Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tym razem skuterzysci szalaja...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wygl¹daj¹ce niepozornie skutery potrafi¹ pêdziÌ z prêdkoœci¹ ponad 90 km/h. Policjanci dmuchaj¹ na zimne i chc¹ zawczasu zapobiec tragedii. Bêd¹ oni kontrolowaÌ wszystkie jednoœlady.Okazuje siê bowiem, ¿e ich w³aœciciele w domowych warsztatach "podrasowuj¹" skromnie wygl¹daj¹ce motorki. Wraz z cieplejszymi dniami na bytowskich ulicach pojawia siê coraz wiêcej pojazdów jednoœladowych, g³ównie skuterów.- Rodzice kupuj¹ swoim dzieciom skutery i czêsto nie interesuj¹ siê co ich pociechy z nimi robi¹ - mówi Rafa³ Burnicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.A robi¹ ró¿ne rzeczy. Najczêœciej "podrasowuj¹" swoje "rumaki". Zaczynaj¹ ingerowaÌ w silniki po to, aby zwiêkszyÌ ich moc, co daje wiêksz¹ prêdkoœÌ oraz przyœpieszenie. Po przeróbkach skutery mog¹ osi¹gaÌ prêdkoœÌ nawet do 100 km na godzinê, mimo ¿e maksymalna prêdkoœÌ dla motorowerów wynosi 45 km na godzinê.Zwiêkszaj¹c moc takich pojazdów, jego u¿ytkownik zmienia cechy konstrukcyjne skutera, powoduj¹c tym samym, ¿e nie mo¿e byÌ on dopuszczony do ruchu drogowego. Konsekwencje zatrzymania lub ujawnienia "podrasowanego" motoroweru bêd¹ wi¹zaÌ siê z du¿ymi wydatkami. Pojazd, który bêdzie mia³ inne parametry ni¿ te, okreœlone w homologacji, bêdzie natychmiast wycofany z ruchu. Jego ponowne dopuszczenie oraz obowi¹zkowe uzyskanie nowego œwiadectwa homologacji z pewnoœci¹ nie bêdzie ³atwe, ani tanie.- W momencie nag³ego zagro¿enia mo¿na sobie ³atwo wyobraziÌ dziecko poruszaj¹ce siê na "podrasowanym" skuterze, który jest nieprzystosowany konstrukcyjnie do rozwijania takich prêdkoœci - uœwiadamia oficer.W zwi¹zku z tym, ¿e w Bytowie przybywa coraz wiêcej motorowerów, którymi poruszaj¹ siê g³ównie dzieci, komendant Marian Pieszak wyda³ polecenie, aby funkcjonariusze policji bezwzglêdnie kontrolowali wszystkie skutery.- Bêdziemy dzia³aÌ na szerok¹ skalê. Wykorzystamy nawet stacje diagnostyczne. Spodziewamy siê definitywnego rozstrzygniêcia problemu przerobionych motorowerów. Jednoczeœnie apelujemy do rodziców, licz¹c na ich rozs¹dek, aby zainteresowali siê, czym je¿d¿¹ ich pociechy - apeluje Rafa³ Burnicki.Ci rodzice, którzy zbagatelizuj¹ upominanie policji, w przysz³oœci mog¹ mieÌ pretensje do samych siebie. Czêsto nie zastanawiaj¹ siê, ¿e funduj¹c swoim dzieciom dobr¹ zabawê, bezwiednie i niechc¹cy mog¹ doprowadziÌ do tragedii.ród³o: gazetabytowska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter to jest maÂły ,,motorek'' nie przystosowany do predkosci wiekszej niz te 50 km/h!Co innego taka DT,MBX itp tez maja pojemnosc 50-80cmm i osiagaja czasem predkosci wieksze niz 100km/h!Czym sie rozni ENDURO 50cm od SKUTERA?Odpowiedzcie sobie sami : Czym wolelibyscie wjechac w dziure na drodze(ktĂłrych na polskich dorogach niebrakuje) przy predkosci 100km/h maÂłym endurem czy skuterem?!Uwazam ze skutery powinny byc blokowane! Nawet dla bezpieczenstwa uÂżytkownikow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "podrasowany" motorower bo nie wyobrazam sobie jazdy 45km/h dla mnie taka predkosc jest smieszna bo jak kupilem Tzr i byla zablokowana to szybciej jezdzilem na rowerze!!Mam niecale 16 lat i narazie nie moge na niczym innym jezdzic wiec pozostaje mi tuningowana Tzr-ka i nie znam osoby ktora miala byy zablokowany skuter lub motorower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, mówi¹cych, ¿e skutery nie powinny jezdzic wiecej niz te 45km/hPrzejedŸcie siê 45km/h przez miasto to zrozumiecie o czym mówiê, wszelkiego rodzaju maluchy, tiry, autobusy, wózki elektryczne bêd¹ was wyprzedzaÌ na gruboœÌ lakieru, co specjalnie przyjemne nie jest Co do dziur hmm nie raz wpad³em w nie ma³a a strat w ludziach i rzeczach 0 A co do jazdy, no co¿ widzia³em ju¿ nie jednego poj... na skuterze, mi szkoda maszynki ¿eby szaleÌ, od taki pojazd do jazdy dla przyjemnoœci Edit: Jeszcze do kolegi mówi¹cego, ¿e niby nowe skutery nie sa przystosowane do predkosci pow 50km/h No nie wiem co jest bardziej przystosowane do jazdy: -Stara zdzadzia³a Dt z miekkim zawieszenie bujaj¹cym siê jak galaretka, i nie daj Bo¿e hamulcem bêbnowym z ty³u-Czy mo¿e np Taki Runner z 2 tarczami i doœc twardawym zawieszeniem.?Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd, ktĂłry bĂŞdzie miaÂł inne parametry niÂż te, okreÂślone w homologacji, bĂŞdzie natychmiast wycofany z ruchu.
heh, a ciekawe, jak to sprawdza? policjant pojedzie na przejazdzke, a wlasciciel dostanie w miedzyczasie kawe w radiowozie?
Edit: Jeszcze do kolegi mĂłwiÂącego, Âże niby nowe skutery nie sa przystosowane do predkosci pow 50km/h  No nie wiem co jest bardziej przystosowane do jazdy:  -Stara zdzadziaÂła Dt z miekkim zawieszenie bujajÂącym siĂŞ jak galaretka, i nie daj BoÂże hamulcem bĂŞbnowym z tyÂłu-Czy moÂże np Taki Runner z 2 tarczami i doÂśc twardawym zawieszeniem.?
czlowieku, troche obiektywizmu... dlaczego porowujesz nowy skuter ze "stara zdzadziaÂła Dt z miekkim zawieszenie bujajÂącym siĂŞ jak galaretka"? porownaj sobie nowy skuter z taka nowa yamaha dt 50x czy chocby jakims derbiakiem, Senda DRD Devil R na przyklad z igly widly... wtedy nie bedziesz mial miekkich zawieszen, sprawne hamulce i silnik na tyle dynamiczny, ze skuter bedzie musial, niestety, zostac z tylu nie widze przeszkod w szybszej jezdzie malopojemnosciowym motorkiem enduro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.