Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

R6


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Paru kumpli mialo lub nadal maja R6 z rocznikow 1999/2000.Sprzet ogolnie super,czasem sie zdarza ze dwojka i trojka sie sypnie w skrzyni lub posypie automat zmiany biegow ale ogolnie sprzet niezawodny,z super osiagami (jak na 600).Zadaj jakies konkretne pytania dot. R6 a Ci odpowiem bo tak ogolnie to nie wiem co pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie spoko jest ale cos mi sie krotsza wydaje,zobacz na odleglosc przedniego kola od owiewki,R6 ta odleglosc ma wieksza.Ale moze mi sie wydawac.No i przy tym przebiegu trzeba by bylo dobrze sprawdzic dzialanie skrzyni biegow.A jak Cie interesuje R6 to kumpel ma do sprzedania z 1999r. za 22tys.zl,kupiona w salonie w Polsce,jest 2 wlascicielem,bezwypadkowa,w pelni oryginalne malowanie.I jest to limitowana wersja w malowaniu srebrno-czarno-pomaranczowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta biaÂłoczerwona podoba mi siĂŞ bardziej mimo,Âże nie ma lakierowania limitowanej wersji, ktĂłra to moim zdaniem wypada dosyĂŚ blado Ale ogĂłlnie obydwa fajne ze wskazaniem na tego biaÂłoczerwonego Teraz trzeba tylko okreÂśliĂŚ ich stan techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede jutro w salonie przelicze Ci dokaldnie jakie sa koszta naprawy skrzyni biegow, bo teraz nie pamietam.Moje zdanie na temat powodu wyskakiwania biegow: przebijanie na sile biegow lub nieumiejetna zmiana bez sprzegla.Osobiscie zrobilem na R6 jakies 5000km i nic sie ze skrzynia nie dzialo a nasz mechanik zrobil jakies 10000km i tez sie nic nie dzialo, podkreslam ze byly to 2 rozne motocykle z roznych lat produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sdmc ale po takich przebiegach to trudno zeby skrzynia sie sypla,problemy zaczynaja sie po 20/30 tys.km ale to nie jest regula.W niektorych egzemplarzach skrzynie sie trzymia a w innych padaja.Jak padnie dwojka to trzeba wymienic dwa kola zebate i wodzik,ja do R1 placilem za to ok.800zl.Plus do tego trzeba doliczyc uszczelki,simmeringi itp. no i niemala kwote robocizny.W sumie calkowity koszt naprawy to ok.1600-1800zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko ze jak sie to stanie pod koniec maja to mozna sie niezle wkurzyc (tak jak mi).Najpierw trzeba miec na to kase,potem trzeba rozebrac silnik zeby zobaczyc co trzeba wymienic a w tym czasie w serwisach trzeba troche czekac na swoja kolej,potem czekasz 2 tyg.na czesci (niestety czekanie na czesci do Yamahy troche trwa) no i potem skladanie.I masz sprzeta unieruchomionego na prawie 2 miesiace.A jakby sie tak skrzynia sypla koncem czerwca to sezon bylby caly z*ebany Wiec Timac czasem nie chodzi tylko o kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko ze jak sie to stanie pod koniec maja to mozna sie niezle wkurzyc (tak jak mi).Najpierw trzeba miec na to kase,potem trzeba rozebrac silnik zeby zobaczyc co trzeba wymienic a w tym czasie w serwisach trzeba troche czekac na swoja kolej,potem czekasz 2 tyg.na czesci (niestety czekanie na czesci do Yamahy troche trwa) no i potem skladanie.I masz sprzeta unieruchomionego na prawie 2 miesiace.A jakby sie tak skrzynia sypla koncem czerwca to sezon bylby caly z*ebany  :doh:  Wiec Timac czasem nie chodzi tylko o kase...
To jednak chyba dobrze ze poszlem do samochodowy. Znaczy to tech. o profilu oblsuga i naprawa puszek :mrgreen: Moze mnie czeogsc naucza to se sam zrobie jak co hehehe :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja ju¿ nie wiem co robiÌ, sdmc a co ze sztukami klientów które serwisujecie tez tak ze skrzynia maja? i co najczêœciej pada, macie mo¿e jakaœ r6 w salonie? Timak blady mo¿e i fajny ale po 1nie chce nic co jest poobijane, 2 z usa coœ mi siê obi³o gdzieœ ze one maja jakieœ czêœci trochê ró¿ni¹ce siê od europejskich przez co trzeba sprowadzaÌ jak cos siadzie 3 za mocny sprzêt jak na moje umiejêtnoœci ju¿ r6 to bêdzie trzeba siê spokojniutko uczyÌ to ogarn¹Ì .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli generalnie rzecz bior¹c wypadaj¹cy drugi bieg moze byÌ wad¹ lub niedomaganiem kazdego, u¿ywanego motocykla. Zapewne wiesz, ¿e z tym problemem boryka siê i RF 900 i Thundercat i zapewne wiele innych motocykli, które s¹ u¿ytkowane nieco ostrzej, lub ich w³aœciciele obchodz¹ siê nieumiejêtnie ze skrzynkami biegów. Z tym siê musisz liczyÌ, ale nie mo¿e to te¿ dyskwalifikowaÌ danego motocykla, jako obiektu po¿¹dania Po prostu bêdzie to punkt, na którym bêdziesz siê musia³ skupiÌ nieco mocniej. Mo¿esz sprawdziÌ w czasie jazdy czy nie wypada drugi i np. trzeci bieg. Je¿eli dalej bêdziesz mial w¹tpliwoœci, to je¿eli w³aœciciel siê zgodzi, to powinieneœ siê udaÌ na sprawdzenie do serwisu.Od razu na wstêpie zapytaj w³aœciciela, czy zgodzi siê na sprawdzenie ramy i w ogóle ca³ego motocykla. Je¿eli siê nie zgdzi i pomimo nalegaù odmówi, to lepiej odpuœciÌ dany egzemplarz......c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten siĂŞ godzi na sprawdzenie w serwisie no i kombinuje jak to wszystko zgraĂŚ, tzn. serwis w Krwkowie znalazÂłem na necie P&S Bikes jutro do nich zadzwoniĂŞ, chciaÂłbym w sobotĂŞ zaÂłatwiĂŚ sprawĂŞ ale nie wiem czy do roboty nie pĂłjdĂŞ to kicha bĂŞdzie, no i kasĂŞ liczĂŞ z tego co wyliczyÂłem to jak go kupie to siĂŞ spÂłucze do koĂąca przez to kombinezon i buty bĂŞdÂą musiaÂły trochĂŞ poczekaĂŚ. A propo koleÂś napisaÂł w majlu Âże jest 2 wÂłaÂścicielem i nie ma 2 kompletu kluczykĂłw czy to norma, czy raczej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tymi kluczykami to nieco dziwne, wszystkie motocykle, ktĂłre miaÂłem zawsze miaÂły dwa oryginalne komplety kluczykĂłw, tym bardziej, Âże byÂły to dosyĂŚ wiekowe motocykle........ale nie wiem. MoÂże niech GabryÂś powie co o tym myÂśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu sie zdarza zgubic kluczyk...Ja bym bardziej sie przejmowal ogolnym stanem sprzeta a kluczyk zawsze mozna zamowic firmowy (surowy) i dorobic np. ostatnio zamawialem klientowi oryginalny surowy kluczyk do Hayabusy i kosztowal 58zl.A swoja droga to ja do mojego GSXR tez mam jeden kluczyk bo drugi sie gdzies zapodzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.