Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

opłaty po kupnie


traker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ile wynosza teraz oplaty po kupnie moto? Jak ostatnio kupywalem, to bylo 2% od ceny na umowie w skarbowce, 85zl za blachy + 50 za probne i 110zl za OC za rok, czy cos sie zmienilo teraz? Mozna obesc skarbowke, po przez wpisanie mniejszej kwotu na umowie, czy maja jakis cenik? Po ilu dniach od daty na umowie trzeba isc do skarbowki, a po ilu do urzedu komunikacji? Jak jest teraz z tym OC, przechodzi na nowego wlasciciela, czy nie?Dzieki z gory i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wynosza teraz oplaty po kupnie moto? Jak ostatnio kupywalem, to bylo 2% od ceny na umowie w skarbowce, 85zl za blachy + 50 za probne i 110zl za OC za rok, czy cos sie zmienilo teraz?
Z tego co wiem to nic ale to 110zl za OC to tylko w PZU :wink:
Mozna obesc skarbowke, po przez wpisanie mniejszej kwotu na umowie, czy maja jakis cenik?
Mozesz wpisac mniejsza ale i tak Cie pozniej dojada jak np. mnie :mrgreen:
Po ilu dniach od daty na umowie trzeba isc do skarbowki
14 dni
a po ilu do urzedu komunikacji?
Teoretycznie 30 dni ale nic Ci nie zrobia jak przyjdziesz po uplywie tych dni :wink:
Jak jest teraz z tym OC, przechodzi na nowego wlasciciela, czy nie?
Przechodzi wraz z pojazdem no chyba ze na wlasne zyczenie tego nie chcesz :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni
gixer weÂź mnie nie strasz ja skuter kupiÂłem 16 sierpnia i jeszcze nic nie zaÂłatwiaÂłem co sie stanie jak dopiero pujde w poniedziaÂłek do skarbĂłwki i do urzĂŞdu a tka wogĂłle to gdzie sie to opÂłaca ?? jestem caÂłkiem zielony o tym a mama teÂż nic nie wie brat jest w irlandi wiĂŞc mi nie pomoÂże... a i jak to jest z tym Âże jak tylko zapÂłace opÂłate skarbowÂą i bĂŞdĂŞ chicÂła ubezpieczyĂŚ skuter od kradzieÂży to nie mogĂŞ ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna obesc skarbowke, po przez wpisanie mniejszej kwotu na umowie, czy maja jakis cenik?
Mozesz wpisac mniejsza ale i tak Cie pozniej dojada jak np. mnie :mrgreen:
Mozesz rozwinac ten watek?? Dzieki Gixer za odpowiedz.
poprostu jak maj¹ w ksi¹zce (eurotax czy coœ) cenê wy¿sz¹ od tej z umowy, to p³acisz wg ksi¹¿kimojego maleùstwa nie mieli (rocznik), wiêc mi uwierzyli na s³owo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac ten watek??
No zaplacilem kiedys za r1 od kwoty 12tys zl a dalem za nia 25 tys.zl :mrgreen: Po 3 miesiacach przyszlo wezwanie w celu wyjasnienia gdyz doszukali sie wyzszej wartosci motocykla Bo teraz oni nie spr. ceny w Eurotaxie jak sie przychodzi placic te 2%,sam wpisujesz kwote jaka chcesz tyle ze oni potem to spr. i ew. wzywaja tak jak mnie.
co sie stanie jak dopiero pujde w poniedziaÂłek do skarbĂłwki
Zaplacisz odsetki ale sa to groszowe sprawy...
a tka wogĂłle to gdzie sie to opÂłaca ??
W Urzedzie Skarbowym,musisz miec wypelniony druk PCC-1.No chyba ze masz fakture na zakup sprzeta to nie musisz placic tych 2% :wink:
ale nie moÂżna powiedzieĂŚ zĂŞ byÂł rozjebany ?? albo popĂŞkane owiewki ??
Mozesz ale musisz miec wtedy ocene rzeczoznawcy ale ona tyle kosztuje ze lepiej zaplacic te 2% od prawdziwej wartosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam ja na umowie napisaÂłem tylko 2000zÂł a faktyczna cena to 2800zÂł w katalogu one stojÂą po 3200juÂż pytaÂłem ale nie moÂżna powiedzieĂŚ zĂŞ byÂł rozjebany ?? albo popĂŞkane owiewki ??
To bardzo proste:W skarbĂłwce majÂą swoje tabele, w ktĂłrych ceny sÂą wyÂższe osd rynkowych, po to Âżebys zapÂłaciÂł wiĂŞkszy podatek.A w "towarzystwach ubezpieczeniowych" (czytaj u zÂłodzei) majÂą swoje tabele, w ktĂłrych ceny sÂą nizsze od rynkowych, po to Âżeby w razie ewentualnego wypadku oni wypÂłacali ci mniej pieniĂŞdzy.Chyba jasno to opisaÂłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,tylko trzeba zaplacic za dowod tymczasowy a potem za normalny.
PÂłaci siĂŞ raz za dowĂłd, dostajesz "miĂŞkki" po sprawdzeniu moto dostajesz twardy, trwa to miesiÂąc. I jest jedna opÂłata. Co do opÂłat, to teraz wymagana jest karta pojazdu, ale nie wiem czy obowiÂązuje skutery. Koszt to 500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mo¿liwe, ale mnie podali kwotê któr¹ mam zap³aciÌ za wydanie wszystkich dokumentów i tyle. W sumie, je¿eli mog¹ Ciê urzêdasy skubn¹Ì dwa razy to na pewno to zrobi¹ :x A jak zdrowie Gixer ? Dzisiaj zapowiada siê d³uuugi wieczór z browarami to musisz mieÌ kondycjê

