Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hamulec


kudlaty_bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem z przednim hamulcem, gdy¿ ca³y czas jest 'gumowy' jakby by³ zapowietrzony. Odpowietrzanie nic nie pomaga, bo nie ma pêcherzyków, tylko p³yn. Od pompy idzie jedne przewód, a do dolnej pó³ki jest przykrêcony trójnik i od niego do zacisków dwa przewody. Obraca³em ju¿ trójnikiem, zeby z niego ewentualne powietrze wylaz³o do pompy, a pompê powiesi³em, ¿eby przewód by³ jak najni¿ej. Motocykl tak sta³ od wtorku popo³udnia, do dzisiaj. Nic to nie da³o.Mo¿e jakieœ sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer, hehe, Ty jak coÂś powiesz moze i to by zdaÂło egzamin, myÂślaÂłem juÂż o wymianie gumek w pompieBronx, wiem, ze wymiana przewodĂłw by pomogÂła. bo mam gumowe, seryjne z 84 roku, oryginalne, stare juÂż, a na takie z oplotem mnie nie staĂŚ, bo najtaniej, gdzie byÂłem, to mi proponowano za 240 zÂł wiesz ile to jest paliwa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzie byÂłem, to mi proponowano za 240 zÂł
a chopie zaraz mnie zjebia ale wale to....kurde ja kupilem do siebie normalne zade markowe (8zl za 1m), mialy jakis tam ze sa dopuszczone , kurna sluchaj ja niejade 200 stop i zas 200, hamulcow uzywam bardzo spokojnie , zreszta wiecie ze jezdze ino turystycznie , wiec niewidze sensu bawic sie w niewiadomo co!inni zaraz napisza ze to smierc , a skad wiesz ze te co ty kupic za 200 czy 300zl akurat nie sa np tymi samymi ino za firme placisz!do wszytskiego trzeba podchodzic racjonalnie i z rozumiem boze z 84 toz one sa juz elastyczniejsze jak sprezyny wymien je chopopie i po sprawie, masz tam 3nik to wymien przynajmniej od pompy i napewno bedzi eroznica 3m sie paliwozerco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 zÂł za metr? fajniebyÂłem w warsztacie hydrauliki siÂłowej i koleÂś mi powiedziaÂł ,ze mi nie zrobi, bo mi nie da gwarancji, ze w hamulcu nie pĂŞknÂą czy coÂś, nie chciaÂł mnie mieĂŚ na sumieniuza przewĂłd 80 cm chciaÂł jakieÂś 30 zÂł chyba, rok temu (chciaÂłem zmieniĂŚ przewĂłd w RD250)no nic, dziĂŞki!Ty teÂż siĂŞ nie puszczaj Bronx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej sluchajcie Korzystajac z okazji ze KudÂłaty zalozyl ostanio temat o hamulcach to musze napisac co mi sie stalo przed chwilka i poprosic was o rade!Wracam sobie spokojnie z czeladzi-popyrkalem sobie troszke bo caly dzien siedzialem w domu...(pare dni temu zgubilem srube od tlumika i wkrecilem troszke za dluga przez co jak sie dociazylo za mocno motocykl uszczerbila mi przewod hamulcowy) przed domem bylo jescze troszke mokro i chcialem lekko przyhamowac silnikiem i tylem(chyba pierwszy raz od 5 km nacisnolem tyl) i nagle zonk on mi nie hamuje....zatrzymalem sie patrze cieknie mi plyn hamulcowy...pomyslalem:,,aha pekl do konca przewod!'' i mialem racje! Teraz moje pytanie: a)czy kupowac nowy przewod?b)czy probowac ten stary skleic?(Wiem ze glupi pomysl!)nie wiem kupic w samochodowym i probowac skompletowac?c)czy szukac uzywanego?d)ile kosztuje nowy?e)jest sens kupowac na tyl przewod w stalowym oplocie?Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, przewĂłd hamulcowy tylko nowy, ewentualnie w ostatecznoÂści uÂżywka z dobrego (pewnego) ÂźrĂłdÂłaa klejenie zostaw do zabawek, tu chodzi o Âżycieco do oplotu, to jest to krĂłtki przewĂłd i chyba nie trzeba, w kaÂżdym razie ja tak uwaÂżamkorzystam z tyÂłu sporadycznie i tylko jak jadĂŞ z plecaczkiem albo jak troszkĂŞ sobie odkrĂŞcĂŞ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx, wiem, ze wymiana przewodĂłw by pomogÂła. bo mam gumowe, seryjne z 84 roku, oryginalne, stare juÂż, a na takie z oplotem mnie nie staĂŚ
KUDÂŁATY napisaÂłTomcio, przewĂłd hamulcowy tylko nowy, ewentualnie w ostatecznoÂści uÂżywka z dobrego (pewnego) ÂźrĂłdÂła a klejenie zostaw do zabawek, tu chodzi o Âżycie.KudÂłaty a co Tobie Âżycie niemiÂłe :?: Kurna mÂłody jesteÂś tyle PANIENEK przed Toba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.