Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki Zephyr 550


KrzychuDG

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakis konkretnych informacji na temat tego mototcykla.Interesuje mnie wszystko tzn jak hamuje, osisgia mniej wiecej znam ale jak u niego z elastycznosci i jazda we 2, co ile tys czynnosci obslugowe, ile pali, jak sie sprawuje zawieszenie, czy silnik jest trwaly i czy ma jakies konkretne wady (interesuje mnie rocznik od 91-93) itdBylbym wdzieczny za pomoc bo stoje przed powaznym decyzja: jakie pierwsze moto.Nie ukrywam ze ze wszystkich 500: gs, gpz, er-5, cb czy xj 600 zefirek jest najpiekniejszy!!! Ale jesli ma jakies powazne wady to wiadomo ze zrezygnuje w wygladu.Znacie jakies dobre strony na temat tego motocykla??? chtenie bym posluchal np jak brzmi itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zakochany w tym motocyklu i juz wybralem he's the one. Doszukalem sie w prasie motocyklowej informacji, ze zr550 z rocznika 1991 mialy problemy z uszczelka pod glowica. Od 1995 zaczeli montowac podgrzewane gazniki - zmniejszylo to problemy z rozruchem na zimno. Silnik to stara japonska szkola i byl sprawdzony we wczesniejszych modelach duzego K. Generalnnie to chlodzona powietrzem (jest tez chlodnica oleju) rzedowa czworka z dwoma zaworami na cylinder i moca 50 koni mechanicznych - test na hamowni przeprowadzony przez niemiecki motorrad wykazal, ze zr550 dysponowal moca 54km. Z tego co zdarzylem sie zorientowac (patrzac na same zdjecia ofert na allegro) najwiekszy problem jest z wydechem a scislej z tym jego elementem w ktorym rury z 4 cylindrow lacza sie w 1. Czesto na zdjeciach widac, ze jest prysniety srebrnym lakierem albo ze ruda go dorwala. A tak to wiele egzemplarzy pozbawionych jest chromowanych solniczek w zegarach - co wg. mnie swiadczy o przyglebieniu, bo wszystkie zr550 (tak jak cala rodzina zephyrow0 przez caly okres produkcji mialy chromowane obudowy zegarow. Moc nie jest w nim wielka ale podwozie ponoc miodzio zwlaszcza heble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem polityke jesli chodzi o zakup motocykla. Mimo iz nie mialbym kasy na rejestracje, kask, ciuchy to i tak kupie sprzeta. I tak bedzie stal bo konczy sie sezon a za duzo ominelo mnie okazji. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=59082549 te poszedl za 5100 Gosc twierdzil ze pali na dotyk i nawet sfilmowal to kamera. Taka pieknosc mi sprzatnieto A jak z dostepnoscia czesci zamiennych??? i czy sa drogie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.