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie podali kwotĂŞ ktĂłrÂą mam zapÂłaciĂŚ za wydanie wszystkich dokumentĂłw i tyle.
Nie wiem jak u Ciebie ale np. w Czechowicach dostaje sie taki "rachunek" na ktorym jest wyszczegolnione co ile kosztuje.No i miekki dowod jak sie nie myle kosztuje cos ok.10zl :roll:
A jak zdrowie Gixer ? Dzisiaj zapowiada siĂŞ dÂłuuugi wieczĂłr z browarami to musisz mieĂŚ kondycjĂŞ
Zdrowie co raz lepiej i na pewno dzis na jedym browarku sie nie skonczy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ju¿ sam nie kumam :?: pojecha³em dizœ do wydzia³u komunikacji ¿eby sie zapytaÌ gdzie moge zap³aciÌ te op³aty skarbowe... pytam kolesia i mi pado ¿e musze go przerejestrowaÌ bo jak nie przerejestruje to bêdzie Ÿle jak bêde jeŸdzi³ na czyimœ dowodzie i kaza³ mi pierw jechaÌ do skarbówki potem do niego i p³aciÌ...... kogo teraz s³uchaÌ bo wiem ¿e urzêdasy lubi¹ skubn¹Ì a s³ysza³em ¿e jak zap³ace t¹ op³ate od wzbogacenia to nie musze go przerejestrowywaÌ co robiÌ zg³upi³em :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juÂż sam nie kumam   pojechaÂłem dizÂś do wydziaÂłu komunikacji Âżeby sie zapytaĂŚ gdzie moge zapÂłaciĂŚ te opÂłaty skarbowe... pytam kolesia i mi pado Âże musze go przerejestrowaĂŚ bo jak nie przerejestruje to bĂŞdzie Âźle jak bĂŞde jeÂździÂł na czyimÂś dowodzie i kazaÂł mi pierw jechaĂŚ do skarbĂłwki potem do niego i pÂłaciĂŚ...... kogo teraz sÂłuchaĂŚ bo wiem Âże urzĂŞdasy lubiÂą skubn¹Ì a sÂłyszaÂłem Âże jak zapÂłace tÂą opÂłate od wzbogacenia to nie musze go przerejestrowywaĂŚ co robiĂŚ zgÂłupiÂłem  
rzeczywiœcie namiesza³eœ ale to jest tak i s³uchaj uw¹znie:-idziesz do urzêdu skarbowego-pokazujesz umowê kupna sprzeda¿y i op³acasz j¹-jeœli kwota powy¿ej 2000z³ to wype³niasz pcc-1-taki druk-z opodatkowan¹ umow¹,tabliczk¹ rejestracyjn¹,dowodem,ubezpieczniem itp idziesz do wydzia³u komunikacji i rejestrujesz-jeœ³i moto jest z innego powiatu to dostajesz próbny dowód na miesi¹Ì a jeœli z tego samego powiatu to sam zobaczysz,aha oczywiœcie kolejnoœÌ jest najwa¿niejsza z tymi urzêami pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo, jeszcze jedna kwestia umowa jest na mame bo ona jest pe³noletnia to wszêdzie musze z ni¹ biegaÌ czy w tej skarbówce dostane te druki do wype³nienia moge to przywieŸÌ do domu wype³niÌ znów jechaÌ zap³aciÌ i tak samo z tym zarejestrowaniem?? i jak ja tam pojade na skutim i oddam blache to sporwotem wróce bez :?: bo tak odrazu chyba nie wyrobi¹ mi tabliczki :?: i bez dowodu nie kumam troszke... acha i jeszcze jedno ja mam w umowie równe 2tys ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ...najpierw chyba musisz zarejestrowac sprzeta aa puzniej ubezpieczyc ...;] taka kolejnosc ..
No tak,albo ubezpieczyc albo tylko przepisac ubezpieczenie.
jeszcze jedna kwestia umowa jest na mame bo ona jest pe³noletnia to wszêdzie musze z ni¹ biegaÌ czy w tej skarbówce dostane te druki do wype³nienia moge to przywieŸÌ do domu wype³niÌ znów jechaÌ zap³aciÌ i tak samo z tym zarejestrowaniem??
Zeby zaplacic skarbowke to mozesz isc osobiscie ale PCC-1 musi wypelnic i podpisac Twoja mama.Za to w Urzedzie Komunikacji musi juz byc Twoja mama i musi miec ze soba dowod osobisty.
i jak ja tam pojade na skutim i oddam blache to sporwotem wrĂłce bez  bo tak odrazu chyba nie wyrobiÂą mi tabliczki  i bez dowodu nie kumam troszke...
Tablice i dowod dostaniesz od razu takze nie panikuj :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.