Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

prosze o porade...fachowa:)


alojzybak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pare pytan zwiazanych z motocyklami i prawem jazdy kat.A.Po pierwsze musze zaznaczyc ze jestem dziewczyna,mam 20 lat i strasznie chcialabym nauczyc sie jazdy na motocyklu a na przyszly sezon wybrac moj wlasny pojazd.Pierwsze pytanie zwiazane jest z prawem jazdy-zastanawiam sie czy dam sobie rade na kat A czy lepiej robic A1 (do 125ccm i mocy 10kW).Boje sie ze nie bede w stanie panowac nad maszyna o wiekszej pojemnosci.Nie ogranicza mnie wiek ani wiekszy koszt na kat A tylko "strach"ze nie poradze sobie z wieksza moca.Jak sadzicie,bo ja nawet nie mam zadnego punktu odniesienia bo nigdy nie jechalam na zadnym motocyklu:( ??Drugie pytanko dotyczy wyboru maszyny.Spodobal mi sie Rieju RS2 Matrix ale to jest "tylko" 50-tka i zastanawiam sie czy oplaca sie wydawac 14 tysiakow(nowka) na takiego bike'a?? Wsrod moich typow sa jeszcze Honda CBR 125R ,Honda NSR 125R ,Yamaha TZR 50 ,Aprilia RS125 ale wszystkie te maszyny nie maja pojemnosci wiekszej niz 125ccm.Caly czas sugerowalam sie tym ze nie utrzymam wiekszej maszyny ale czy zeczywiscie powinnam miec z tym problemy??Prosze Was o fachowa porade bo ja naprawde nie mam jak zweryfikowac moich obaw.Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo! Pchela ma racje, zapisz sie na kat. A i zobaczysz jak Ci to pojdzie, bo wedlug mnie A1 w Twoim wypadku sie nie oplaca. Po krotkim czasie napewno bedziesz chciala jezdzic czyms wiekszym... 8) blade, na kat. A powinno sie zdawac na motocyklu o pojemnosci powyzej 125ccm, ale wiadomo jak jest w naszym "wspanialym" kraju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alojzybak, jak sie bedzies zbac to i na 50 nie pociogniesz ja robie prawko na A obecnie i niestety jst to 125 no ale cĂłz tak jak Davka mowi Polski kraj ;] A1 zupeÂłnie odpada dziewczyno bo wydaje mi sie ze i tka i tak z czasem ebdziesz chciala sie przesiÂąsc na cos mocniejszego (tak ma wieksza wiekszosc) wiec tylko kat.A a czym edzies zjezdzic zobaczysz juz na smaych jazdahc bedziesz wiedziala czym zawÂładniesz Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki!!W takim razie juz jestem calkiem przekonana do kat A.Nie ma co sie pieprzyc z "rowerkami" a majac w reku kat A moge wybrac sobie i 50-tke i pozadnego tysiaka:)Wlasnie w zwiazku a tym prosze Was jeszcze o porade jaki motocykl bylby najlepszy na poczatek.Dodam ze preferuje modele sportowe:)I jeszcze jedno pytanko troche z innej beczki.Prosze wytlumaczcie mi jak to jest z tymi skuterami i 50-tkami.Jedni mowia ze na to nie trzeba miec zadnego kursu prawa jazdy,nawet karty rowerowej to jak w takim razie takie cos wyjdzie na droge jezeli ,zaluzmy,nawet dobrze nie zna znakow??Slyszalam tez ze jedni kombinuja z rejestrowaniem swoich pojazdow jako 50-tki zeby uniknac.hmm..nie wiem czego -jakiejs zaplaty albo nie wiem co..a w zeczywistosci te maszyny moga rozwinac predkosc do 130kmh.Jak to jest bno aj juz sama sie troche zamieszalam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alojzybak najpierw pojeŸd¿ sobie 250 a dopiero pó¿niej zacznij siê baÌ Z tego co widzê to u was zdaje siê na SUZUKI GN 250 cm3 lub MZ - ETZ 150 cm3: http://www.word.kielce.pl/mb/index.php?opt...id=18&Itemid=37

A kosztuje tam 600 PLN (przynajmniej tyle kosztowaÂło jak ja zdawaÂłem a byÂło to caÂłkiem niedawno)
Still the same A ty Cebik czego siĂŞ wÂłuczysz po obcych forach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alojzybak, jak najlepszy na pocz¹tek motocykl to zalezy, przedewszystkim od twojej "wielkoœci" znczy czy jesteœ wyskoczy nalezysz do grona ni¿szych kobiet. a tak na pocz¹tek nie wiem czemu siê utar³o wszyszy Gs'a polecja i coœ w tym jest jak chesz sportowe to wersja F i po k³opocie,ale mo¿esz równiez na poc¿atek jak siê boisz mocniejszych maszyn jak¹s 125 bo wybór w nich jest i g³ównie s¹ to sportowe motocykle. [ Dodano: 2005-06-26, 23:15 ]jeszcze coœ takiego mi siê przypomnia³o http://www.motocykl.org/pierwszy.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najpierw namawiali Âżebym robiÂła kategoriĂŞ A1, nie zgodziÂłam siĂŞ i absolutnie tego nie ÂżaÂłujĂŞ A porĂłwnujÂąc suzuki gn 125 i 250 jakie byÂły na kursie to o wiele lepiej jeÂździÂło mi siĂŞ 250 W Gliwicach egzamin na kat. A1 zdaje siĂŞ na suzuki gn 125, natomiast A na suzuki gn 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ja w Gliwicach zdawaÂłem na MZ ETZ150, ale to byÂło w 2000 rokualojzybak, robisz normalnie A i Âśmigasz, tylko siĂŞnie baĂŚ, bo to przecieÂż fajne nie musisz kupowaĂŚ nic mocnego, jak pisali powyzej, coÂś maÂłego, choperkowatego wygodnego przde wszystkim i zgrabnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alojzybak z "nielegalnym" ( :mrgreen: ) rejestrowaniem takich maszyn to nie jest raczej nic zwiazane z jakimis mniejszymi kosztami. Prawie wszyscy to robia zeby moc sobie lepiej posmigac jesli im wiek w tym przeszkadza wiem ze jak ktos ma np. 80 lub 125 zarejestrowane na 50 to nie musi jezdzic na przeglad techniczny. Ja zaczynalem od 80 zarejestrowanej na 50 :roll: teraz jezdze 160 zarejestrowana na 125 tylko po to zeby lepiej smigac hehe ale CIIIIIII.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.