Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocross/Enduro


BAran

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstêpie musze zaznaczyc ze jestem totalnym amatorem jesli chodzi o motocykle [ka¿dy kiedyœ zaczyna] Obecnie siedze w angli i cie¿ko pracuje by zarobiÌ pieni¹¿ki na motocykl.Oto pytania:Jaka jest zasadnicza róznica miedzy motocyklami enduro a crossowymi?Jak przegl¹da³em na stronach producentów to róznia sie waga[przy tej samej pojemnosci silnika] tym ze enduro posiada lampy Czy enduro mozna zarejstrowaÌ?Co najlepiej kupic na pocz¹tek?... (mam 185cm wzrostu 80kg wagi]Czy 125 s¹ za s³abe ?Jakie motocykle polecacie.Jak przyjdzie mi cos jeszcze do g³owy to oczywiscie zapytam.Serdecznie pozdrawiamBAran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zasadnicza rĂłznica miedzy motocyklami enduro a crossowymi?
Ogólnie rzecz bior¹Ì: enduro ma homologacje, czyli dopuszczenie do ruchu (œwiat³a, kierunki i inne duperele). Enduro ma ³agodniejsz¹ charakterystyke silnika, mniejsz¹ moc ni¿ cross, przez co d³u¿sz¹ ¿ywotnoœÌ (no chyba ¿e hard enduro - czyli praktycznie cross z œwiat³ami i cichszym wydechem).
Jak przeglÂądaÂłem na stronach producentĂłw to rĂłznia sie waga[przy tej samej pojemnosci silnika] tym ze enduro posiada lampy
Crossy niemajÂą homologacji, czyli niemuszÂą mieĂŚ wszystkich zbĂŞdnych kilogramĂłw co enduro. Ale crossem na droge nie wyjedziesz.
Czy enduro mozna zarejstrowaĂŚ?
Tak.
Co najlepiej kupic na poczÂątek?... (mam 185cm wzrostu 80kg wagi]  Czy 125 sÂą za sÂłabe ?
Na Twoim miejscu zastanowi³bym sie raczej nad jak¹œ 250 w 4T (z u¿ywanych np. Honda XLR250), mocy ma to mniej wiêcej tyle co 125ccm w 2T, ale ³agodniejsz¹ charakterystyke silnika.
Jakie motocykle polecacie.
ZaleÂży w jakim przedziale cenowym.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi na pytania. Jeœli chodzi o przedzia³ cenowy to w granicach 10-14k z³.Zale¿a³oby mi by mia³ w miare dobr¹ ¿ywotnoœÌ... czyli jakieœ enduro...Jeœli bedziesz mia³ troche czasu napisz prosze jakieœ propozycjePozdrawiamBAran [ Dodano: 2005-08-06, 13:51 ]Jeszcze jedno napisa³es ¿e crossy maja gorsz¹ ¿ywotnoœÌ. Gorsz¹ tzn jaka jest ich ¿ywotnoœÌ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja akurat œmigam Hond¹ NX 250 w 4t i mogê powiedzieÌ ¿e na pocz¹tek taka pojemnoœÌ na teren jest spoko. Ch³opaki dobrze ci tu radz¹ co wybraÌ a czego nie. Ja te¿ jestem zdania ¿e 2t s¹ ma³o ekonomiczne i do tego trzeba je mocno krêciÌ ¿eby œmiga³y. Co prawda maj¹ 2razy wiêksz¹ moc ale to siê liczy dopiero przy wspó³zawodnictwie a nie w rekreacyjnej je¿dzie dla przyjemnoœci. Co prawda nie pojedziesz tym po ulicach z zawrotn¹ prêdkoœci¹ ale masz czym œmigaÌ po asfalcie, 60-70km/h po lesie to jest niez³a prêdkoœÌ. Wa¿ne zeby sprzêcik mia³ dobre zawieszenie i plastiki które siê nie ³ami¹.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.