaje to zeby bylo wiadomo o co chodzi-jest zjawiskiem normalnym czy zalezy od motocykla?
a co ma do tego to palenie papierosĂłw :?: mysle ze jest to spowodowane takim uÂłozeniem kiery...ĂŚwicz nadgarstki albo zmien kierownice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy silnik motocyklowy przy okreslonych obrotach ma najwieksze nasilenie drgan co powoduje ze jadac motocyklem akurat z takimi obrotami moze dretwiec prawa reka.W moim GSXR jest to ok 4-5tys.obr i gdy np. jade nonstop 120km/h to reka po pewnym czasie mi dretwieje ale wystarczy jechac tak powyzej 140km/h i problem znika bo silnik juz nie ma takich drgan.Wszystko to zaobserwowalem podczas ostatniego wypadu nad morze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GSXR jest to ok 4-5tys.obr i gdy np. jade nonstop 120km/h to reka po pewnym czasie mi dretwieje ale wystarczy jechac tak powyzej 140km/h i problem znika bo silnik juz nie ma takich drgan.
a mowia, ze jezdzimy jak wariaci, bo sie smierci nie boimy :x a to tylko dlatego, zeby nam rece nie dretwialy- wady konstrukcyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze za mocno sciskasz?  wiele osob ma na poczatku jazdy moto tak, ze trzyma sie kierownicy, jakby od tego zalezalo ich zycie i nawet nie zdaje sobie sprawy- sam tak na poczatku mialem i musialem w sobie wytepic
CoÂś w tym jest. TeÂż to miaÂłem. a poza tym jak nie musisz nie trzymaj palcĂłw na wajsze od hamulca. Palenie nie ma tu chyba nic do rzeczy :faja:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo!! witaminki i lekkie trzymanie kiery nic nie pomaga!!nawet kupilem teraz szerszÂą kierownice do bandita i nic ostatnio jak jechaÂłem z wisÂły to tak mi rĂŞka zdrĂŞtwiaÂła Âże nie umiaÂłem przednim cheblem zachamowaĂŚ!!w sumie jak nie miaÂłem czucia w rĂŞce to mogÂłem skoczyĂŚ gdzieÂś w krzaczki i to wykorzystaĂŚ..... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, liczba odpowiedzi mnie szokuje,wiec problem nie jest tylko moj;komentarz kolezanki Midanium pomine dykretnym milczeniem :1)papierosy zmniejszaja zdolnosc laczenia sie hemoglobiny z tlenem w plucach co skutkuje niedotlenieniem komorek zasialnych przez naczynia wlosowate w szczegolnosci 2)zbyt mocne trzymanie gazu-to ma sens-w koncu zaczynam dopiero jezdzic na czyms co ma wiecej nic 50 cm33)zla pozycja za kierownica hmm?ale lewa reka ok 4)specyficzna czestotliwosc drgan-to ma sens -po pile motorowej tez jest uczucie mrowienia ,kto cial dluzej niz godzine wie(choroba wibracyjna z tego moz ebyc )w kazdym razie dzieki za odpowiedzi aha rekawiczki mam 0 3 numery za duze wiec to wykluczam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekawiczki mam 0 3 numery za duze wiec to wykluczam
A wÂłasnie nie powinieneÂś. Bo moÂże byĂŚ tak Âże zbyt duÂża rĂŞkawiczka zawija ci siĂŞ pod rollgazem i uciska. MoÂże to byĂŚ tak maÂły ucisk Âże normalnie tego nie odczuwasz, ale przepÂływ krwi moÂże byc ograniczony. Ja miaÂłem podobny problem, z tym Âże u mnie bardzo ciĂŞÂżko pracowaÂł rollgaz ( wina starych linek ), i dlatego musiaÂłem go mocno ÂściskaĂŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.