Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bośnia i Hercegovina


jajo

Rekomendowane odpowiedzi

CoÂś mi odjeb.... i chyba sie tam wybiore jeÂździÂł ktoÂś tamtymi drogami ? serio jest tak niebezpiecznie, Âże po zmroku lepiej si enie zatrzymywaĂŚ, a pojazdu nie opuszczaĂŚ w ogĂłle, bo "moÂże zmieniĂŚ wÂłaÂściciela"?w przewodniku napisali, Âże nie ma pĂłl namiotowych bo ciÂągle jest zagroÂżenie minowe, no ale wiadomo Âże ludzie (szczegĂłlnie pismacy) lubiÂą panikowaĂŚ.chÂłopaki z gremium mc tam "dziaÂłajÂą" wiĂŞc moÂże nie jest tak Âźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta czesc bosni ktora przeletuje sie w chorwacji jest spoko a o reszcie ... nic niewiem...ja tam sie niewybieram ... ale jakb bedziesz jechac to niezapomnij o pale gaze i kamizelce... a i uwazaj gdzie bedziesz sie zalatwiac w trasie..i jak uslyszysz "PYK" to ni drgnij :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezapomnij o pale gaze i kamizelce...
eee, no... nie zapomneee jechaĂŚ na baÂłkany z pustymi rĂŞkami to nie wypada [ Dodano: 2005-07-21, 22:37 ]dowiedziaÂłem sie czegoÂś niezbyt ciekawego: co krok gliniarz z suszarkÂą stoi podobno. ale 5 euro w Âłape ponoĂŚ pomaga (dobrze Âże kupiÂłem bilon )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest Ÿle, g³ówne drogi s¹ naprawdê bezpieczne. Oczywiœcie je¿eli zapuœcisz siê na jakieœ bezdro¿a, szanse napotkania zab³¹kanej miny z czasów wojny oczywiœcie siê zwiêkszaj¹. Policji jest sporo to fakt, ale nie ma z nimi raczej problemu. Przejecha³em sporo Boœni samochodem na polskich blachach i nie mia³em ani jednej kontroli. Trzeba jednak uwa¿aÌ wieczorami gdy¿ miejscowi lubi¹ jeŸdziÌ po kielichu, a nawet po kilku - policja jest dosyÌ pob³a¿liwa w tej kwestii. Baza hotelowa i restauracyjna przy g³ównych drogach jest ju¿ nieŸle rozwiniêta. Pieczona baranina oraz œliwowica najlepsze w Europie:) Ceny przyzwoite, miejscowi bardzo przyjaŸnie nastawieni (w przeciwieùstwie np. do Serbii). Natomiast kradzie¿e pojazdów s¹ równie¿ o wiele wiêkszym problemem w Serbii ni¿ w Boœni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji byÂłem juÂż chyba z 10 razy ale rok temu zapuÂściÂłem siĂŞ trochĂŞ dalej do CzarnogĂłry przez BoÂśnie. Powiem szczerze Âże w Montenegro jest naprawdĂŞ bezpiecznie bez obaw o samochĂłd czy Âżycie . W BoÂśni / Serbii potrafi byĂŚ czasami nieprzyjemnie ale z reguÂły ludzie sÂą przyjaÂźni i pomocni. JeÂśli wybieracie siĂŞ gdzieÂś dalej polecam przejechaĂŚ siĂŞ przez kanaÂły Piva i Tara – wraÂżenia niesamowite . Dla wytrwalszych polecam przejazd przez Park UNESCO – 30km jazdy po nieutwardzonej drodze na wysokoÂści ponad 1500 m npm koÂło szczytu BOBOTOV KUK 2523 m n.p.m najwyÂższego w CzarnogĂłrze W promieniu kilku kilometrĂłw od niego 18 szczytĂłw przekracza 2300 m n.p.m. – po prostu odjazd GorÂąco polecam zatokĂŞ KotorskÂą - tam teÂż warto zaglÂądn¹Ì Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Chorwacji  byÂłem juÂż chyba z 10 razy ale rok temu zapuÂściÂłem siĂŞ trochĂŞ dalej do CzarnogĂłry przez BoÂśnie. Powiem szczerze Âże w Montenegro jest naprawdĂŞ bezpiecznie bez obaw o samochĂłd czy Âżycie . W BoÂśni / Serbii potrafi byĂŚ czasami nieprzyjemnie ale z reguÂły ludzie sÂą przyjaÂźni i pomocni. JeÂśli wybieracie siĂŞ gdzieÂś dalej polecam przejechaĂŚ siĂŞ przez kanaÂły Piva i Tara – wraÂżenia niesamowite . Dla wytrwalszych polecam przejazd przez Park UNESCO – 30km jazdy po nieutwardzonej drodze na wysokoÂści ponad 1500 m npm koÂło szczytu BOBOTOV KUK 2523 m n.p.m najwyÂższego w CzarnogĂłrze W promieniu kilku kilometrĂłw od niego 18 szczytĂłw przekracza 2300 m n.p.m. – po prostu odjazd GorÂąco polecam zatokĂŞ KotorskÂą - tam teÂż warto zaglÂądn¹Ì Pozdr,
no wróci³em (z ma³ymi przygodami)w sumie to boœnia zrobi³a na mnie dobre wra¿enie, a do widoku ostrzelanych i rozwalonych domów, jak i meczetów zamiast koœcio³ów mo¿na sie przyzwyczaiÌ. mili i ¿yczliwi ludzie- i to sie liczy.co do czarnogóry to nie do koùca sie moge zgodziÌ - jeœli chodzi o kierowców to jest to ca³kowite przeciwieùstwo boœniaków, gdzie wiêkszoœÌ jeŸdzi przepisowo. w czarnogórze to prawie jak w albanii - kierunkowskazów ma³o kto u¿ywa, za to klaksonu nadu¿ywaj¹ wszyscy (tr¹bisz jak wyprzedzasz, omijasz itp. )jechaliœmy przez Hum-Scepan Polje (i niech mi ktoœ powie ¿e marauder to z³y motor ) - jazda totalnie ekstemalna. ale widoki (kana³ Pivy) niezapomniane.polecam czarnogóre (ale tamtejsze szpitale omijaÌ szerokim ³ukiem )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.